"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak İşleriniz İçin Çalışma Tatillerini Nasıl İşe Getirirsiniz?

Bir emlakçı olarak serbest meslek sahibiyken tatil yapmanın en zor yanı, seyahat etmek için “doğru” zamanı bulmak ve aynı zamanda şu anda görüştüğünüz müşterilere olduğu kadar size tavsiyeler yoluyla gelenlere de hizmet etmeye devam etmektir.

Tatile çıkmanın pek çok faydası var - stres atma, yeniden şarj olma, aile ve arkadaşlarla bağlantı kurma anları - fakat müşterilere hizmet etmek ve hayattan zevk almak için zaman ayırmak arasındaki denge burada nerede? Çalışma tatili kabul edilebilir bir çözüm mü?

Çalışma tatili: Bir kişinin seyahat ederken ofisini de beraberinde getirdiği, yalnızca en önemli işlerle uğraştığı ve diğer her şeyin ofis dışında samimi bir yanıtla yanıtlanmasına izin verdiği zamandır. Pek çok emlakçı, tatilde sahilde otururken cep telefonlarından anlaşmaları kapatmaya çalışmaya alışkındır, ancak uzaktayken işlerin üstesinden gelmenin faydaları muazzamdır.

Emlakçıdan kaçmaz :)

İlk olarak, bir çalışma tatili, ofisinizdeki diğer kişilerle bağlantı kurmanıza olanak tanır. Bu, tamamen kendinize güvenmek yerine, "Ben yokken benim için bir randevu ayarlayabilir misiniz? Döndüğümde size öğle yemeği ısmarlamaktan memnuniyet duyarım" diye sormak için harika bir fırsat. Birçok emlakçı, bir gün bir iyiliğin geri ödenmesine ihtiyaç duyabileceklerini bilerek, bunu bir başkası için yapmaktan mutluluk duyar. Bu arada, emlakçı olarak siz, işinizi kaybetmeyeceksiniz ve öğle yemeğinde meslektaşınızla bire bir, servet oluşturma bilgisini paylaşmak için harika bir fırsatınız olacak. Neden iş arkadaşlarınızla rekabet etmek yerine onlarla işbirliği yapmıyorsunuz? Bu strateji, aynı zamanda daha güçlü, daha iyi bağlantılı bir ofis kültürünü şekillendirirken, ofiste karşılıklı bağlantıya da izin verir.

İkincisi, telefonunuzdan her şeyi halledebilirsiniz. Teknoloji her zamankinden daha verimli, esnek ve kullanımı kolay. Örneğin, birçok emlakçı telefonlarından sözleşme evraklarını takip edebilir. İşler bir cep telefonundan kolaylıkla halledilebilir, bu da artık sözleşmeleri yazmak, taramak veya yazdırmak için ofise gitmeniz gerekmediği anlamına gelir. Bunun yerine, kumsalda oturabilir ve biraz güneşlenirken bir sözleşme yazabilirsiniz. Birçok emlakçı, tipik açıklamaları içerecek şekilde e-posta imza sanatında ustalaşmıştır. Şahsen, e-posta imzaları, bir kişinin bir sözleşmede ne imzaladığının satır satır özetini içerir. Bu e-postayı, e-postayla gönderilen bir sözleşmenin ardından gönderebilir ve sadece birkaç dakikalık düzenlemeyle, müşteriniz yüz yüze danışmadan neyi imzaladığını öğrenebilir. Ardından, bunu gerekli taraflara kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Üçüncüsü, müşterileriniz sadece bir aracı değil, bir insan istiyor. Müşterilerinizle hikayeler ve benzerlikler üzerinden bağlantı kurmak daha iyidir. Her ev sahibi veya yatırımcı, emlakçısıyla harika bir ilişkiyi hak eder. Siz de bir tatile çıkarak bu ilişkiyi gerçekten geliştirebilirsiniz. Siz seyahat ederken, müşteriler de muhtemelen sizinle çalışmak için uygun olacaktır. Herkes iş-yaşam dengesinin de korunduğunu görmek ister - tükenen ve işi iyi yapamayan biriyle kimse çalışmak istemez :)

Çalışma tatilinin faydalarından yararlanmak için bir asistan kiralamak akıllıca olacaktır. Birçok emlakçı, işlerinin aniden değişebileceğinden korkar ve maaşlı bir pozisyonu destekleyemeyebilir. Bu emlakçıların genellikle anlamadığı şey, bir asistanın işinizde nasıl devrim yaratabileceğidir. Evrakların başka bir kişi tarafından işlenmesi nedeniyle haftanın sayısız saati size kaldığında, profesyonel bir zamanlayıcı tarafından belirlenen randevular veya siz olmadan tamamlanan ofisle ilgili görevler nedeniyle, aslında daha fazla iş yapılabilir. Asistanınız tatildeyken sizi koruyabilir - çok kazanan bir emlakçıysanız bu fırsattan yararlanın.

Seyahat etmek istediğiniz süre boyunca tatile çıkın; Başkalarına fayda sağlamak için sezon sonu, olağan dışı veya belirsiz zamanları beklemeyin. Yaz mevsimi, emlakçılar için her zaman en stresli ve telaşlı mevsimlerden biridir - neden birkaç gün izin alıp kendinizi yeniden şarj etmek ve işi güçlü tutmak için yararlanmıyorsunuz. Yapılan araştırmalara göre iş stresinden kurtulmak için bir mola vermek, uzaktayken zihinsel sağlığınızı daha uyumlu hale getiriyor. 

Ruhen zinde olmanız dalgalı emlak piyasasında daha güçlü olmanızı sağlayacaktır. Yapacağınız tatillerin avantajları buna değer. Unutmayın, şirketler ve müşteriler dünyanın her yerinden 7/24 hareket edebilir, bu nedenle tatillerden yararlanın.

DİĞER HABER
15 Haziran 2023