"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir Başarının İçsel Yolculuğu: Üretkenliğinizi ve İç Huzurunuzu Artıracak 5 Soru

2020'deki pandemi kargaşası bir yana, konut fiyatlarının yüksek hızı ve sektördeki güçlü rekabet göz önüne alındığında, bir emlak danışmanı olarak, "kendini bunalmış ve tükenmiş hissetmenin ötesinde emlak sektöründe iş yapmanın başka bir yolu olabileceğine inanıyor musunuz?

Geliri, Verimliliği ve İç Huzuru Artırmak için Basitleştirilmiş Bir Yaklaşım

Covid19 sürecinde yaşadığınız zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal çöküntüden doğan bir teknik olan, müşterilerinizin tutumlarını yeniden çerçevelemelerine yardımcı olmak için bu soruları cevaplamalısınız. Emlak endüstri zihniyetini sıfırlamanız ve daha sağlıklı bir zihniyetle donanmış, daha iyi bir işi yeniden inşa edebildiğiniz bu sorularla sizi baş başa bırakıyoruz.

Bilinçli İletişim Kuruyor muyum?

İlişkilerimizin kalitesini belirleyen en büyük etken iletişimdir. İletişimi geliştirmenin en iyi yolunun bilinçli sözsüz ipuçları ve dinleme olduğunu söyleyebiliriz. 

  • Bir şeyi nasıl söylediğimiz, çoğu zaman ne söylediğimizden daha önemlidir. 
  • Sevgisiz veya samimiyetsiz bir şeyi paylaşmak [olması gerekmese bile] kaba olarak deneyimlenebilir. Emlakçılar daha fazla susarak, daha fazla dinleyerek daha fazla iş alacak ve daha fazla anlaşmaya imza atacaktır.

The Off Duty Sleep Issue: Sleep Better Now: 43 Tips We Need More Than Ever  - WSJ.com

Kendime Bakıyor muyum?

Birçok danışmanın deneyimlediği "insanüstü modda" çalışmak yorgunluğa yol açar. O zaman, müşterilere hizmet etmek zorlaşır. Refahınız için bütünsel bir yaklaşım benimsemelisiniz:

  • Fiziksel: Beslenme, uyku, egzersiz
  • Duygusal: Günlük duygusal inişler, çıkışlar, danışmanlığın getirdiği stres, sözleşme sonrası mutluluktan uçmak
  • Zihinsel: Konferanslara katılmak, kitap okumak, eğitim programı izlemek
  • Spiritüel: Yürüyüş yapmak, hatta hiçbir şey yapmamak, müzik dinlemek, evcil dostunuzla zaman geçirmek, kendinizi dinlemek

The Power of the Wandering Mind - WSJ

Zamanımda Verimli Miyim?

Aşırı çalışmaktan veya işlerin hızına ayak uyduramamaktan ziyade, emlakçılar haftada 30 ila 40 saat çalışabilir ve üretken olabilirler. Sabahları olası satış yaratma gibi “kazanç” faaliyetlerine ve öğleden sonraları mülk gösterme ve müşterileri takip etme gibi “yönetici” faaliyetlerine odaklanın.

You Can't Invest Without Trading. You Can Trade Without Investing. - WSJ

Güçlü Aksiyon Yapıyor Muyum?

Emlak profesyonellerin önümüzdeki yedi gün içinde gerçekleştirebilecekleri, gelirlerini, verimliliklerini ve iç huzurlarını artıracak belirli ve gerçekleştirilebilir bir eylem seçmeleri gerekiyor. Bir örnek vermemiz gerekirse, "Bu hafta sabah 9'dan 11'e kadar veritabanıma 125 çağrı yapacağım" diyor bir danışman. Başarı olasılığınızı artırmak için, iş planınıza hedeflerinizi yazmanız (ki bu da onu başarma olasılığınız yaklaşık %40 daha fazladır) ve bir yakınınızdan bir hafta içinde sizinle bu konuyu görüşmesini istemelisiniz. Araştırmalar, hesap verebilirliğin başarı olasılığınızı yaklaşık %77'ye çıkardığını gösteriyor.

Curing Procrastination With Calculus - WSJ

Hizmet mi Ediyorum?

Çoğu emlakçı ya çok saldırgan ya da çok ılımlı davranışlar sergiliyor. 

Potansiyel müşterilere, "Gayrimenkul satın alırken veya satarken size nasıl destek olabileceğimi görmek için bir randevu ayarlamak ister misiniz?" gibi, doğrudanlık ile hizmet yönelimini birleştiren bir soru sorun.

Bu soruyu sorar ve olası satış yaratmaya odaklanırsanız, şu andan itibaren 12 ay sonra bile işinizde -yalnızca gelirde değil, verimlilikte de- ciddi bir artış olmazsa şok oluruz.

DİĞER HABER
10 Ekim 2022