"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Danışmanları İçin Satışa Yönelik 13 Hayati İpucu

Milyarlarca dolarlık gayrimenkul sektöründe zirveye ulaşmak ve yatırımını kuvvetlendirmek isteyen her profesyonelin bir amacı olmalıdır. Rekabetin çetin geçtiği bu zorlu yolda çeşitli engellerin olduğunu biliyoruz. Bilinen bu engelleri aşmak, istenilen sonuca ulaşabilmek ve yeni müşteri kazanımı için müşteri memnuniyetini sağlamakla birlikte sadık müşteri sayısını artırmak için farklı taktikler kurgulanmalıdır.

Bugünkü makalemizde Forbes Dergisi’nde yayımlanan ve Forbes Emlak Departmanı’nın 13 kıdemli üyesince verilen, gayrimenkul danışmanlığı kariyerinizde hayati öneme sahip 13 ipucunu sizler için derledik.

1) Satmayın!

Gayrimenkul söz konusu olduğunda, danışmanların birincil görevi satış yapmak değil; müşterileri için süreci kolaylaştırmak ve onları hazırlamaktır. Zira satışın gerçekleşeceğini öngördüğünüz an mülk tekrar satış departmanına gönderilebilir. Buna karşın müşterilerinize süreç boyunca destek olur; onlara nitelikle tavsiyeler verir ve onları sürece hazırlarsanız, müşterilerinizin beklentileri ile şirketinizin beklentileri arasında sıkı bir bağ kurmuş olursunuz.

Michelle Ames, HorsePower Team Texas/Independent Realty

2) Değer Yaratın!

Kariyerimde aldığım en iyi tavsiye, değer yaratmak oldu. Başkaları için değer yaratmaya odaklandığımda, onlar için güvenilir bir insan oldum. Bu güven, portföyümdeki en değerli varlık oldu. Güven, bana sektörel fırsatlar doğururken, öte yandan müşteri ilişkilerimi geliştirmemde büyük yardımı oldu.

Christopher Lazarus, Sellect Realty, LLC

3) Sıkı Çalışın ve Dürüst Olun!

Annem 1980 yılında şirketimizi kurduğunda, bana başarının anahtarının çok basit bir yerde saklı olduğunu söyledi: çalışmak ve dürüst olmak! İnsanların kandırmayın; şayet bilmiyorsanız, bütün soruların cevabını biliyormuş gibi davranmayın. Gayrimenkul endüstrisinde en nitelikli varlığınız itibarınızdir. Müşterilerinize doğru cevapları vermek; doğru cevapları bulmak için çabalayın. Asla yalan söylemeyin!

Elizabeth Ann Stribling-Kivlan, stribling.com

4) Alternatifleri de Sunmayı Unutmayın!

Her zaman güvenilir bir danışman olun. Potansiyel müşterilerinizi yalnızca bir ihtimali seçmek zorunda bırakmayın. Onlara alternatifler sunarak, kendileri için en iyi opsiyonu seçmelerine yardımcı olun. Genellikle insanlara herhangi bir alternatif sunmadığımız için büyük oranda satış kaybederiz. Buna karşın dürüst olursak, insanlarda sağladığımız güven aracılığıyla daha uzun vadeli ilişkiler kurabiliriz.

Jeremy Brandt, WeBuyHouses.com

5) İnsancıl Olun!

Çoğu danışman, eğitimi sırasında kendi ihtiyaçların yönelik potansiyel elde etmeyi öğrenir. Sözleşmeyi imzala, satış haklarını al. Ancak gayrimenkul sektörü bu denli basit dinamikler üstüne kurulu değildir. Güvenilir olmak zorundayız. Bu nedenle birincil amacımız müşteriye hizmet etmek olmalı. Hedeflerimiz, kendi ihtiyaçlarımızı değil onların ihtiyaçlarını karşılamak üstüne kurulu olmalı. Diğer türlüsü müşterinin gözünde güven oluşturmamızı engeller. Oysa müşterilerimize hedelerine ulaşmak konusunda yardımcı olursak güven sağlarız. Önce hizmet. Hizmetin ardından başarı gelir.

Stacy Stateham, BloomTree Realty

6) Sizi Engelleyen Her Şeyden Kurtulun

Umursamamak konusunda kendinizi geliştirin. Tavsiye bir küçükler ligi koçundan geldi: Sahadaki engelleri umursama, ne olursa olsun atışı yap! Bu tavsiye satış ve pazarlama sektörü için de geçerliliğini koruyor. Önünüzdeki engelleri umursamadan işinize odaklanın ve çözüm üretin.

