“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlak Haritaları Emlak Konumunun Her Şey Olduğunu Kanıtlıyor

Biz emlakçılar konumun nasıl her şey olduğunu biliyoruz. Emlak haritaları, çevredeki mahallelere, iş bölgelerine, altyapıya ve daha fazlasına bir mülkün konumu hakkında bağlam sağlayarak mülkünüzün ne kadar özel olduğunu göstermesine yardımcı olabilir. Satış ve kiralama süreçleri boyunca, portföyünüzdeki mülkünüzü çevredeki bölge ile ilgili önemli bilgilerin yanı sıra sergileme olanağına sahip olmak sizi rekabette farklı kılabilir.

Gayrimenkul özelliklerini tanıtın ve karar verme sürecini iyileştirin

Geçmişte, broşürler veya emlak ilanları sunmak gibi basılı mecralarda kullanılan emlak haritaları, yalnızca önemli kavşakları ve daha büyük şehirlere yakınlığı vurgulardı. Büyük merkezler ve caddeler önemli bilgi parçaları olsa da, Google Earth ve uydu görüntülerinin bu çağında, bunlar artık tek başına yeterli olmuyor. Yeni nesil emlakçılar, brokerlar, ev sahipleri ve yöneticiler, pazarlama ve satış yaklaşımlarını hedef pazarlarının taleplerini karşılayacak şekilde uyarlıyor.

İyi bir emlak haritası, ilgilenen taraf için işleri kolaylaştırmalı ve belirli bir mülk hakkında karar verme yeteneklerini kolaylaştırmalıdır. Emlakçı, potansiyel bir müşteriye yakındaki perakende mağazaları, ilgi çekici yerleri, mahalleler, hastaneler ve okullar hakkında bilgilere erişim sağlayarak, potansiyel yatırımcının veya kullanıcının söz konusu mülk hakkında daha bilgili olmasını sağlar. İçerikle beslenmiş bir harita aracılığıyla müşteri daha iyi bilgilendirildiği için daha hızlı kararların alınmasına yardımcı olur.

İlgili: Emlak Haritaları Beklentileri Etkiler Ve Bir Bölgenin Potansiyelini Gösterir

Bir emlak haritası pazarınızı genişletebilir

Yatırımcılar veya alıcılar her zaman arka bahçenizden gelmeyecektir. Yerel emlak piyasalarında faaliyet gösteren yerel olmayan tarafların eğilimi giderek artıyor. Coğrafi uzaklık nedeniyle, bu beklentiler potansiyel müşteriler tarafında daha temkinli olma eğilimindedir ve ziyaretçiler bir mülk hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi arayacaktır. Bu bilgi ihtiyacı, bir harita kullanarak müşterinin karar verme sürecini kolaylaştırmak için başka bir fırsattır.

Şehir dışından bir yatırımcıya, şehir merkezinin planlanan genişlemesini, yerel kolejin yakınlığını, altyapıyı (park ve toplu taşıma gibi) ve yakındaki perakende mağazaları gösteren ayrıntılı bir şehir merkezi haritası sunmak, teklif edilen mülkün net bir resmini ortaya çıkarmaktır. Bir harita “resmi” oluşturarak, sitenizi ziyaret eden yatırımcı büyük olasılıkla bölgedeki fırsatı çok daha iyi anlıyor.

Çevrimiçi Hizmetler Emlak Haritaları Değildir

İnsanların bir konumdan diğerine gezinmesine yardımcı olacak bazı harika çevrimiçi hizmetler bulunuyor. Bu hizmetlerin ekran görüntüleri gerçek bir emlak haritasıyla karıştırılmamalı veya onun yerine kullanılmamalıdır. Çevrimiçi harita altyapıyı ve yerel perakende merkezlerini gösterse bile, yalnızca profesyonel bir emlak danışmanının bir haritaya ödünç verebileceği zekadan yoksundur. Pazar bilgisi ve teklifinizi ve markanızı uygun şekilde temsil edecek gayrimenkul grafik tasarım becerilerine sahip gerçekten sağlam bir kurum içi araştırma departmanınız yoksa, muhtemelen dışarıdan yardım almak en iyisidir.

DİĞER HABER
18 Nisan 2022