"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Airbnb Kendi Havayolu Şirketini Kurabilir

Airbnb kurucularından Brian Chesky girişimin geleceğine ilişkin ilgi çekici açıklamalar yaptı ve kendi havayolu şirketlerini kurma ihtimalleri olduğunu dile getirdi.

Sunday Times’a konuşan Chesky, ‘Havacılık konusunda ciddi şekilde pek çok şeyi değerlendirdik ve farklı konseptleri araştırmaya vakit harcadık.’ şeklinde konuştu.

Chesky, Airbnb’nin tutkularının internet devi Amazon.com ile aynı olduğunu, onların da diğer sektörlere girmeden önce bir toptancı olarak hizmet verdiklerini ifade etti. Brian Chesky, Amazon’un alışveriş denilince akla gelen ilk platform olduğunu, seyahta konusunda da Airbnb’nin böyle olabileceğini dile getirdi.

The Information’a göre ise Airbnb havacılık konusunda en azından bir senedir araştırma yapıyor. Bir yıl önce firma bir uçuş rezervasyonu aracı üzerinde çalıştığını açıklamıştı fakat görünüşe göre Chesky’nin istediği şey çok daha iddialı.

Chesky Twitter üzerinden ‘Kusursuz uçuş deneyimi nasıl olur?’ şeklinde bir soru yöneltmişti ve takipçilerden farklı yanıtlar almıştı. Başarılı isim daha sonra kusursuz uçuş deneyiminin şimdikilere göre daha hızlı, daha ucuz ve daha lüks gerçekleşmesi gerektiğini ifade etmişti.

Airline Weekly dergisinden Seth Kaplan da konuya ilişkin konuşurken, Airbnb’nin doğrudan havayolu sektörüne girmesinin pek de olası olmadığını, fakat diğer firmalarla ortaklığa girişerek yeni ve daha özgün hizmetler sunabileceklerini belirtti.

Kısacası, şimdilik ortada bir kesinlik yok fakat gelecekte Airbnb’yi havayolu seyahatinde daha aktif olarak görmemiz olası.

DİĞER HABER
05 Mart 2018