Lee Kiser, Kiser Group

7) Özkaynak Yaratın!

Kira ödemesi özkaynak yaratmaz ancak mülk sahipliği yaratır. Elinizdeki mülkle gayrimenkulün yanı sıra diğer işlerinizi de destekleyebilirsiniz. İlk mülkümü 19 yaşındayken satın almıştım ve eğitim, antrenman, gayrimenkul ve diğer kâr amacı gütmeyen işler için kullandım.

Susan Leger Ferraro, Peace, Love, Happiness Real Estate

8) Takıntılı Olun ya da Sıradan Bir İnsan Olarak Kalın!

Takıntılı olun. Her şeyin anahtarı bu. Müşterinize ürünü satmak ya da hizmet sunmak noktasında takıntılı olun. Onlara en üst düzeyde hizmeti sağlamak ve onlarda memnuniyet yaratmak için takıntılı olun. Çoğu gayrimenkul danışmanı kararlı ve takıntılı olmayı beceremez. Bununla beraber bana takıntıları olmayan başarılı bir danışman gösteremezsiniz.

Lucas Pinto, Lucas Pinto Real Estate Group, LLC

9) Yardım Etmek İçin Çabalayın!

Zihniyetim her zaman insanlara yardımcı olmak üstüne kuruludur. Bilgi, beceri ve yeteneklerinizle insanlara yardımcı olmak konusunda istekliyseniz, profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyduklarında akla gelen ilk insan siz olursunuz. Saygınlığınız, söylediklerinize değil eylemlerinize bağlı olarak gelişir.

Linda Liberatore, Secure Pay One - My Landlord Helper

10) Dinleyin ve Öğrenin!

Başarılı satışların anahtarı iyi bir dinleyici olmakta gizlidir. Dinlemek, önemsediğinizi, müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve isteklerinizi anladığınızı gösterir. Dolayısıyla çeşitli engeller ve problemler için çözüm üretmenizi destekler. Bazen müşterilerinizin yalnızca ikna olmaya ihtiyaçları vardır. Böyle bir durumda onları dinleyerek, söylediklerini onaylayabilir ve onları ikna edebilirsiniz.

Lisa Fettner, ReferralExchange

11) Müşterilerinizin Önüne Çıkan Engellere Direkt Olarak Çözüm Bulun!

Başarının önündeki en büyük engel, müşterinin hedeflerine ulaşmak yolunda önüne çıkan problemlerdir. Bu problemlerden en büyüğü ise gayrimenkul yönetimidir. Hizmetlerinizin ve uzmanlığınızın bu türden engellere nasıl katkı sağladığını müşterilerinize göstermek, başarılı satışın önemli adımlarından biridir.

Bryan McLaren, Zoned Properties, Inc.

12) Sürekli Temas Halinde Olun ve Etkileşime Devam Edin

Müşterilerinizin sizi fark edene kadar kimse varlığınızdan haberdar olmaz. Markanız ve işiniz için en iyi reklam bizatihi sizsiniz. Sürekli iletişim halinde olmak, markanızı ya da isminizi tanıtmak potansiyel müşterilerin farkınıza varmasını sağlamakta en iyi yoldur. Para kazanmak adına, reklam ve pazarlama için para harcamak zorundasınız! Eğer tanıtım faaliyetlerine bütçe ayırmazsanız kimse şirketinizin farkında varmaz. Reklam=Kâr.

Angela Yaun, Day Realty Group

13) Etkinliğinizi Artırın, Aktif Olun!

Yaptığınız bütün aramalar, gittiğiniz her networking etkinliği, her takip satış oranlarınızı büyük ölçüde etkiler. Her adımınızı kontrol altına alın. Bu sayede satış oranınızın büyük ölçüde iyileştiğini göreceksiniz. Görüşmeler ve beyin fırtınası etkinlikleri mükemmeldir. Ancak bunların yanında en küçük aktivite bile yeni işlerin kapılarını aralar.

Ali Jamal, Stablegold Hospitality

Başarmak için önünüzde kendiniz haricinde bir engel yok. Sektörün dinamiklerini anlayın ve daha iyi olmak için hemen çalışmaya başlayın!

DİĞER HABER
05 Şubat 2024