"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Dünyanın En Zengin Köpeği (Evet Köpek!) Madonna'nın Eski Miami Malikanesini 32 Milyon Dolara Satıyor

Dünyanın en zengin köpeği biraz daha zengin olmak üzere. Yaklaşık yarım milyar dolar değerinde bir servete sahip olan Gunther VI adlı Alman Çoban, pop yıldızı Madonna'nın Miami'deki eski mülkünü 31.75 Milyon Dolar'a satışa çıkardı.

Miami'nin en çok arzu edilen konumlarından birinde yer alan özel mülk, yemyeşil peyzajı, nefes kesen körfez ve şehir manzaraları ve Güney Florida güneşinde bronzlaşmak için bir iskeleye sahip 100 metre kıyı cephesi ile 51.000 metrekarelik bir arsa üzerinde bulunuyor. 9 yatak odası ve 8,5 banyo ile 8,400 m2'lik bir alana yayılan mülk, seçkin yerleşim bölgesindeki deniz kıyısında sadece altı özel malikaneden birisi olarak gösteriliyor.

madonna

Alıcılar, gıptayla bakılan malikaneyi elde etmek için Compass'taki Assouline Ekibi ile sıkı bir "koklama testinden" geçmek zorunda kalıyor. Mülkün satışından önce Gunther VI'dan bir onay havlaması almaları gerekiyor.

madonna

Gunther VI, büyük servetini ve Miami mülkünü, 20 yıl önce pop yıldızından satın alan dedesi Gunther IV'ten devraldı. Köpek, 40 yıl ve 6 nesil öncesine dayanan bir soydan geliyor. Gunther III, sahibi merhum Alman kontes Karlotta Liebenstein 1992'de öldüğünde milyonlarca dolarlık bir mirasın sahibi olmuştu. O zamandan beri, köpeğin mülkünü yöneten emlak profesyonelleri, yaklaşık 500 Milyon Dolar değerinde bir servet biriktirdiler.

Dog named Gunther VI is selling Miami home owned by Madonna | Daily Mail  Online

Gunther'in mülkü, bir grup İtalyan iş adamı tarafından yönetilen bir yatırım şirketi olan Gunther Group tarafından işletiliyor. Grup, Bahamalar, Toskana, Milano ve Floransa'daki evler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mülklere yatırım yapıyor. 

The story of Gunther IV, the richest dog on the planet - Pictolic

Yani özünde, Alman çoban köpeği daha çok şirketin maskotu gibi gözüküyor ve kabul etmeliyiz ki, gerçekten bu başarılı pazarlama tekniği iyi bir halkla ilişkiler numarası. 

DİĞER HABER
07 Aralık 2021