"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir Kartpostal Pazarlama Planı Nasıl Oluşturulur?

Günümüzün emlak danışmanları, yalnızca ‘Satıldı’ ve ‘Satılık’ tabelalarını toprağa tutturmakla kalmıyor, aynı zamanda çevredeki her posta kutusuna bir kartpostal koyuyor. Peki, bu gerçekten işe yarıyor mu? Evet, yarıyor. Çok sayıda emlak danışmanı, bundan büyük başarılar elde etti ve ‘Yeni Satıldı’, ‘Satılığa Çıktı’ kartpostalları ile yeni müşteriler kazanmayı başardılar. Ancak her pazarlama tekniğinde olduğu gibi, onları yaymak için akıllı ve sistematik bir planı izlemeniz gerekir. Aşağıda sizler için hazırladığımız birkaç tekniği izleyerek, pazarlama planınızı başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Yakında!

Mülkü listelemeden evvel onun duyurusunu yapmak, kartpostal pazarlamasında etkili bir yöntemdir. Henüz evi satışa çıkarmamışsınızdır, ama tıpkı film fragmanlarında olduğu gibi “Çok Yakında!” tarzında bir kartpostal hazırlayarak müşterileri heyecanlandırabilirsiniz.

Etki alanınızın olduğu ve listeleyeceğiniz ev ile ilgilenebilecek adreslere postalayacağınız bu kartpostal, mahallenizde etkinlik kurabilmenizin ilk adımıdır. Bu sayede adınızı mahallede daha kısa sürede duyurabilirsiniz.

Satılığa Çıktı!

Şu gerçeği göz ardı edemezsiniz: İnsanlar meraklıdır. O zaman siz de onların merakını cezbedecek kartpostallar hazırlayarak birazcık oyun oynayın. Örneğin sizi komşunun evinde gösterecek bir kartpostal, müşterilerin gözünde bir pizza kuponundan daha dikkat çekecektir.

Kartpostalda komşulara evin nasıl özelliklere sahip olduğunu açıklarken görüntülenen siz, potansiyel müşterilerin daha fazla ilgili alanına gireceksiniz. Bu durumda kartpostalda komşuya ev hakkında söylediğiniz özelliklerin doğru olup olmadığını merak edeceklerdir.

Open House!

Satılığa çıkan evi kartpostal ile etkileyici bir şekilde duyurduktan sonra, sıradaki kartpostalınız ise open house etkinliği veya ev gösterimine dair olmalıdır. Evinizin gösterimini yapmak için düzenleyeceğiniz bir open house etkinliğini kartpostal ile duyurarak, ilgilenen potansiyel müşterileri kendinize çekebilirsiniz.

Bu, aynı zamanda evi satmak için nasıl bir gayret içinde olduğunuzu satıcıya göstermenin bir yoludur. Bu sayede hem alıcıları hem satıcıları kazanmış olursunuz. Hazırlayacağınız open house etkinliğinde müşterilerin dikkatini çekecek hazırlıkları yaptıktan sonra çözünürlüğü yüksek fotoğraflar çekerek, kartpostala evin etkileyici görüntülerini koymanız da önemlidir.

Bkz: Open House organizasyonunda satılık gayrimenkulü öne çıkarmanın yolları

Satıldı!

Potansiyel müşterilere satılık evin başarılı bir sunumunu yaptıktan sonra evi nihayet sattınız. Ancak işiniz bitmedi. Şimdi utangaç ve mütevazi olmanın sırası değil! Şimdi evin satıldığına dair diğer potansiyel müşterileri bilgilendirme zamanıdır. Az önce bu mahallede bir ev sattınız ve herkes aynı hizmeti onlar için de sağlayabileceğini bilmeli.

Bir sonraki şanslı müşterinin neden kendileri olmayacağını öne çıkaracağınız bir kartpostal hazırlayarak onların dikkatini çekebilirsiniz. Sıradan bir kartpostal tasarlayıp bir bölümüne “Daha fazla bilgiye ulaşmak için” şeklinde yerleştireceğiniz sıkıcı içeriklere kimse talep göstermez. Bunun yerine “Size Cem’in evini nasıl sattığımı ve sizinkini de nasıl satabileceğimi söylemeliyim” gibi daha dikkat çekici cümleler kurmanız gerekir.

Sonuç

Bu sıralama ile bir kartpostal pazarlama planı oluşturduğunuzda, başarılı olmamanız imkansızdır. Kartpostallar veya diğer bir deyişle posta kartları, günümüzün hala en etkili pazarlama tekniklerinden birisidir. Geleneksel pazarlamadan teknolojik pazarlamaya geçiş evresinde olabilirsiniz. Ancak emlakbroker.com ekibi olarak her zaman tavsiye ettiğimiz gibi, hem yenilikleri takip edin hem geleneklerinize bağlı kalın. İkisini harmanlamak her zaman daha iyi sonuç getirir.

DİĞER HABER
22 Kasım 2016