"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein

Emlak Ekibinizi NASA Gibi Çalıştırın: "Benim Yüzümden Başarısız Olmayacak"

Kitap taraması yaparken çok güzel bir yaşanmış hikayeye denk geldim. 

Paylaşabileceğimiz başka harika ilham kaynakları var fakat bu yaşanmış özel bir hikaye.

Kitaptan okuduğum bir alıntı; Mevla'nadan Siyah Kuğu'ya, Akıl Oyunları'ndan Glengarry Glen Ross'a, Borsa'dan The Wolf of Wall Street filmine varıncaya kadar (başka hiç bir yerde yok :)) her konuyu emlakla ilişkilendiren beni oldukça düşündürdü...

Aklıma hemen bir soru ve ışık hızında cevabı geldi;

Emlak Brokerlar... Ya NASA gibi Emlak ekibinizi yönetseydiniz?

Kitabın adı: Andrew Chaikin'in "Aydaki Bir Adam, Apollo Astronotlarının Yolculukları"

Kıssadan hisse...


İşte o alıntı:

Apollo 16'nın fırlatılmasından birkaç hafta önce Ken Mattingly fırlatma rampasına gitti ve kendisini ve diğer iki astronotu aya götürecek olan yükselen Satürn V roketine baktı. O anda neye baktığını bile bilmediğini fark etti. Elbette, temel tasarımı anladı ve bilmesi gereken parçaları biliyordu. Ama bütünün içinde birkaç milyon parça vardı ve her biri birileri tarafından tasarlanmış, üretilmiş, test edilmiş ve kurulmuştu.

Orada dururken, Apollo'nun kapsamının herhangi bir aklın kavrayışının ötesinde olduğunu biliyordu. Daha sonra asansörü üçüncü aşamanın uzay aracı adaptör bölümüyle buluştuğu yere kadar sürdü ve orada, kavşakta açık bir ambar ağzı vardı. Borular, elektrik hatları ve her türlü bileşenle kaplı büyük bir metal halkanın içinde durana kadar tırmandı. Orada çalışan yalnız teknisyen irkildi- “Sen kimsin? Defol buradan." – ama bu rokete binecek adamlardan biriyle konuştuğunu anlayınca, olabildiğince kibardı.

Mattingly'ye, "Biliyorsun, senin için nasıl olacağını hayal bile edemiyorum. Ama size şunu söyleyebilirim: "Yaptığım şey benim yüzümden başarısız olmayacak.”

Mattingly, Apollo'nun çalışmasının sebebinin binlerce insanın kendi kendine şöyle demiş olması olduğunu fark etti: "Benim yüzümden başarısız olmayacak.”

İster inanın ister inanmayın, emlakbroker.com ailemizin her bir üyesi, yazılımı tasarlayan, içerik üreten, test eden ve sunucularımıza yükleyen yorulmak nedir bilmeyen çalışkan bir "ARI"''dır. Bu sitenin oluşmasında "Başarı Kodu" dediğimiz birkaç yüz hareketli parçamız var... Tüm bu kodları tek bir sitede bir araya getirmek NASA'nın Satürn 5 roketine denk geliyor :) 

Emlakbroker.com da bu yüzden vardır. Biz emlak sektörünün Türkiye’deki Spotify’ıyız. Ekip olarak her gün makalelerimiz ile emlak sektörüne dair koca bir kütüphane oluşturuyoruz. Binlerce kaynak sunuyoruz. Ve her bir içerik parçası analiz edilerek size düzenli olarak emlakbroker.com üzerinden iletiliyor.Üstelik içeriğimiz ücretsiz ve kaliteli…Ayrıca üzerinde titizlikle çalıştığımız yeni projelerimiz çok yakında yayında olacaktır. Yeni projelerimizin yayına girmesiyle birlikte daha fazla kaliteli içerik üreteceğimizi ve emlak danışmanları dünyasına çok farklı değerler katacağımızı da buradan bildirmiş olalım.

Emlakbroker.com'da, soruları yanıtlayacak, emlak danışmanlarını eğitecek ve destekleyecek başka ekip üyelerimiz de var. Bunu başarılı bir misyon haline getirmek için her birimizin önemli bir rolü var: Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Fakat emlak sektörüne faydalı olabilmek için çok çalışıyoruz.

Son bir şey daha ;) Gerçek anlamda beğeniyle okuduğunuz, fayda gördüğünüz ve yararlandığınız içerikleri beğenmekten çekinmeyin, gizlenmeyin. Bırakın başkalarının duvarında emlakbroker.com gibi benzersiz bir kaynaktan ilham aldığınız görünsün :) 

Beğenileriniz ve paylaşımlarınız bizim değerlidir. 

 

DİĞER HABER
11 Ekim 2021