Mail listemize abone oldunuz mu?
Dijital Varlığı Güçlendirmenin En Etkili Yolu: Video Pazarlama Uygulamaları

Facebook platformundaki video çılgınlığının mutlaka farkındasınızdır. Artık geleneksel durum güncellemelerinden çok daha fazla tercih edilen video yayınlarının trendi artarak devam ediyor. Özellikle canlı video yayınları pazarlamacılar için büyük bir ilham kaynağı oluşturuyor.

Videonun sizinle ne ilgisi olduğunu düşünüyorsanız, meselenin gerçeği şudur: Dijital pazarlamanın bir parçası olan video pazarlamaya odaklanmak, sitenizi değerli bir pazarlama metası yapmak için gerekli trafiği kullanmanıza ve kitlenizin daha fazla bilgi için size geri dönmesini sağlamanıza yardımcı olur.

Basitçe söylemek gerekirse, video size içeriğinizi farklı çeşitlerde sunma fırsatı verir. Böylece gayrimenkul işindeki bilgilerinizi pazarlama stratejinizi güçlendirmek ve insanlara daha çekici halde sunmak için kullanabilirsiniz.

Pahalı video ekipmanına büyük miktarlarda para yatırmadan ve mükemmel mekânlara doğru yol almadan önce kendinize bir video pazarlama stratejisi belirlemeniz gerekir. Neler oluşturacağınıza, ne kadar süreceğine ve kimlerin yarar sağlayacağına dair bir planınız olmalı. Bu yüzden video pazarlamasına başlamadan önce şu soruların cevaplarını verdiğinizden emin olun:

  • Videolarınızda neler ve kimler olacak?
  • Videolarınızın her biri ne kadar sürecek?
  • Bir video profesyoneline ihtiyacınız var mı yoksa kendi başınıza videolar hazırlayabilir misiniz?

Bu sorulara cevap verdiğinizde videolarınızı geliştirmek için fikir yürütme ve düzenleme sürecine geçebilirsiniz.

Kim olduğunuzu derinlemesine anlatan bir tanıtım videosu hazırlayın.

Temel unsurları belirledikten sonra ilk gayrimenkul videolarınıza başlamak için en iyi adım tanıtım videosu hazırlamaktır. Emlak işi hakkında neden tutkulu olduğunuzu veya bu işe nasıl başladığınızı anlatırken biraz hikâyeleştirmelere başvurmalısınız. Bu videolar, potansiyel müşterilerinize çalışacakları emlak firması hakkında fikir verir. Bu nedenle temsil ettiğiniz özellikleri de sıralamanız önemlidir. Eğer ofis dışında çekim yapmayı düşünürseniz ekibiniz ile birlikte bir senaryo da hazırlayabilirsiniz.

Videoların çok uzun olmamasına özen gösterin.

Hazırlayacağınız emlak videoları, potansiyel müşterileri sıkacak tarzda değil, aksine biraz eğlenceli ve dikkat çekici olmalıdır. Çok uzun ve sıkıcı videolar ile ilgi çekmek yerine daha itici olabilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki iki dakikalık videolar, takipçiler tarafından çok daha fazla izleniyor. Bu nedenle video çekimlerinizi kısa tutmaya özen gösterin. Eğer kamera önünde konuşmakta çok becerikli değilseniz ve buna bir de zaman unsurunu eklediğinizde konuşmanızı kontrol edemiyorsanız, kendinize önceden bir senaryo oluşturun ve bu senaryoya sadık kalarak çekim yapın.

Hizmet verdiğiniz en kaliteli mahallelerde çekim yapın.

Bir emlak uzmanı olarak potansiyel müşterilere hizmet verdiğiniz mahallelerin ve konutların görsel örneklerini sunmak için düşünebileceğinizden çok daha fazla teknolojiye sahipsiniz ve bu konuda uzmanlaşmalısınız. Hizmet verdiğiniz alanda mahalle turları şeklinde çekim yaparsanız, potansiyel müşterilere yalnızca bir ev satın almayacaklarını, aynı zamanda satın alacakları evin bulunduğu çevrenin de önemli olduğunu hatırlatmış olursunuz. Bu, aynı zamanda onlara sosyal bir statü de kazanacakları hissini verir. Bu tarz videolarda mümkün olduğunca bütçenize dikkat ederek drone fotoğrafçılığına ve havadan çekimlere başvurabilirsiniz.

Tüm emlak videolarınızı arama motorları için optimize edin.

Emlak alanında sağladığınız tüm içeriklerde olduğu gibi, videolarınızda da SEO unsuruna dikkat etmelisiniz. Yerel arama sonuçlarında videolarınızın üst sıralarda görünmesi ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşması için SEO çok önemli bir unsurdur. Anahtar kelimeler her şeyden önemlidir. Videolarınızı paylaşırken seçtiğiniz anahtar kelimeler, başlığınız ve meta açıklamalarınız kesinlikle video içeriği ile ilgili olmalı ve müşterilerin aradığında bulabileceği tarzda seçilmelidir.

E-posta içeriklerinizde videolarınıza yer verin.

E-posta pazarlaması ile video pazarlamasını birleştirirseniz çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ekibiniz ile çektiğiniz kısa bir tanıtım videosunu veya yerel işletme sahipleriyle yaptığınız röportaj serilerini e-posta içeriklerinize yerleştirerek üzerinizdeki ilgiyi arttırabilirsiniz. Müşteriler bu tarz içeriklere bayılırlar ve sonraki gelecek videoları beklerken merak içinde olurlar.

İletişim bilgilerinizi her videonuza eklemeyi unutmayın.

Firmanızın logosunu, iletişim bilgilerinizi, sosyal medya hesaplarınızın uzantılarını her videonun başına ve sonuna kısaca eklemeyi unutmayın. Aynı zamanda bu bilgileri videolarınızın açıklama paragraflarının en altına da eklemelisiniz. Videolar, daha fazla potansiyel müşteriyi çekmek için hazırlanır. Ancak videoyu izledikten sonra size ulaşmaları için onları yönlendirmeniz gerekir.

DİĞER HABER
18 Eylül 2019