"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Curbappeal'dan Gayrimenkul Fotoğrafçılığı İçin Özel Olarak Geliştirilen İlk iPhone Uygulaması

Konumuz teknoloji ve fotoğraf olduğunda birbirinden ayrı iki aktif nokta söz konusu. Sayıları öz çekim çılgınlığıyla gün geçtikçe artan tüketiciler artık kameralarında daha iyi kalite ve de daha çok özellik istediklerinden dolayı bunlardan birincisi fotoğrafçılıktır. İkinci aktif nokta ise hem alıcıya hem de satıcıya hiç olmadığı kadar yardımcı olabilmek adına yenilikçi teknolojiye bağımlı olan gayrimenkul sektörüdür.

Eski Adobe mühendisleri tarafından iOS’ta en iyi fotoğraf araçlarını yaratmak için kurulan East Coast Pixels şirketi gayrimenkul sektöründeki profesyonellerin, profesyonel ve kaliteli fotoğraflar çekebilmelerini sağlayabilmek amacıyla tamamen gayrimenkul sektörü fotoğrafçılığına adanmış olan yeni bir iPhone uygulaması çıkardı. Özellikle iOS cihazlar için geliştirilmiş olan CurbAppeal uygulaması profesyonel gayrimenkul emlakçıları ve de Airbnb ev sahiplerinin varlıklarının tanıtımını yapabilmeleri için inanılmaz fotoğraflar çekebiliyor. Bununla birlikte CurbAppeal uygulamasının üstün fotoğrafları ayrıca satış ve pazarlama çabalarını da desteklemeye yardımcı oluyor.

Birçok potansiyel alıcı adayı en çok önemi görselliğe verir, bu da onların mülkü görmek istedikleri anlamına gelir. Konu görsele o kadar çok önem vermeyen alıcılar olduğunda bile gayrimenkul sektörü uzmanları pazarlama materyallerinde kullanıldığında fotoğrafların ne kadar güçlü bir etkin olabileceğini fark ediyorlar. Gerçek şu ki, kaliteli fotoğraflar her zaman insanları kendine çekerek alıcıları çeker.

iPhone‘un gelişmiş kamera özelliği ile birlikte birçok yenilikçi özelliği bulunuyor. iPhone‘un bu özelliği CurbAppeal ile kombine olduğunda, gayrimenkul fotoğraflarının kalitesi çok daha üstün bir seviyede alınıyor. Bu iPhone uygulamasını kullanmak pahalı bir kamera alma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.  

CurbAppeal uygulamasının başka bir yararı da zayıf ışıklandırma gibi bir evin içindeki problemlerle de başa çıkabilmenizi sağlıyor. Çoklu pozlandırma füzyonu ile tasarlanan uygulama; kamera ile hızlı bir analiz yapıyor, üç pozlamayı hesaplıyor ve daha sonra hepsini yakalamayı başarıyor.

Sonuç ise mükemmel, her biri en iyi şekilde pozlanmış bölümlerden oluşan fotoğraflarla hatasız bir görsellik söz konusu.

Normal fotoğraflar çekmek için CurbAppeal ikili bir seviye ortaya koyuyor. Bu ek düzeltme ayarlaması fotoğraf çekildikten sonra kullanılabilen bir seçenek. Ayrıca, fotoğraf kesme özelliğini kullanmak çok kolay. Üstelik fotoğrafın orijinal olanını da saklayabiliyorsunuz. CurbAppeal uygulamasının diğer başlıca özellikleri arasında kaliteyi bozmayan ve interaktif olan renk kontrolü, detaylandırma, beyaz dengesi ve aydınlatma özellikleri mevcut.

Bonus olarak da sofistike olan başlık grafikleri de emlakta farklı alanları tanımlamak için çok kullanışlı olabilir.

CurbAppeal fotoğrafları set halinde çekiyor, bu şekilde sürükleyerek ve bırakarak fotoğrafları hem sıralayabilir hem de eleyebilirsiniz. Fotoğraf dizinlerinin dışa aktarımı sürecinde uygulama her fotoğrafı istenilen boyuta getirmenize olanak sağlıyor. Bu özelliğin ayrıca portre fotoğraflarını bir araya getirmek gibi bir yanı da var.

Fotoğraf albümü, Flexmls servisi, ve de Dropbox hesabı seçeneği gibi gayrimenkul fotoğraflarını kaydetmek için birçok seçeneğiniz var. CurbAppeal’da ki fotoğraflar ayrıca profesyonel broşürler yaratmak veya görsel bir video turu olarak dışa aktarım yapmak amacıyla baskı çözünürlüğünde de kaydedilebilir.

DİĞER HABER
13 Nisan 2016