"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Alıcı Psikolojisi: Korku Faktörünü Yen

Bir emlak satış kapanışını geciktiren sorunların çoğu, yasal sorunlar veya ipotek kredilerinde yaşanan olumsuzluklardır, ancak piyasayla ilgili korku ve belirsizlik de bir alıcı veya satıcının geri çekilmesine neden olabilir.

Philadelphia'daki Psikanaliz Merkezi'nde eğitim ve süpervizyon analisti olan Dr. David Sachs, ekonomik çöküş sırasında yaşadıkları travma nedeniyle "tüketiciler bir güven kriziyle karşı karşıya" diyor.

Bir ev satın almayı düşünen insanlar duygusal olarak çelişkili görünüyorsa, onları şimdi satın almak için iyi bir zaman olduğuna ikna etmekten daha fazlasını yapmalısınız.

Sachs, "Müşterilerin anlaşılabilir korkularına sempati duyun" ve "Onlara, endişelerini gerçekçi bulduğunuzu göstermelisiniz." açıklamasında bulunuyor.

Sachs, ancak o zaman, ev veya işlemlerle ilgili belirli sorunları çözmeye çalışmalısınız, diyor; "Herhangi bir büyük kararın kaçınılmaz riskleri olduğundan, nihai karar bir inanç sıçraması gerektirir"

Sachs'a göre, alıcıların korkusunu azaltmanın bir tekniğinin, satışı kapatmayı planlandıktan sonra bile kararlarını güçlendirmek olduğunu söylüyor. Kararlarındaki endişeyi ortadan kaldırmak için, bölgedeki diğer evlerin fiyatlarının üzerinde veya altında satılıp satılmadığını alıcılara bildirin. Unutmayın alıcılar, iyi bir anlaşma aldıklarını pekiştirmek için size para ödüyorlar.

Benzer şekilde, yaklaşık aynı fiyatlarda satılan birkaç karşılaştırılabilir evin özelliklerini sağlayarak satıcıları da güvence altına alabilirsiniz. Bu teknik satıcıları işleme bağlı tutar.

DİĞER HABER
09 Mayıs 2022