"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bu soruları cevaplayabilir misiniz?

Bir HGTV yıldızından önemli ipuçları alın: Günümüz pazarında rekabet edebilmek için mimari ve yapı malzemeleri konusundaki bilginizi artırmanız gerekiyor.

Geçmiş bir HGTV Design Star yarışmacısı ve emlakçı eğitmeni Abby Vasek, "Müşterileriniz yeterince Property Brothers bölümü izledi ve emlakçıların bir mülk hakkında bilgi sahibi olmasını ve ondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağını bilmesini bekliyorlar." diyor.

Tasarım hakkında konuşmak üzere bir aracı kuruma davet edildikten sonra Vasek, emlakçılar için bina ve mimarlık eğitiminde boşluklar olduğunu fark etti: "Bu bir güvenilirlik sorunu, müşteriler, sattığınız ürün hakkında bildiğinize güvenmiyorsa, nasıl rahatlayabilirler ve süreci yönetmenize izin verebilirler? "Emlakçılar ürünleri hakkında ne kadar akıllıca konuşabiliyorsa, bu güvenilirlikle birlikte daha fazla işbirliğinin geldiğini görüyorum."

Bina ve Mimari Bilginizi Arttırmak İşinizi Nasıl Kolaylaştırabilir?

Vasek, bir emlakçının aşağıdaki soruları cevaplayabilmesi gerektiğini söylüyor:

  • Evin sahneleme çekiciliğini nasıl iyileştiririm?
  • Araştırmalar, hangi iyileştirmelerin yatırım getirisinin en yüksek olduğunu söylüyor?
  • Popüler mimari stiller hangileri ve nasıl uygulanıyor?
  • Genel yapı malzemelerinin özellikleri nelerdir?
  • Çatı, Pvc malzemesi gibi önemli ev sistemlerinin parçaları nelerdir?

Bu gibi sorular, satıcıların en yüksek getiriyi elde etmelerine yardımcı olmak için doğru emlakçı olup olmadığınızla ilgilenen ev sunumları sırasında ortaya çıkabilir. Alıcılar, bir mülkün kalitesini veya potansiyelini değerlendirmeye çalışırken de size benzer sorular sorabilir.

Vasek, “Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz” diyor. "Konuşmaya devam etmek için yeterince bilgi sahibi olmanız ve ardından onları bir uzmana yönlendirmeniz yeterlidir."

DİĞER HABER
13 Nisan 2023