"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Devlerinin Sloganlarından İlham Alarak Kendi Sloganınızı Oluşturun

Yaklaşık 700 milyar dolar değerinde bir şirketin stratejisini sadece iki kelimeyle özetleyebileceğimizi iddia etsek ne düşünürsünüz?

İşte o iki kelime: “Farklı Düşün.

Çoğu insan bu sloganı gördüğünde bahsettiğimiz şirketin Apple olduğunu hemen anlar. Hatta birçok insan, sloganı okuduğunda sadece onun Apple’ı temsil ettiğini düşünmekle kalmaz, aynı zamanda onunla ilgili bir şeyler hisseder.

Peki, böyle bir pazarlama ve reklam başarısına nasıl ulaşıyorlar? Daha da önemlisi böyle bir etki bırakacak emlak sloganını nasıl elde edebiliriz?

Bunu anlamak için emlak sektöründeki emlak devlerinin sloganlarına göz atmamız yeterli olur. Bakalım onlar bu işi nasıl başarıyorlar?

“Elliman’a Sor” – Douglas Elliman

“Ask Elliman” (Elliman’a Sor), günümüz emlak sektörünün en iyi sloganlarından birine sahiptir. Aslında herhangi bir sektördeki en iyi sloganlardan biri olarak bile sayılabilir. İşte nedeni:

Douglas Elliman, büyük aracılar ile vasat aracılar arasındaki farklı şöyle açıklıyor: Büyük aracı kurumlar müşterilerine yardım eder, vasat aracı kurumlar ise sadece satışa odaklanır. İşte bu ayrımı sadece iki kelime ile anlatan Douglas Elliman, oldukça başarılı bir slogana imza atmış. Kısa, unutulmaz ve marka ile ilgili bir şey hissettiriyor.

“Bu Senin Yolculuğun. Yardım İçin Buradayız.” – Zillow

Bir alt slogan ile emlak teknolojisi sektöründe endüstri lideri olmak elbette mümkün değildir. Ancak bir slogan, o marka ile özdeşleştiğinde etkisi zaman içinde markanın değerini daha da arttıran bir özelliğe sahip olur.

Tıpkı Elliman’da olduğu gibi Zillow da yolculuğu boyunca alıcılara, satıcılara ve emlak profesyonellerine yardımcı olacağını vurgulayarak sunacağı değeri belirtmiş. Zillow, bu slogan ile müşterilerin yolculuklarını onlarla birlikte daha iyi şekilde bitirmelerine yardımcı olacaklarını yansıtıyor.

“Ara. Gör. Sev.” – Long and Foster

Long and Foster, pratik aramadan duygusal kapanış anına kadar emlak alım sürecinin tamamını sadece üç kelime ile anlatarak bir slogan elde etmiş. Daha da önemlisi ise sloganın “sev” kelimesi ile bitiyor olması. Yeni bir alım yapmış olan kim evini sevmek istemez ki? Hem alım sürecinin kolaylığına hem de duygulara dokunan yaratıcı bir slogan örneği.

“Fark!” – The Altman Brothers

Real Trends tarafından ülkedeki en başarılı 16. emlak ekibi seçilen The Altman Brothers’ın markalaşma yöntemi bizleri hiç de şaşırtmıyor. Çünkü onlar kendileri gibi cesur ve küstah bir slogan ile sektörde rakiplerine meydan okuyorlar. Onları diğerlerinden ayıran şeylere odaklanarak bunu müşterilerine hissettiriyorlar. Altman ve rakipleri arasındaki fark nedir? Kendileri!

“Kalabalığın Üstünde” – Re/Max

Re/Max’ın sloganı, hem logosu ile hem de gezegendeki en büyük ve en başarılı gayrimenkul firmalarından biri olan markası ile mükemmel bir şekilde uyuşuyor. Logosundaki ünlü balon, yükselen başarıyı ifade ediyor. “Kalabalığın Üstünde” sloganı ise bu fikri kendine güvenen bir şekilde doğrudan yansıtıyor.

“Rüyalarınızdaki Eve Gelin” – Coldwell Banker

Coldwell Banker’ın sloganı, emlak firmalarının temel işlevini özetleyen bir nitelik taşıyor: İnsanların hayallerini gerçeğe dönüştürmek.

“Sizin İçin Daima Burada” – ERA

ERA, bu sloganı ile şirketin sektördeki uzun ve seçkin geçmişine odaklanırken aynı zamanda büyük acentelerin müşterilerine verdikleri duygusal hissi de yansıtıyor.

“Sizin Dünyanız İçin Emlak” – Century 21

Emlak sektörünün seçkin isimlerinden biri olan Century 21, farklı açılardan yaklaşarak bir slogan ortaya çıkarmış. Öncelikle Century 21’in küresel bir firma olduğunu yansıtıyor. Ardından müşterilerin kendi dünyaları ile duygusal bir bağ kuruyor. Bütün dünya yerine sizin kişisel dünyanıza hitap ederek sizi özel kılıyor.

DİĞER HABER
08 Haziran 2017