"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir Düşünün? 'En Çok Arananlar' Listesinde misiniz?

Bir danışmana ne yaptığını sorun ve genellikle “Gayrimenkul satıyorum” diye yanıt verecektir. Ancak, onları sıradan biri haline getirdiği ya da seçkinler arasına yerleştirdiği için, asıl farklılaştırıcının "nerede" sattıkları sorusunun yanıtı önemlidir.

Eğer ki, “Her yerde” derlerse, uzman testini geçmişlerdir. Elbette, bir danışman, yaşadığı şehrin içinde herhangi bir yerde satış yapabilir, ancak bu alandaki istatistikler, eğilimler ve verilerle yerel düzeyde hiper uzmanlığa dönüşme şansını yok edecektir.

Yazar Joe Calloway, en çok satan kitabı "Birin Kategorisi"nde, bir endüstri uzmanı olarak "bir inç genişliğinde ve bir milyon fit derinliğinde" olmanın her seferinde nasıl işe yaradığını paylaşıyor. Genel piyasayı “biliyor” olabilir ve iyi çalışan emlak hesaplama araçlarına, uygulamalara ve özgün yazılımla oluşturulan şirket araçlarına güvenebilirsiniz, ancak en iyi istatistikler ve veriler bile müşterinin arzuladığı vizyonu sınırlandırıyor olabilir.

Pazarınıza gerçekten sahip olmak için uzmanlığınızı iyiden mükemmele yükseltmeniz gerekir ve işte bunun nedenleri.

Günümüz müşterisinin, deneyimin ötesine geçen ev satın alma ve satma sürecinde gerçek bir rehberliğe ihtiyacı var. En son hesaplama araçları, sistemler, platformlar ve veriler, bir mülkün veya konumun uygunluğunu belirlemek için istediğiniz herhangi bir bilgiyi almayı kolaylaştırırken, müşteriler aynı bilgileri internet üzerinden hemen hemen her yerden alabilirler.

İyi bir kaynak olmasına rağmen, bir profesyonel olarak, bu verileri onların ihtiyaçlarına göre nasıl "yorumlayacağınızı" bilmiyorsanız, bu bilgiler o kadar yararlı olmayacaktır.

Bugün müşterilerden gelen en yüksek talep, o pazarın gerçek verilerine ve belirli nüanslarına yüksek oranda yatırım yapan hiper yerel bir danışmanın rehberliğini kullanarak daha küçük coğrafi alanlarda derinlere inmektir.

Müşteriler başka kaynaklardan sahip olamadığı bir mahalle hakkında bilgi istiyorlar, hatta internette bile bulamayacağınız daha derin ayak işleri gerektiren sokağa özgü detayları soruyorlar.

Emlakçılar her yerde 

Günümüzde alıcılar, coğrafi bir bakış açısına göre, hatta demografik olarak tercihlerini daraltmalarına yardımcı olmak için çevrimiçi olarak mülk bilgilerine kolayca erişebilir. 

Ancak günlük taze süt gibi "sahanın tozu" bilgisini alamazlar. Belirli bir bölgenin özelliklerini bilmek ve incelemek çevrimiçi araçların değil emlakçıların işidir. Emlakçılar, online değerleme araçlarından farklı ve canlı bir organizma oldukları için, hiç sapmayan şaşmaz bilgilere sahiptir. Çünkü, tapuda imzayı atan algoritmalar değil emlakçılardır. 

Pazarınızın tüm alanlarında son derece bilgili olmak, birlikte çalışmayı ve uzman yardımı için komisyon ödemesi yapmaya hazır müşterilerin ilgisini çekecektir. Ayrıca, bilgi dağarcığınız sizi farklılaştıracak bir pazarlama mesajı oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Bunu başarmak için, mülkler arasında dolaşarak, tüm işletmeleri, satılık veya kiralık mülkleri ziyaret ederek, yakın çevreyi inceleyerek ve sizi mahallede “düzenli” bir katılımcı yapan topluluklara katılım sağlayarak yerel bölge hakkında bilgi sahibi olmaya odaklanın.

Daha tenha bir bölgede çalışıyorsanız, çevrimiçi arama yoluyla ulaşılabilenden daha derin içerik sunan belirli örneklerle, pazarınızın satış yüzdelerini ve pazardaki en güncel zamanı içeren derin analizler hakkında özel raporlar derleyin.

Bir alıcı bir mülk satın almak isterse, bilinçli bir karar vermeleri için ihtiyaç duydukları kadar yerel bilgi verin. En iyi yerel okullar, tarihi yerler ve hikayeleri, yerel etkinlikler ve ilginç bulabilecekleri gelenekler gibi kişisel bilgileri paylaşmak için istatistiklerin ötesine geçin. İnsanlar bir eve veya mülke yatırım yaparken hata yapmak istemezler ve başarılı bir işlemin anahtarı, bölgeyi gerçekten "bilen" emlak profesyonelleridir.

Bir "genel danışman"dan hiper yerel danışmana geçmek ve en donanımlı bilgiye sahip olmak için düzenli bir eğitim programı yapın.

Son bir şey daha :) Emlak kariyerinizde vites yükseltmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Telefonum hiç susmasın mı diyorsunuz? Size, en temiz rekabet anlayışına sahip, en itibarlı bir yol sunuyoruz. Durgunluktan etkilenmeyen bir emlak kariyerini başlatmak, büyütmek ve sürdürmek için emlakbroker.com'da yerel bölge raporlarınızı oluşturun, biz yayınlayalım.

DİĞER HABER
23 Ağustos 2023