"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir Emlakçı Olarak Mükemmel Müşteri Hizmeti Sunmanın Dört Yöntemi

Başarılı bir danışman olmak, Netflix emlak şovlarından çok daha fazlasını gerektirir. Uzun yıllardır gayrimenkul sektörünün içerisinde yer alıyoruz ve binlerce kaliteli makale hazırladık ve paylaştık. Başarılı bir danışmanın parçalarını oluşturan birkaç önemli faktörü fark ettik.

Bir danışmanı başarı için konumlandıran 1 numaralı şey, alıcıları ve satıcıları hangi piyasa faktörleri yönlendiriyor olursa olsun, mükemmel müşteri hizmeti sunmak için sürekli çaba gösterme disiplinidir.

Bu şekilde başarılı olan danışmanlar, büyümelerini sürdürmekte ve aşağıdaki şekillerde rekabette öne çıkmaktadır:

1. İletişimin Zirvesinde Kalmak

Başarılı işler takip ile yapılır. Ortalama danışman, ilk müşteri adayı yanıt vermezse nadiren takip eder, ancak başarılı danışman, müşteri danışmanın listesinden çıkarılmasını talep edene veya bir randevu alınana kadar takip etmeye devam eder. Başarılı emlakçı bir veritabanı tutar ve tüm potansiyel müşterilerle iletişimi sürdürmek için her gün çalışır, müşterinin istediği şekilde.

Müşteri bir metin isterse, alacağı şey bir metindir. Müşteri belirli bir zamanda bir arama isterse, başarılı danışman aramayı planlar ve yapar. En iyinin en iyisi, müşteriye doğru şekilde hizmet etmeyi öğrenecek ve müşterinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için iletişim kurarak ve esnek davranarak en iyi sonuçları elde edecektir.

2. Teknoloji Bilgili, Teknoloji Aptal Değil

Teknoloji meraklısı ve teknoloji cahili var. Başarılı danışman, teknolojiyi yalnızca anlayıp kullanmakla kalmaz, aynı zamanda müşteriye hizmet edecek ve kişisel dokunuşu kaybetmeden büyüyen bir işletmeye hizmet edecek şekilde kullanır. Başarılı danışmanlar, zamandan tasarruf etmek, yeni pazarlama kaynakları oluşturmak ve müşteriye benzersiz ve eğlenceli bir etkileşim sağlamak için teknolojiden yararlanır. Her bireye hizmet eden tutarlı bir deneyim sunmaya çalışırlar. Bu gelişen işte ilerlemek için başarılı bir danışman teknolojiyi anlamalı ve en son teknolojiyi kullanmaya devam etmelidir.

3. Pazarınızın Belediye Başkanı Olun

Geleneksel görüş, emlakçıların nerede yemek yiyeceğini, okul bölgesinin ne kadar iyi performans gösterdiğini ve aradaki her şeyi bilen mahalle uzmanları olması gerektiğini söylüyor. Gayrimenkulde çok şey değişmiş olsa da, bu değişmedi. Başarılı emlakçılar, sözleşme müzakeresi ve pazarlama konusunda uzman olmaları gerektiğini anlıyorlar, ancak yine de mahalle uzmanı olmaları gerekiyor. Gary Vaynerchuk'un dediği gibi, şehrinizin "belediye başkanı " olun. Başarılı emlakçıların dijital bir ağı vardır ve bu ağa her gün uzman tavsiyeleri ile hizmet verirken, bu arada müşteriler için el sıkışır ve ev bulur.

4. Hiçbir ipucu Çok Büyük veya Küçük Değildir

Danışmanların bir çoğu, en tuhaf şekillerde potansiyel müşterilerle karşılaşıyor. Eskiden açık görüşlü olan müşterilerden bir tavsiye alma olasılığınız yüksekti. Önceden, bir ilan sitesinde iletişim bilgilerinizi gören birinden telefonla arandığınızda istediğiniz ipuçlarını yakalamaya çalışırdınız. Şimdi Facebook, İnstagram, YouTube ve başka sosyal mecralardan bir mesaj, bir ipucu alıyorsunuz.

Başarılı danışmanların fark ettiği şey, nereden geldiği önemli değil, hiçbir ipucunun çok büyük veya çok küçük olmadığıdır. Aslında, çoğu başarılı danışman, müşteri adayları oluşturmak ve iş için daha fazla fırsat yaratmak için çok çeşitli yöntemler kullanıyor. Müşteri adayının nereden geldiği önemli değil, her müşteri adayına aynı saygı ve düşünceyle davrandığınız an kendinizi başarılı bir emlakçı olarak görebilirsiniz.

DİĞER HABER
11 Kasım 2022