“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlak Kişisel Marka Testiniz

İnsanların sizi önerme olasılığının ne kadar olduğunu hiç merak ettiniz mi? Diğer emlak ofisleri müşterilerinizden sizi duyup size iş teklif etmeyi düşünüyor mu? Bu tür tavsiyelerin olasılığı, Güven Sermayesi Puanınız dediğimiz şeye dayanmaktadır. Güven puanınız ne kadar yüksek olursa, insanlar sizi başkalarına tavsiye etmeye ve sizinle iş yapmak için kelimenin tam anlamıyla bir ücret ödemeye o kadar meyilli olacaktır.

45 olası puan arasından puanınızı keşfetmek için bu testi yapın.

1. Verdiğiniz sözleri tutar mısınız?

Ara sıra bu ifadeleri kullanırsanız beş puan çıkarın: Deneyeceğim, elimden gelenin en iyisini yapacağım, yarına kadar yapamayacağım.

Bunun yerine sık sık şunu söylüyorsanız 10 puan ekleyin: 24 saat içinde .... alacaksınız (ve sürekli olarak bu sözü yerine getiriyorsunuz). Bu söz spesifik ve olumludur ve bir günden ziyade belirli saat aralıkları iş yaptığınız kişilere iletildiğinde kulağa daha kısa ve daha yatkın gelir.

İpucu: 24 saat içinde verdiğiniz işi tamamladığınızda, “Söz verdiğimiz gibi…” ile iletişiminize başlayın.

2. İş arkadaşlarınız ve müşterileriniz sizi arkadaşları veya güvenilir danışmanları olarak görüyor mu?

İşyerindeki çoğu insan sizi arkadaş olarak görüyorsa kendinize bir sıfır verin. Sizi güvenilir bir danışman olarak tanımlarlarsa beş puan ekleyin. Bu küçük kafiyeyi aklınızda tutun: Arkadaşlar karşılaştırır ve fazla paylaşır. Danışmanlar sorar ve görevde kalırlar. Daha az konuşup daha çok dinlemenin bir kazananı vardır. Sohbet sırasında diğer kişiye ve genel hedeflerinin ne olduğuna ve neden olduğuna odaklanın. İnsanlar, güçlü bir dinleyicinin girdilerine yumuşak bir konuşmacının girdilerinden daha çok değer verirler.

3. Bir profesyonel gibi görünüyor musunuz?

Sıklıkla yaşıtlarınıza göre daha rahat giyiniyor ve kendinize kişisel bakım yapmıyorsanız ve fiziksel olarak daha kötü durumdaysanız, beş puan çıkarın. Akranlarınızdan biraz daha keskin giyinmiş ve bakımlıysanız ve daha iyi durumdaysanız, beş puan ekleyin. Gerçek dünyada, adil olsun ya da olmasın, insanlar sizi dış görünüşe göre yargılar. Kişisel imajınız; Benlik saygınızın, öz disiplininizin ve detaylara gösterilen özenin bir yansımasıdır. Görünüşünüz için biraz çaba sarf etmiş (egzersiz dahil) gibi görünmelisiniz :)

4. Mesleğinize dahil misiniz?

Emlak ofisinizin genel toplantılarına asla gitmezseniz veya endüstri konferanslarına, webinar eğitimlerine katılmazsanız beş puan çıkarın. Toplantılara katılırsanız beş puan ekleyin. Aynı zamanda mesleki derneklerde gönüllüyseniz ve derneğinizde belirli bir kapasitede hizmet veriyorsanız, beş puan daha ekleyin. Mesleki/ticari dernekler size sektörünüzdeki meslektaşlarla ağ kurma fırsatı verir. Burada deneyimlerini paylaşmaya istekli rakiplerinizden çok şey öğrenirsiniz. Kişisel markanıza bir iyilik yapın – bu mesleki derneklere dahil olun.

5. İzin istiyor musunuz?

İşbirliğine geçmeden önce başkalarını kontrol etme (izinleri olmadan) eğilimindeyseniz, beş puan çıkarın. Özür dilemenin izin vermekten daha kolay olduğu atasözüne bağlı kalmaya daha yatkınsanız, beş puan ekleyin. İş unvanınız ne olursa olsun, insanlar kendilerine söylenmesini ya da izin verilmesini bekleyenlerden daha çok eyleme meyilli olanlara saygı duyar. Emlak şirketiniz inisiyatif kullanan kişileri cezalandırıyorsa, çalışacak başka bir yer bulun.

6. Çipler düştüğünde neredesiniz?

Hastanelerde insanları ziyaret etmeye, cenazelere katılmaya veya üzgün müşterilerle uğraşmaya gelince, aşağıdakilerden birini yapma eğiliminde misiniz?

  • a) başka bir yerde olmak için bir bahane bulun (beş puan çıkarın). Veya b) orada olmak istemeseniz bile ortaya çıkın (10 puan ekleyin).

Kimse hastaneleri, cenazeleri veya üzgün müşterilerle uğraşmayı sevmez. Bu yüzden zor zamanlarda insanlar kimin ortaya çıktığını fark eder. Ve evet, yapmayanları da fark ederler. Hoş olmayan durumlardan kaçınmak için her zaman bir bahane vardır, bu yüzden bir yetişkin gibi görünmek itibarınız için çok şey yapar.

45 üzerinden puanınız kaç?

Muhtemelen bu testi yaptıysanız, muhtemelen oldukça yüksek puan almışsınızdır. Bu makaleyi okuyor olmanız, öğrenme ve gelişmeyle ilgilendiğinizi gösteriyor: Çünkü bu sizin güçlü bir yanınız. Güven eşitliğinizi artırmak ve kişisel markanızın değerini artırmak basittir - sadece belirtilen adımları izleyin. Basit, kolay anlamına gelmez. Güvenilirlik, sonuçta, hepimizin kazanması gereken bir şeydir.

DİĞER HABER
30 Mayıs 2022