"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Danışmanları İçin 2021 Yılına Yönelik Hedefler

2021 yılına girmeden önce, daha iyi bir yıl geçirmek için stratejilerimize ve planlamalarımıza göz atmamız gerektiğine dair yeni yıl makalelerimiz olmuştu. Yeni yıla adım atacağımız Aralık ayı içerisinde konu edeceğimiz mesele ise yeni yılda izleyebileceğiniz hedefler üzerine olacak.

İster bireysel bir emlak danışmanı olun ister ekibinizle birlikte çalışan bir emlak firması olun, bu sektörde uzun vadeli başarıyı elde etmek için kendinize bazı hedefler koymaya ihtiyacınız vardır. Yılın ilk ayında belirlediğiniz bu hedeflere, yılın son ayında ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol ettiğinizde işinizde ne kadarlık bir ilerleme kat ettiğinizi de görmüş olursunuz.

Peki, bir emlak danışmanı kendine ne tür hedefler koyabilir ve neyi amaçlayabilir? Sizler için birkaç hedef listesi hazırladık. Dilerseniz bunları kendi işinize entegre edebilir veya bu hedeflerden ilham alarak yenilerini belirleyebilirsiniz. Karar sizin…

2021 Yılı İçin Hedefler

- Listeleme fiyatlarını doğru hazırlayabilmek için satıcılara yönelik çalışmalarınıza daha fazla önem verin. Unutmayın ki bu işteki püf noktalardan biri, mümkün olan en iyi ve yüksek fiyatı belirlemek değil, en kısa sürede elde edebileceğiniz fiyatı belirlemektir.

- Yeni yıl içerisinde sosyal medya platformlarına daha fazla yönelin. Daha önce sosyal medya platformlarında marka geliştirme faaliyetleri yapmış olabilirsiniz. Ancak bu yıl tutarlılık, süreklilik ve tasarım özelliklerine daha fazla önem vererek faaliyetlerinizi yenileyin. Faaliyetlerinizin getirdiği sonuçları değerlendirmeyi de unutmayın.

- Bir emlak ekibiniz varsa, 2021 yılı için daha yapılandırılmış bir ofis içi eğitim almayı deneyin. Bu eğitimin içerisinde; satıcı ve alıcı sunumlarından anlaşmaları çözümlemeye ve emlak dilini anlamaya yönelik her şey bulunsun. Ekibiniz ile birlikte alacağınız bu eğitim, müşteriler ile aranızdaki iletişim sistemini geliştirmeli.

- Geride bırakmış olduğunuz 2020 yılı sizin için çok başarılı/başarısız geçmiş olabilir. Ancak emlak sektörü sürekli bir değişim ve gelişme içerisindedir. Bu nedenle 2021 yılına ait pazarlama stratejinizi de bu yönde gözden geçirmelisiniz. İş planınızı, pazarlama stratejinizi, takviminizi, sunduğunuz hizmetleri ve kullandığınız araçları baştan aşağı gözden geçirin.

- Destek ekibinizi yenileyin ve yeni teknolojiyi işinize entegre edin. Bu sayede 2021 yılında müşteri hizmetlerinizi daha profesyonel elden gerçekleştirin. Örneğin bir tam zamanlı asistan alın ve bir drone alarak onu profesyonel ev fotoğrafları çekiminde kullanacak bir kameraman tutun veya çekimleriniz için iyi bir fotoğrafçı ile anlaşın. Böylece kendi enerjinizi tamamen alıcı ve satıcı görüşmelerine verebilir ve sunumlarınıza konsantre olabilirsiniz.

- Bu yıl, potansiyel alıcılardan geri dönüş alabilmek için onları takip etmeye özen gösterin. Ev gösterimi yaptıktan sonra onlarla irtibatınızı kesmeyin ve olumlu-olumsuz mutlaka geri bildirim alın.

- Emlak sektöründe meslektaşlarınız ile birlikte hareket etme eğilimi gösterin. “Birlikten kuvvet doğar” düsturunu kendinize motto edinin ve bu doğrultuda gerçekleştirilen sektör etkinliklerine katılım gösterin.

- Yapmak istediklerinizi sadece hayal etmek yerine, onları birer hedef haline getirin ve o hedefleri gerçekleştirmek adına kendinize planlama yapın. Bu planlamaya sadık kalın.

- Şimdiye kadar emlak işinize teknolojik araçları ve interneti dahil etmeyenlerdenseniz, bu yıl bu duruma bir son verin. Her hafta yeni emlak teknolojisi haberlerini takip edin ve onları deneyerek hizmetlerinize entegre etmeye vakit ayırın.

- Müşterilerle yaptığınız görüşmeler ve sunumlar sizin için her şeydir. Belki yeni yılda müzakere becerilerinizi geliştirmek üzerine yoğunlaşmayı deneyebilirsiniz. Edindiğiniz bu becerileri müşteri görüşmelerinizde uygulayarak, yıl sonunda kaç görüşmeden olumlu cevap aldığınıza bakıp başarı oranınızı gözlemleyebilirsiniz.

- Eğer geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıkıldıysanız, yeni yılda internet ortamına atılarak kendinize bir web sitesi kurabilir ve SEO çalışmasından blog çalışmasına kadar tüm aşamaları uygulamaya başlayabilirsiniz.

- Yeni yılın 2’nci yarısı bitinceye kadar kendinize belli bir satış hedefi belirleyin. Belirlediğiniz bu hedefi gerçekleştirmek adına kendinize bir satış planı kurun ve bunu uygulayın.

- Blog trafiğinizi arttırmak ve internet ortamındaki marka bilinirliğinizi arttırmak için kapsamlı çalışmalar yapın. Trafiğinizin en çok gelen kaynaklarını ortaya dökün. Çok olan bölümlere daha fazla eğilin ve az olan bölümleri daha fazla iyileştirin.

- Emlak dünyasının en renkli ve fark yaratan içerikleri ile dolu dolu bilgilere sahip olduğunuz, danışmanlık kariyerinizde sizi geleceğe taşıyan emlakbroker.com'u yeni yılda da takip etmeyi unutmayın :)

DİĞER HABER
03 Aralık 2020