“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Bir Emlak Müşterisinin Yaşam Döngüsü: Bilmeniz Gerekenler!

Emlakçılar sadece satış elemanı değildir; işletme sahipleri, pazarlamacılar, sosyal medya uzmanları, reklam uzmanları, müzakereciler ve iletişim uzmanlarıdır. Liste uzayıp gidiyor. Emlakçıların günlük görevleri bu yazı için çok uzun :)

Temelde gayrimenkul, çok rekabetçi ve beceri testi endüstrisidir. Emlakçılar bugün emlak işine bir iş gibi davranmalıdır. Parlak kişiliğinizin ihtiyacınız olan tüm işleri size sağlayacağını umduğunuz günler geride kaldı.

Bugünün müşterisi hem kişisel, hem teknik, hem iş hem de güçlü iletişim becerilerine sahip olmanızı istiyor. Pazarlama ve sosyal medya reklamcılığında en iyisini istiyorlar ve onlar için çok çalışmanızı bekliyorlar. Herkes gibi muamele görmek istemiyorlar. Özel bir iletişim planı istiyorlar ve hem satın alırken hem de satarken hızlı yanıt bekliyorlar. Adil davranılmak ve bir satış işleminden sonra hatırlanmak istiyorlar.

Tüm bu iş fonksiyonlarını bir arada yürütmenin ve müşterilerinizi işinizde ön planda tutmanın en kolay yolu, yaptığınız işi basitleştirmek ve ardından müşterilerinizin sizinle olan deneyimlerinin yaşam döngüsünün her yönünü iyileştirmektir.

The New York Times 'How to Buy a Home' Guide — Mark Conlan Illustration

Bir müşterinin sizinle birlikte yaşam döngüsünün çok önemli üç aşaması vardır. Bunlar ya potansiyel bir müşteri, mevcut bir müşteri ya da eski bir müşteridir. Müşteri yaşam döngüsünün her aşaması için düzenlenmiş unutulmaz olumlu deneyimleriniz yoksa, müşterileriniz iyi bir deneyim yaşayamaz ve nihayetinde başkalarını size yönlendirmezler ve daha fazlası için geri gelmezler. Bu, bir emlakçıyı sürekli olarak yorucu olabilecek yeni bir iş bulma zorunluluğu içine sokar.

Bir emlakçı, bir müşterinin yaşam döngüsünün üç aşamasına odaklanırsa, bu, müşteri/emlakçı ilişkisini sağlamlaştırmaya yardımcı olan olumlu bir deneyim sağlar. Gayrimenkul bir ilişki işidir ve müşteri hizmetleri dışında yapılması gereken her şeye kapılmak kolaydır. Emlak işinizde uyguladığınız her şeyde müşteri deneyimini ön planda tuttuğunuzda, sağlıklı gelişen bir işe sahip olacağınızdan emin olursunuz.

Müşterinin yaşam döngüsünün her aşaması için özel ve unutulmaz deneyimler yaratmaya çalışın. Kendinize, bir ev satın almak veya satmak isteyen potansiyel bir müşteri olsaydınız ne isteyeceğinizi sorun.

O evi bir kez satın aldıktan sonra, emlakçınız tarafından uzun vadede nasıl muamele görmek isterdiniz?

İşinizi büyütmenin ve büyümesini sürdürmenin en hızlı yolu, müşterilerinizin sizinle yaşadığı genel deneyimlere odaklanmaktır.

DİĞER HABER
09 Şubat 2022