"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
90 Günde Yeni Potansiyel Müşteriler Nasıl Kazanılır?

Yılın hangi döneminde olursa olsun emlak profesyonelleri için potansiyel müşteri kazanmak çok önemlidir. Ne kadar çok potansiyel müşteri kazanırsanız o kadar çok satış yapma ihtimaliniz olur. Hatta yapacağınız satışların kazandığınız potansiyel müşteri sayısına ve onları dönüştürme oranınıza bağlı olduğunu bile söyleyebiliriz.

Tabii ki potansiyel müşteri kazanmak için çok sayıda yöntem var. Ancak biz her zaman belli bir strateji dahilinde sizin için en uygun olacak yöntemleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yine de her emlak profesyoneli için ortak olan 90 gün içerisinde uygalanabilir etki gücü yüksek yöntemleri sizler için sıraladık.

Hedeflenen Ağı Genişletmek

Topluluğunuzda yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız ulaşabildiğiniz ağınızı tam donanımı ile harekete geçirmenizin tam zamanıdır. Bunun için topluluk ağınızdaki her etkinliğe katılın. Başkalarının potansiyel müşterileri nasıl bulduğu hakkında fikir edinmek için diğer meslektaşlarınız ile iç içe girmeniz bile size fayda getirir. Yani iş yapmak için ağ kurun ve ağınızı genişletin.

Sosyal Medyada Önde Olmak

Sosyal medya, kendinizi pazarlamanız ve online varlığınızı arttırmanız için en kolay yoldur. Sosyal medyayı en iyi şekilde değerlendirmek için günde 3 kez Twitter’da, Facebook’ta günde 1 kez ve Twitter’da günde 2 kez paylaşım yapmanız gerekir. Son satılan evlerin yüksek kaliteli fotoğraflarını yayınladığınızdan emin olun. Resimler, sizin hakkınızda konuşmalarını ve web sitenize yönlenmelerini sağlar.

Referans Ağına Göz Atmak

Ağınızdaki kişilere, satın almak veya satmak isteyen başkalarının olup olmadığını anlamak için göz atabilirsiniz. Ağınızın içine dahil olacak kişilerin kimler olacağını asla net olarak bilemezsiniz. Size başka müşterileri tavsiye edecek kişilerle iletişim halinde olmayı ihmal etmeyin. Telefon edin, e-posta atın, etkinlikler düzenleyip davette bulunun.

Vermek ve Almak

Hayat, her zaman istediğiniz şeyleri almak ile ilgili değildir. Çoğu zaman ihtiyaç duyan diğer insanlara yardım ederek iyilik yapmanız gerekir. Topluluğunuza bağlanmanın ve onlara bir şeyler sunmanın yollarını arayın. Yerel bir yardım, bir okul ve benzeri konulara yakın olun. Gönüllü olmak sizi topluluğunuzdaki diğer insanlarla ilişkiye sokar ve karşılıklı olarak geri verme arzusu üzerine ilişkiler kurmanın yolunu sağlar.

Soğuk Çağrı Yapmak

Soğuk çağrılar yapmak sevmediğiniz bir yöntem olabilir. Sizi henüz tanımayan insanlara telefon açıp onları görüşmeye ikna etmeniz gerçekten zordur. Ancak bunu yapmak için artık cesaretinizi toplamanız gerekiyor. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız öncelikle bir konuşma senaryosu oluşturun ve bu senaryoyu arkadaşınız üzerinde deneyin. Kendinizi bu duruma alıştırdıkça telefonda yapacağınız savunmaları daha net kavrayabileceksiniz.

Mahalle Broşürleri Hazırlamak

Eski moda el ilanlarının gücünü asla hafife almayın. Hedeflediğiniz toplulukta ayda bir kez bilgilendirici bir broşür yayınlamanız, ister ev sahibi olsun ister ev arayan biri veya kiracılar olsun, herkes için erişilebilir bir seçenek olacaktır.

Web Sitenizi Yenilemek

Web sitenize bir göz atın ve her şeyin güncel olup olmadığından emin olun. Yakınlarda sattığınız evlerin yanı sıra hali hazırda satılık olan evlerin de fotoğraflarını siteniz üzerinden yayınlayın. Ekibinizde önemli değişiklikler yaptıysanız veya satış başarınızda bir adım öne geçtiyseniz bu bilgileri siteniz üzerinden duyurmayı ihmal etmeyin.

