"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
5 Dakikalık Bir Boş Zamanınız mı Var?

Bazen attığınız küçük adımlar iş hayatınızda büyük değişimler yaratabilir. Yani aslında her zaman kazanç sağlamak için çok uzun soluklu aksiyonlar almanız gerekmiyor. Mesela şu an kullanabileceğiniz 5 dakikalık bir boş zamanınız mı var? Bu 5 dakikada aşağıdaki 5 maddeyi hayata geçirerek üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

1. Google Alerts Uyarıları Oluşturun

Eğer bir şeylerden haberdar olmak için Google Alerts kullanmıyorsanız, hemen kullanmaya başlamalısınız. Google Alerts sayesinde odaklandığınız konudaki haberleri, yerel bölgenizle ilgi gelişmeleri, genel piyasa bilgilerini, faiz oranlarını ya da müşterilerinize fayda sağlayacak birçok farklı konuyu takip edebilirsiniz.

Tabi ki işinize yarayacak bilgiler edindiğinizde bu bilgileri özellikle sosyal medya hesaplarınız üzerinden, mümkünse de birebir arayarak müşterilerinizle paylaşmanız önemli.

2. Telefonu Elinize Alın

Veri tabanınızdaki müşterilerinizden birisine beklenmedik şekilde hızlı bir arama yapın. Bu arama bahçelerinde yaptıkları yeni düzenlemeyi tebrik etmek ya da yeni taşındıkları evde hayatın nasıl gittiğini öğrenmek için olabilir. Sebep ne olursa olsun, “merhaba” demek için yapılan küçük bir arama müşteri ilişkilerinize değer katacak ve hatırlanır olmanızı sağlayacak.

El yazısı ile paylaşacağınız notlar kişiye kendini özel hissettirir.

3. Bir Not Yazın

Sizce bir e-mailin mi yoksa el yazısı bir notun mu geri dönüş alma olasılığı daha yüksektir? El yazısı notlar günümüzde nadir olarak kullanılıyor ve bu yüzden de bu tarz notlar alan insanlar kendilerini özel hissediyor. Hemen şimdi birisine kısa bir not yazın. Bu kişi yakın zamanda çalıştığınız bir danışman, değerli bir müşteri ya da anneniz bile olabilir. Bu hareketiniz hem başkasının gülümsemesini sağlayacak, hem de sizin adınıza güzel sonuçlar getirecek. Vermek eylemi, almak eyleminin başlangıcıdır.

4. Piyasayı Araştırın

İnsanların emlak danışmanı olduğunuzu öğrendiğinde size soracağı ilk soru piyasanın gidişatı hakkında olacağı kesin tıpkı bir doktora hastanın durumunu sorduğu gibi.

Bu soruya iyi cevap vermenizin gerekli olması bir yana, size sürekli yöneltilen bu soru önemli noktaların altını çizmenizi de sağlayabilir. Bir dahaki etkinliğinize katılmadan önce, ya da belki de daha iyisi hemen şimdi 5 dakikalık boş zamanınızda yerel bölgenizdeki yakın zamanda satılmış ya da satışta olan konutları gözden geçirin. Yerel piyasa hakkında önemli notları ajandanıza alın ve pratiğinizi etkinlik öncesi geliştirin. Anahtar detayları hatırlamanız ve size sorulacak soruların neler olduğunu tahmin etmeniz önemli. Böylelikle soru sorulduğunda piyasa hakkında bilgi vermekle kalmaz, direkt konutlar üzerinden örneklemeler yapabilir ve müşterinizin gözüne girebilirsiniz.

İş çantasını sırtınızdan indirme vakti :)

5. Hareket Edin

5 dakikalık boşluğunuzda yapabileceğiniz iyi şeylerden birisi de ayağa kalkıp hareket etmek. Hareket, üzerinde çalıştığınız probleme farklı bir bakış açısı getirebilmeniz için çok önemlidir. Mümkünse dışarı çıkın, kulaklığınızı takın, müziğin sesini açın ve güneşi, yağmuru, rüzgarı hissedin. Bedeninizi hareket ettirin ve günün gidişatını değiştirin. Eğer hava kötüyse, ofisin içerisinde yürüyebilir ya da öğleden sonra bir aktivite için zaman ayırabilirsiniz. Bu tarz küçük dokunuşlar veriminizi inanılmaz derecede artıracaktır.

DİĞER HABER
09 Temmuz 2021