"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Damla Mail Pazarlaması İçin Örnek Uygulamalar

“Damla e-posta pazarlaması nedir?” sorusunun cevabını diğer bir makalemizde sizlere açıklamış ve emlak pazarlamasında ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Sizler tarafından konuya gelen özel ilgi, bizi daha fazla araştırma yapmaya itti. Yaptığımız bu araştırmalar sonucunda damla e-posta pazarlamasının uygulanmasına yönelik bazı ipuçları ve örnekler hazırladık.

Alıcı-satıcı, sıcak-soğuk, yeni-eski… Hangi potansiyel müşteri için olursa olsun onları yeni bir işe dönüştürmek için hazırlayabileceğiniz farklı öneme sahip e-postalar vardır. Bu e-postalar onların her birine özel ve spesifik olma özelliğini taşır. Aşağıda alıcı müşteriler, satıcı müşteriler ve geçmiş müşteriler için hazırlayabileceğiniz örnek e-posta metinlerini bulacaksınız.

Alıcı Müşteriler İçin Damla E-posta Örnekleri

  • Piyasaya en son sunulan en yeni evler hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

[Pazar adı] pazarındaki yenilikleri merak ediyor musunuz? Bölgenizde en son listelenen satılık evleri buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Burada sizin için en yeni listeleri rutin olarak güncelliyorum ve fiyat bilgisinden ev boyutlarına kadar pek çok bilgi veriyorum.

  • Bölgedeki dikkate değer emlak listeleri hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

[Pazar adı]’nda birbirinden etkileyici benzersiz ev seçenekleri var. Yerel pazarda en popüler mülk türlerinin neler olduğuna dair bir fikir edinmek isterseniz [firma adı] bloğundaki bu ayrıntılı yazıyı inceleyin. Burada [pazar adı]nda sunulan en güzel konutlardan bazılarını görebilirsiniz.

  • Son ayların konut piyasası verileri hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

Yılın ilk çeyreğini aşmış bulunmakla birlikte bu çeyrekte elde ettiğimiz veriler, ikinci çeyrekteki piyasa verilerinin nasıl olabileceği hakkında bize fikir veriyor. Bu fikirler ışığında ilginç ve dikkate değer konut pazarı istatistiklerine ulaştık. İşte geçtiğimiz ilk çeyrek boyunca konut pazarına ilişkin elde ettiğimiz en ilginç verilerden bazıları… Ev aramanıza yardımcı olacak bu bilgileri siz de incelemelisiniz.


Satıcı Müşteriler İçin Damla E-posta Örnekleri

  • Yakınlarda en son satılan evlerin istatistikleri hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

Evinizi piyasada listelemeden önce son iki ay içerisinde satışı gerçekleştirilen listelere göz atmak ister misiniz? Aşağıda sizin için hazırladığımız pazar analizi raporunu inceleyerek evinizi satışa çıkarmadan önce önemli ipuçları kazanabilirsiniz. Mahalle genelinde yaşanan gelişmeler, mahalledeki evlerin hangi özelliklere göre satıldığı, piyasada ne kadar süre kaldıkları ve diğer önemli konut satış bilgilerine aşağıdaki rapordan ulaşabilirsiniz.

  • Ayrıntılı ev satışı kaynakları hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

[Pazar adı]nda evinizi satmak için ne gerektiği hakkında fikir mi edinmek istiyorsunuz? Mülkünüzün çekici bir ev planını nasıl hazırlayacağınızdan gösterimini nasıl yapmanız gerektiğine kadar pek çok bilgiyi, aşağıdaki sizin için hazırladığımız kaynaklardan öğrenebilirsiniz.

  • Satış işlemleri için uygun bir emlak firması bulma hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

Evinizi satma sürecinde sizi temsil edecek bir emlak firması ararken düşünmeniz gereken birçok faktör olduğunu biliyoruz. Tecrübeden satış geçmişine ve pazarlamadan müzakere sürecine kadar pek çok beceriye sahip bir emlak firması ile çalışmayı isteyeceğinizi de biliyoruz. [Firma adı] olarak bu tip küçük ayrıntılara dikkat etmemiz ve sizin ihtiyaçlarınızı biliyor olmamız ile gurur duyuyoruz. Gelin size…


Geçmiş Müşteriler İçin Damla E-posta Örnekleri

  • Blog güncellemeleri hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

Eğer konut piyasası hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız, yerel ekonomik gelişmelerden iş haberlerine ve yeni etkinliklerden mahallenizdeki çevre mekânlara kadar pek çok bilgi blog sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Haftalık e-bültenimize buradan kaydolabilirsiniz.

  • İşletmedeki güncellemeler ve değişiklikler hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

2016 yılı [Firma Adı] için oldukça yoğundu: Düzinelerce ev satışı, çok sayıda alıcının hayallerini süsleyen evlerin bulunması ve çok sayıda ev sahibinin mülkünü istediği fiyata satılması… Sizinle de başarılı bir süreç yaşadığımız için çok memnunuz. Eğer siz de sunduğumuz hizmetten memnun kaldıysanız, aşağıdaki forma yorumlarınızı yazmanız bizi çok gururlandıracaktır.

  • Ev sahipleri için ücretsiz kaynaklar hakkında

Merhaba [Müşteri Adı],

Satış kapama işleminiz başarıyla sonuçlandı. Tebrikler! Hayalinizdeki evi satın almanıza en az sizin kadar sevindiğimizi bilmenizi isteriz. Artık yeni evinize kavuştuğunuza göre onu dizayn etmenin keyfine varabilirsiniz. Sizin için evinizi dizayn etmenize yardımcı olacak ücretsiz kaynakları derledik. Faydalı olması dileğiyle…

DİĞER HABER
12 Ocak 2023