“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Compass Ceo'su Reffkin: Tek Tıkla Gayrimenkul Alınacak

Compass CEO'su ve kurucu ortağı Robert Reffkin, gayrimenkul işlemlerinin geleceği olarak tek tıklamalı bir çözüm ön görüyor.

Inman Connect Las Vegas etkinliğinde konuşan Reffkin, “İnsanların her şeyin tek bir yerde olmasını beklediği bir dünyaya taşındığımızı düşünüyorum” dedi. “Amazon her şeye tek bir yerde sahip. Amazon'da 3 yaşındaki çocuğum için bir futbol topu aldığımda, tabağımda 100 seçenek var ve her şeyi orada yapabilirim."

Reffkin, sektöre 10 yıllık bir bakış açısı getirdiğini ve giderek daha rekabetçi hale gelen iBuyer alanına rağmen, Amazon gibi tek tıklamalı bir mağazanın gayrimenkulde henüz bulunmadığını söyledi.
"Yani, 10 yıllık bir perspektiften bakıldığında, danışman için sorulacak soru, bir iBuyer'ın sağlayabileceği bir işlemin hızına, basitliğine ve kusursuzluğuna sahip olmanız için sizi kim güçlendirecek?"

Compass, son haftalarda bir dizi emlak şirketini satın alarak, bir konut gayrimenkul işlemiyle ilgili her şeyi tek bir yerde toplama yolunda görünüyor.

Reffkin, Inman'a şirket finansmanına yönelik kısa vadeli darbelerin, gelecek inovasyonun temelini oluşturmanın bir parçası olduğunu söyledi.

Yatırımcılar ise genel olarak Reffkin'in vizyonunu paylaşmıyor ve bu söylediklerini başarabileceğini düşünmüyorlar. İki hafta önce, pandemi belirsizliğinin konut piyasasını vurması ve Compass yatırımcılarından birinin hisseleri boşaltmayı planladığından endişe etmesiyle Compass hisseleri tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Hisse senedi, ilk işlem günü olan 1 Nisan'a göre yüzde 47 düşerek 11 Ekim'de 10.72$'a kadar düştü.

Compass hisseleri Çarşamba günü 12.96 dolardan kapandı. Ancak, Yahoo Finance'e göre, ilk işlem gününden bu yana yüzde 35'ten fazla düşüş göstererek yatırımcılarda hayal kırıklığı yaşattı.

DİĞER HABER
29 Ekim 2021