"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Artık Gayrimenkul Sektörünün de Emojileri Var! REmojis

Emojiler, sosyal hayattan iş dünyasına kadar pek çok insan tarafından kullanılan en iyi mimik görselleridir. Sosyal medya veya mobil sohbet programları üzerinden iletişime geçerken en sık kullanılan grafiklerdir. Ancak şimdiye kadar gayrimenkul sektöründe bu tarz bir çalışma görmemiştik. REmojis ise emlak sektör çalışanlarının yakındıkları bu duruma bir son verdi ve hazırladığı özel emojileri gayrimenkul sektörünün kullanımına sundu.

Açılımı Real Estate Emojis (Emlak Emojileri) olan REmojis, Android kullanıcıları için 2 dolar karşılığında kullanılabilirken, iOS kullanıcıları ise daha düşük fiyatlar ile bu uygulamaya sahip olabiliyor. Emlak profesyonellerinin iş dünyalarında karşılaştıkları çeşitli durumları sevimli kadın ve erkek karakterler ile grafiğe döken REmojis’in içerisinde çok çeşitli durumlar yer alıyor. Bir evin listelenmesinden sunumunun yapılmasına, satılmasından satış sonrası tebriklere kadar emlak ile ilgili aklınıza gelebilecek her şeyin grafiği mevcut.

REmojis, gayrimenkul sektöründe çalışanların işlerine daha keyifle sarılmalarını sağlayacağı biruygulama olmasının yanı sıra, aynı zamanda büyük bir kolaylık sağlayacağı da düşünülebilir. Örneğin siz araç kullanırken listenizdeki bir evin satılıp satılmadığına dair gelen bir mesaja dikkatinizi dağıtmadan cevap verebilmek için saniyeler içerisinde “satıldı” emojisini gönderebilirsiniz.

Uygulamanın fikir sahibi Amy Dginguerian ve ekibi, emlak çalışanlarının kullanmak isteyeceği grafikleri bulmak için bir beyin fırtınası yaparak işe başladıklarını ifade ediyor. Dginguerian, bu emojiler sayesinde diğer emlak çalışanları ile iletişime geçmenin daha kolay olacağını ve aynı zamanda alıcı-satıcı ile daha kolay iletişime geçme fırsatı yakalanabileceğini de sözlerine ekliyor.

Örneğin satıcıya yeni gelen kaç tane teklif olduğunu söylerken veya evin satışa çıktığını haber verirken bu emojileri kullanmak işinize bir heyecan katabilir. Veya bir satış yaptınız ve alıcıya anahtarları teslim ettiniz. Ona “Welcome Home” (Evinize Hoşgeldiniz) yazılı emojiyi gönderdiğinizde, bu tıpkı müşterinize bir tebrik kartı göndermek gibi olacaktır.

Tüm bunlara ek olarak REmojis uygulaması, kullanıcılara karakterleri kişileştirme olanağı da sunuyor. Yedi tane farklı karakter içerisinden kendinize en uygun olanı tercih edebiliyorsunuz. Kadın emlakçı, erkek emlakçı, yaşlı emlakçı, genç emlakçı gibi farklı özelliklere göre kendinize uygun olan emoji grubunu tercih edebilirsiniz.

Gayrimenkul dünyasındaki emoji açığını fark ederek böyle bir girişimde bulunan Dginguerian, gelecekte kendi emojilerinizi tasarlayabileceğiniz Bitmoji tarzındaki bir uygulama ile karşımıza geleceğini de duyurmayı ihmal etmiyor. Merakla bekliyoruz…

DİĞER HABER
27 Ekim 2016