"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
5 Adımda Gününüzü Planlayın, İşinize Değer Katın!

Her şey işinize duyduğunuz saygıyla, bakış açınızla ilgilidir ve her şey bununla başlar, bununla son bulur. Tıpkı felsefede olduğu gibi doğruları ya da yanlışları değil en iyi olanı tartışmalıyız. En iyi olana karar vermeliyiz. Bizim için, işimiz için ve müşterilerimiz için en iyi olan nedir?

Birinci Adım: Karar Verin

İşinizi büyütmenin en önemli adımı karar vermektir. Karar verin! Daha iyi satış hacmine ulaşmak adına farklı bir şeyler yapmaya hazır mısınız? Hızlıca karar verin ve harekete geçin. Kazanmak için kendinizi hazır hissediyor musunuz? Bir toplantıya çağrıldığınızda ya da listenize yeni bir mülk eklediğinizde ne yapacağınızdan emin misiniz?

Düşünme hızınızı iyileştirin. Dünya sizi beklemez. Onun hızına yetişmek zorundasınız. Çeşitli iddialara girin. Örneğin diğer danışman arkadaşlarınızı arayarak onlara 24 saatlik bir iddia teklif edebilirsiniz. Acaba 24 saatin sonunda kim listesini daha çok büyütmüş olacak? Buna benzer küçük oyunlar sizi motive eder. Üstelik iddianın sonunda kazananı keyifli bir akşam yemeği bekliyorsa!

İkinci Adım: Gününüzü Planlayın

Gününüzü planlayın çünkü hayatının müsabakasına hazırlanan bir atletten farkınız yok. Üstelik her gün sizden çok daha iyi yarışçılarla yeniden karşı karşıya kalmak zorundasınız. Bu nedenle sistemli ve planlı çalışmak durumundasınız. Sizin için bir yapılacaklar listesi hazırladık:

  • Öğle saatinden önce arama listenizi hazırlayın

Aramak istediğiniz insanlar, en iyi 10 arkadaşınız, son 10 müşteriniz, aileniz... Vaktinizi verimli kullanın! Anneniz öğle sırasında telefonunu mutlulukla açacaktır ancak o saatlerde müşterinize ulaşamayabilirsiniz!

  • Verimli bir gün için 8 saat uyun

Daha fazla uyku güne daha geç adapte olmanıza neden olur. En az 7, en çok 8 saat uyuyun. Gün içinde enerjinizi koruyabilmek için sağlık bir kahvaltı yaptın. Saat 08:00’de işinizin başında olun. Güne başlamadan önce bir kahve eşliğinde e-postalarınızı kontrol edin. 08:30’da telefonunuzu açın!  Artık hazırsınız. Buna karşın gün içinde gereksiz e-posta trafiklerinden, sosyal medyada oyalanmaktan kaçının. İşinizin hem en büyük dostu hem de en büyük düşmanı sosyal medyadır. Sosyal medyanın hayatınızdaki ve işinizdeki rolüne siz karar vermelisiniz!

Üçüncü Adım: Gerçek Etkileşimde Bulunun!

Gayrimenkul işinin insanlarla iletişim kurma yeteneğinizle doğru orantılı olduğunu kabul edelim. Hedeflerinizi analiz edin. Daha sonra hedefleriniz için gerçekten nitelikli ilişkiler kurup kurmadığınızı düşünün. Şayet cevabını olumsuzsa bir an önce harekete geçin. Şartların olgunlaşmasını beklemeyin; şartları siz olgunlaştırın!

O halde şimdi günlük planımıza geri dönelim:

  • Telefonunuzu açtıktan sonra planladığınız aramaları gerçekleştirin.

Enerjik bir ses tonu, karşınızdakine harekete geçme heyecanı verir. İnsani ilişkiler bu tip manipülasyonlar üzerine kuruludur. Örneğin birine sigara içirmek isterseniz, ona sigaranın nasıl içildiğini sorarsınız! Her zaman enerjik olun. Bu sayede öğle saatlerine kadar birkaç potansiyel müşteri elde edeceksiniz. Öğle yemeğinizi yiyin, emlak listenizi değerlendirin, ortaklarınızla ve ekip arkadaşlarınızla kritik yapın ve akşama doğru gerçekleştireceğiniz aramaları gözden geçirin. Unutmayın, her zaman daha çok, her zaman daha nitelikli etkileşimde bulunmak zorundasınız.

Dördüncü Adım: Takipte Kalın

Formülün birinci yarısı ilk konuşmadır. Ardından takip gelir. Sürekli takipte kalın, kendinizi hatırlatın ve ilişkinizi geliştirin. Danışmanlarımızdan biri 5 yıl önce iletişime geçtiği bir müşteriye bu yılın başlarında büyük bütçeli bir satış gerçekleştirdi. Bunu sağlayan en önemli etken, geçtiğimiz  5 yıl boyunca müşterisiyle sağlam temeller üstüne kurduğu ilişkiydi.

Günlük planınız dahilinde proteinli bir öğle yemeğinin ardından e-postalarınızı açın. Tanıştığınız insanlarla iletişime geçin. Onlarla sohbet etmekten keyif aldığınızı belirtin ve gayrimenkul konusunda herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarlarsa sizinle çekinmeden iletişime geçebileceklerini ifade edin.

Beşinci Adım: Takviminize Bağlı Kalın

Başarılı danışmanlar sağlıklı bir müşteri yönetimine sahip olanlardır. Aslında yapılması gereken şey çok basit: Daha çok sohbet edin, daha çok randevu alın ve takviminize bağlı kalın! İşinize saygı duyun, kendinize saygı duyun, en önemlisi müşterilerinize ve onların size kazandırdıklarına saygı duyun!

Şayet bu zihniyeti oturtabildiyseniz şampiyonlar arasına katılmak için hazırsınız demektir.

DİĞER HABER
04 Ağustos 2021