"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Dil Bilmeyen Gayrimenkul Profesyonelleri Artık Sorun Yaşamayacak

Dünyanın ilk akıllı kulaklığı, kullanıcılar arasındaki dil farklılıklarından ve tercüme zorluklarından kaynaklanan problemleri tamamen yok edecek gibi görünüyor. Özellikle iş dünyasında kullanılması için tasarlanmış olan bu kulaklık, kanımızca gayrimenkul sektöründe de bir çığır açabilir.

Gayrimenkul sektöründeki profesyoneller için korkulu bir rüya haline gelen dil problemi ve bu sebeple uluslararası alana yayılamama sorunu, Pilot Akıllı Kulaklık ile ortadan kalkabilir. Bir dil kursuna gitmenin hayatınızdan çaldığı onlarca saat ve akıllı telefon üzerindeki tercüme uygulamalarından yarım yamalak çevirdiğiniz cümlelerle müşterinizle yanlış anlaştığınız o anlar artık geride kalabilir.

Nasıl Kullanılıyor?

Pilot adı verilen bu akıllı kulaklık, konuşma tanıma, otomatik tercüme yapma ve ses sentezi için kullanılabiliyor. Şu an için yabancı dildeki insanlarla iletişime geçebilmek için iki tarafta da bu kulaklığın takılı olması gerekiyor. Ancak Waverly Labs ilerleyen zamanlarda buna gerek kalmadan da dünyanın her yerinde her tür insanla iletişime geçilebileceğini hepimize vaat ediyor. Kulaklığın nasıl işlev gösterdiğine dair işte bir örnek video!

Hangi Dillere Çevirebiliyor?

Pilot akıllı kulaklık, başlangıç olarak İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Portekizce ve İtalyanca dilleri için geliştirilmiş, ancak yakın zamanda Almanca, İbranice, Arapça, Rusça ve Slav dillerine de çevrileceği duyurulmuş durumda. Bu dillerin içerisinde henüz Türkçe mevcut değil, ancak sürekli gelişen dünyada Türkiye’nin sektörlerdeki payını düşünürsek, sonradan Türkçe’nin de eklenebileceğini düşünüyoruz. Bu biraz da Türk kullanıcıların talebine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Kablolu mu Şarjlı mı?

Bu kulaklığın bir iyi yanı da hiçbir kablosunun olmaması. Kulağınıza yerleştirebileceğiniz ufak bir kulaklık olan bu cihaz son derece basit bir yapıya sahip. Kırmızı, beyaz ve siyah renklerde üretilen kulaklık, konferans modunda kullanılırsa, birden fazla insanın sanki aynı dili konuşuyormuş gibi dinlenebilmesini sağlıyor. Ürün iki ayrı kulaklık, kulağa tam oturmasını sağlamak için üç farklı kulaklık ucu ve bir aplikasyon ile birlikte satılıyor. Şarjlı çalışan cihazın kullanım ömrü 4-6 saat arasında değişiyor.

Fiyatı Ne Kadar?

Yenilikleri takip eden ve işini her daim geliştirmeye yönelik düşünen profesyoneller için Pilot akıllı kulaklığının ücreti 249 ile 299 dolar arasında bir değere sahip. Ancak şu anda ön sürüm yazılımını satın alırsanız fiyat 199 dolara kadar düşüyor. Satın almak isteyenler Indiegogo üzerinden hemen işlem yapabiliyor.

Bu konuyla ilgili,  "Skype çeviri aracı ile her dilde yazın" bir diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

Emlakbroker.com, emlak kariyerinizde başarılı olmanız için gereken tüm bilgiyi sağlıyor. Bu sektörde başarı kazanabilmeniz için yazılmayanları yazarak her gün daha ciddi ve verimli şekilde çalışmaya ve üretmeyedevam ediyor. Takipte kalmanız size değer katacaktır.

DİĞER HABER
24 Haziran 2016