Mail listemize abone oldunuz mu?
Reklam&Sponsorluk
12-03-2018
Amerika’nın Ulusal Emlak Uzmanları Birliğinden (NAR) “Emlak Uzmanı Edinin” Reklam Kampanyası

Amerika’nın Ulusal Emlak Uzmanları Birliği (NAR) “Emlak Uzmanı Edinin” başlıklı yeni reklam kampanyası’nın lansmanını yaptı.

Reklam kampanyasında rüyalarınızdaki gibi bir eve sahip olmanın sadece birkaç tık ile halledebileceğiniz bir şey olmadığı aslında son pek çok zorluğu bünyesinden barındıran stresli bir süreç olduğu üzerinde duruluyor. Bu zorlu süreçte müşterilere yardımcı olacak ve rehberlik edecek emlak profesyonellerinin önemine değiniliyor.

Emlak piyasası ile ilgili konularda müşterilerin başarılı olabilmeleri için bir emlak profesyonelinden yardım almalarının gerektiğini vurgulayan reklam, internet ve diğer gelişmekte olan ortamlar üzerinden işlem yapan 30’lu yaşlarında bulunan yeni jenerasyon alıcı, satıcı ve kiracıları hedefliyor.

Teknoloji, modern hayatı pek çok şekilde geliştiriyor ve insanlara online ortamda eskisinden çok daha fazla şey yapabilme imkanı tanıyor. Birkaç tuş vuruşu ve birkaç tık ile ekran üzerinden müşteriler mortgage alabiliyor, alım satım süreçlerini ve işlemlerini öğrenebiliyor ve satılık evlerin resimlerine bakabiliyorlar. Ancak bir ev alırken ya da satarken bilgi edinmek ve nasıl yapılacağını öğrenmek doğrudan başarıyı getirmiyor. Bir başka deyişle iş çoğu kimsenin hep yapmak istediği o büyük alım satım işlemlerine gelindiğinde müşterilerin bir emlak uzmanına ihtiyaçları oluyor.

Amerika’nın Ulusal Emlak Uzmanları Birliği, NAR’ın başkanı Tom Salomone, “Konu emlak piyasası ve internete gelecek olursa günümüz müşterileri genellikle neyi bilmediklerini bilmiyorlar “ şeklinde konuşuyor ve bu kampanyanın emlak uzmanlarının alıcı, satıcı ya da yatırımcıların başarılı olması için nasıl yardımcı olabileceklerini kanıtlayacağı üzerinde duruyor. Salomone, “Müşterilerimizin günümüz emlak işlemlerinde kendi yanlarında yer alan bir emlak uzmanına sahip olmalarının rakipleri karşısında onlara avantaj sağlayacağını anlamaları için çalışıyoruz.” diye de ekliyor.

Amerika’nın Ulusal Emlak Uzmanları Birliği, (NAR) 17 yıldır reklam kampanyaları düzenliyor. 2016 yılında lansmanı yapılan kampanyaları ise tamamen Emlak piyasasına yeni bir bakış ve soluk getiriyor. Bu kampanya şu an daha çok ev satın alımı yapan kitlelerden biri olan Y kuşağı müşterilerini hedefliyor. 30’lu yaşlarındaki bu genç insanların emlak uzmanları ile ilgili algılarını olumlu yönde değiştirmeyi planlıyor.  

Kurulu bir markanın çağdaş bir hale getirilmesi süreci oldukça zorlu bir süreç olduğunu ifade eden ve yeni jenerasyonlara erişmek için reklamlarında kritik bir şekilde farklılaşma yarattıklarını belirten Salomone, reklamın karmaşayı ortadan kaldırıp fark edilecek kadar cüretkar olduğunu ve emlak uzmanlarına dikkat çekeceğini ifade ediyor.  Ayrıca Salomen, kendi araştırmaları ile edindikleri bilgilere göre müşterilerin internet üzerinden teknolojik olarak yaptıkları işlemler sonrasında da endişe duyduklarını ve bir emlak profesyonelinden yardım istediklerini belirterek, bu kampanya ile müşteriler, bir emlak uzmanı ile çalışmanın neden fark yaratacağını farklı kanallarda izleyerek görecek ve bir markanın yeniden tanımlanmasına şahit olacaklardır, diye ekliyor.

Kampanya şu an sosyal medya, dijital ortam, basılı medya ve radyo kanallarında yayınlanıyor. Amerika’nın Ulusal Emlak Uzmanları Birliği, reklam kanallarını özellikle yeni kuşağın sıkılıkla kullandığı ve mobil uygulamalar üzerinde çalışan dijital ortamlar ve sosyal medya üzerine kaydırmaya çalışıyor. Bu medyaların özellikle kolay ulaşılabilir ve paylaşıma olanak sağlayan ortamlarının reklam için olumlu bir yansıması olacağı düşünülüyor.

DİĞER HABER
26 Şubat 2016