Emlak Kitaplarından İlham Almak

En sevdiğiniz emlak kitabınızı seçin ve bir blog oluşturarak yazılar yayınlamaya başlayın. Başkalarına ilham kaynağı olun. Aydınlatıcı bir pasaja, bilgilendirici makalelere yer vereceğiniz bloğunuzda daha fazla motivasyon kazanabilir ve daha fazla potansiyel müşterinin size güvenerek iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili makaleler: Kitap Değerlendirme Serileri

 

E-posta Kampanyaları Düzenlemek

Potansiyel müşteri olasılıklarını yakalamanın diğer bir yolu da onların gelen kutularına erişmektir. Harekete geçirici bir mesaj, yüksek kaliteli fotoğraflar, kısa ve etkileyici bir video ve hatta dikkat çekici bir kampanya içeren e-postalar ile onları kendinize çekebilirsiniz. Eğer henüz kimsenin e-posta bilgisine sahip değilseniz o zaman web sitenize bir bülten butonu ekleyin.

Zaman Yönetimini Sağlamak

Belki de iş kapma konusunda sorun yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü işinizde bir sürü şeyle uğraşıyorsunuz ve bir sürü zorlukla baş etmeye çalışıyorsunuz. Böyle durumlarda zaman yönetimine dair tüyoları incelemeniz ve uygulamanız çok önemlidir. Daha fazla potansiyel müşteri kazanmaya vakit ayırabilmek için işlerinizi düzene sokmalısınız.

Sahibinden Satılık Düşünenleri Kazanmak

Evini satmak için bir emlak profesyoneline ihtiyacı olmadığını düşünenleri hedef alabilirsiniz. Onların fikirlerini değiştirmek için henüz çok geç değil. Evlerini satmak için doğru profesyonel olduğunuzu onlara göstererek yaklaşabilir ve evleri için doğru fiyatı istemelerine yardımcı olabilirsiniz.

Diğer Başarılı Emlak Profesyonellerini Araştırmak

Taklit etmek değil ama ilham almak önemli bir unsurdur. Meslektaşlarınız arasında başarılı olanların bu başarıya nasıl ulaştıklarını incelemenizi tavsiye ederiz. Örneğin sosyal medya paylaşımlarını nasıl yapıyorlar, ağlarını oluşturmak için ne tür yöntemlere başvuruyorlar veya soğuk çağrıları nasıl uyguluyorlar? Tüyolar kapmak için bu yöntem çok etkili olabilir.

İlgili makaleler: Başarılı Emlakçı Serileri

Gayrimenkul Organizasyonlarına Katılmak

Yerel emlak grupları, meslektaşlarınızı tanımak ve onlardan önemli şeyler öğrenmek için etkili bir yoldur. Sektör ile ilgili bir organizasyona katılarak ağ kurabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Doğrudan Pazarlamaya Başvurmak

Bilgilerinizi doğrudan potansiyel müşterilerin posta kutularına gönderebilirsiniz. Harekete geçirici mesajlar ve iletişim bilgilerinizi ekleyerek potansiyel müşterilerin web sitenizi ziyaret etmesini ve sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Open House Etkinlikleri Düzenlemek

Open house etkinlikleri düzenleyerek çok sayıda potansiyel müşteri ile aynı anda tanışma fırsatı kazanabilirsiniz. Evi görmek için gelen insanlarla tanışabileceğiniz ve onlara kartvizitinizi verebileceğiniz gibi etkinliği Facebook üzerinden canlı yayınlayarak sosyal medya üzerinden de yeni insanlara ulaşabilirsiniz.

Yerel Reklamlar Vermek

Hizmet verdiğiniz bölgede yerel reklamlar vererek ve web sitenizin reklamını online ortamdaki ilgili yerlerde yayınlayarak çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Emlakbroker.com’u Takip Etmek

Yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için size en önemli tavsiyeleri veren emlakbroker.com’u takip ederek de hedefinize ulaşmanız mümkündür. En değerli tüyoları ve püf noktalarını kazanmak için sitemizi takip ediniz.

DİĞER HABER
23 Haziran 2017