"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
10 Yol Gösterici İlan Metni Satışı Sizin Yerinize Yapar

İlk izlenimlerin potansiyel bir müşteriyle ilişki kurma şansınızı artırabileceği veya bozabileceği dijital bir çağda, o listeyi yayınlamak için acele etme sürecinde kaç tane potansiyel müşteri kaybettiğinizi asla bilemezsiniz.

Bugün ev alıcıları, birkaç dakika içinde bir listelemeden başka bir çevrimiçi listelemeye atlıyor ve birkaç saniye içinde başlıkları okuyor. Bu nedenle, ilan başlıklarınızı ilgi çekici hale getirmek her zamankinden daha önemli.

Pekala, mümkün olduğunca az kelimeyle sert, duygusal bir metin nasıl yazılır? İşte portföyünüzdeki bir mülkü sizin kadar iyi satmasını sağlayacak 10 ipucu.

  • Açık ol. Pek çok liste arka arkaya okunduğunda kulağa aynı gelmeye başlar, bu nedenle bir mülkün en küçük ayrıntıları genellikle onu diğerlerinden ayıran ve unutulmaz kılan şeydir. Bu mülkte ikinci bir bakışı hak edecek kadar şaşırtıcı olan şey nedir? Ayrıntılar ne kadar ayrıntılı ve benzersiz olursa, o kadar iyidir .
  • Hikaye anlatma tekniklerini kullanın. Bir arkadaşınıza bu ilandan nasıl bahsedersiniz veya bir akşam yemeğinde bunun hakkında nasıl konuşursunuz? Ziyaretçilerin bu mülkle neden ilgilendiklerini veya neden ilgilenmeleri gerektiğini açıklamaya yardımcı olacak hangi ayrıntıları eklersiniz? Zorlayıcı emlak kelimeleri, gerçeklerden daha fazlasını içerir. Ev alıcılarının o evde yaşamanın nasıl olacağını hayal etmelerine yardımcı olan bir anlatı içermesi gerekir. İnsanların özellik satın almadığını unutmayın; faydaları ve bir yaşam tarzını ve onlarla birlikte gelen duyguları satın alırlar. 
  • Yerel ayrıntıları kullanın. Yerel mahalleyle ilgili ayrıntıları dahil etmek, bir alıcının dikkatini çekmeye yardımcı olabilir ve onu o evde yaşamı hayal etmeye teşvik edebilir. Mülk bir parka yakın mı? Önemli bir dönüm noktası mı? Yeni bir fırın mı? Harika bir okul bölgesinde mi yoksa büyüleyici bir caddenin yakınında mı? 
  • Geçmişteki alıcılara neyin işe yaradığını sorun. Hangi ilan metninin kendileriyle etkileşime girdiğini öğrenmek için mevcut potansiyel müşterileri ve geçmiş alıcıları yoklayın. Belki de, en çok beğendikleri reklamlar arasında, gelecekteki listelemelerde tekrarlayabileceğiniz ortak bir konu bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda müşterilerle görüşmek ve onlarla bir ilişki kurmaya devam etmek için iyi bir bahane olacaktır. 
  • Yazım ve dilbilgisini iki kez kontrol edin. Bunu söylemeye gerek yok, ancak hızlı tempolu bir ortamda çalışan yoğun bir emlakçı olduğunuzda acele etmek ve yazım hatalarını gözden kaçırmak inanılmaz derecede kolaydır. Metninizi birkaç kez gözden geçirin ve listelemelerinizde yüksek standartlar sergilediğinizden emin olmak için en az bir kez yüksek sesle okuyun. 
  • Listelerinizin sizi temsil etmesine izin verin. Mülke kendi bakışınızı ekleyerek ve metni orijinal hale getirerek kişiliğinizi ve evin kişiliğini gösterin. Bu listeye özgü açıklayıcı görseller ve sıfatlar kullanın ve "lüks" gibi aşırı kullanılan sözcükleri kullanmaktan çekinin. Metninizi geliştirmenin basit ama etkili bir yolu, popüler sıfatların eş anlamlılarını aramaktır. 
  • Çift anlamlara dikkat edin. Kelimelerinizi dikkatli seçtiğinizden emin olun, hedef kitlenizi aklınızda tutun ve farklı kişiler için farklı anlamlar ifade edebilecek sıfatlardan kaçının. Bazı kelimelerin çift anlamı vardır ve farklı (ve zıt) şekillerde yorumlanabilir. Örneğin, "zengin", bazı insanlar için "iğrenç derecede abartılı ve şatafatlı" anlamına gelebilir. "Rahat", "bir yatağa sığmayacak kadar küçük" olarak yorumlanabilir ve "merkezi ısıtma", "klima" olarak okunabilir. 
  • Harika bir başlığı asla küçümsemeyin. Harika bir başlık özlü, doğrudan, spesifiktir ve bir aciliyet duygusu katar. Yalnızca bir özellikler listesi değil, bağlam sağlar. Ayrıca "inanılmaz", "rüya" veya "özel" gibi satın alma tetikleyicisi olarak da kullanılabilen bir sıfat kullanır. Bir eylem fiiliyle yazılan başlıklar daha çekici olabilir. 
  • Bir harekete geçirici mesaj ekleyin. Potansiyel alıcıların listenizi okuduktan sonra ne yapmasını istiyorsunuz? İlan başlığınızı onlar için hecelediğinizden emin olun. Yüz yüze bir görüşme planlamak için sizi aramalarını söyleyin. Hem telefon numaranızı hem de e-posta adresinizi eklemeyi unutmayın. 
  • Fotoğrafların ve renk tonunun eşleştiğinden emin olun. Listeleme metninin, bir alıcının size olan güvenini sarsabilecek şekilde, fazla söz vermemesi gerekir. Bu nedenle, mülkün pozitif özelliklerine odaklanırken, evi olabildiğince dürüst bir şekilde sergilemek için bu fırsatı değerlendirin. Ayrıca, metnin tonu yalnızca yukarıdan aşağıya tutarlı olmakla kalmamalı, aynı zamanda mülkün genel görünümünü ve hissini de yansıtmalıdır.

İlan başlıklarınızı hazırlamaktan şüphe duyduğunuzda, bir uzmana danışın. Vakit nakittir ve zamanınız değerlidir. Bu nedenle, bir satışı kapatabilecekken başınızı klavyeye vurmayın. Listeleme metninizi yazmaya, düzenlemeye ve düzeltmeye yardımcı olabilecek ve tutkusu sizinki kadar bir kelime ustası olmak olan metin yazarları var. Bu görevi bir profesyonele vermekten çekinmeyin.

DİĞER HABER
10 Şubat 2022