"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Ofisinizin Vitrinini Satış Makinesine Döndürün

Şehir merkezindeki bir ofis, nesiller boyunca gayrimenkul sektörünün temel unsuru olmuştur. Konum bilincine sahip emlakçıların bildiği bir şey, görülme ihtiyacıdır. Seni görmezlerse seni aramazlar.

Başarılı emlak ofisleri, rakiplerinden daha fazla müşteri çekmenin ve onlarla etkileşime geçmenin bir yolu olarak kendilerini topluluklarının yüksek trafikli perakende ve konaklama sektörleri arasına stratejik olarak konumlandırdılar.

Her şey ofis vitriniyle başlar. İşe giderken veya bir şeyler atıştırmak için ofisinizin önünden geçen herkes, potansiyel bir ev alıcısı veya satıcısıdır. Unutulmaz, davetkar bir vitrin deneyimi, onların müşteriniz olup olmamaları arasındaki fark olabilir.

Vitrin pencerenizin sizin için çalışmasını sağlamanın üç yolu:

1. Çekici Bir Vitrin Oluşturun

Vitrininiz, ofisinizin her gün önünden geçen insanlara karşı yüzüdür. Harika görünmelidir. Tüm endüstrilerde, çekici vitrinlerin daha fazla dikkat çektiği ve daha fazla tüketici katılımı sağladığı uzun zamandır kanıtlanmıştır. Bir moda devinin vitrinini düşününün veya bir Nike spor mağazasının ihtişamlı dekorasyonunu.

Gayrimenkul de bu anlayış diğerlerinden farklı değil. Son on yılda, binlerce şube, şu anda piyasada bulunan ürünleri birleştirmek için ön vitrinlerini geliştirdi. Artık güncellenmeyen pencereye bantlanmış kağıt el ilanlarının günleri geride kaldı. Modern ve teknoloji odaklı emlak ofisleri, geleneksel vitrin camını, pencereyi aydınlatan ve günün her saati çekici tutan daha şık LED tabelalarla değiştirdiler.

2. İnsanları Teknolojiyle Etkileyin
Potansiyel bir müşteri pencerede durduğunda, evlerle ilgili en etkili görüntüler onları benzersiz ve heyecan verici bir şekilde meşgul eder. Türkiye'nin ilk AVM'si olan Galleria'da (hatırlayanlar çıkacaktır) mağaza navigasyonu olarak kullanılan devasa Kiosk'u kullanabilmek için az sıra beklemedik :)

Dokunmatik ekranlı tablet benzeri cihazlar, emlak dünyasında hızla endüstri standardı haline geliyor. Örneğin Emlak Kioskları, mevcut bir vitrin penceresini tablet benzeri bir cihaza dönüştürme teknolojisini kullanarak artık tamamen potansiyel müşterilerle etkileşimli bir bağ kuruyor. Kullanıcılar artık şirketinizin web sitesinde gezinebilir, gerçek zamanlı liste verilerini görüntüleyebilir ve hatta doğrudan vitrin camından 3D turlar yapabilir!

3. Müşterilere Pencereden Bağlanın

Herhangi bir pazarlama sürecinin en önemli kısmı müşteriyle bağlantı kurmaktır. Etkileşimli bir vitrin ekranı bunu iki şekilde gerçekleştirebilir.

İlk olarak, çoğu etkileşimli kiosk, bir tür kendi kendine müşteri adayı oluşturma teknolojisine sahiptir. Ofis kapalıysa veya danışmanlar içeride toplantı halindeyse varsa, potansiyel müşteriler iletişim bilgilerini bırakıp anında danışmana gönderilmesini sağlayabilir.

İkincisi, etkileşimli bir bilgisayar ekranıyla uzun süreli etkileşim, ekibinizin müşteriyle ofisinizin dışında yüz yüze iletişim kurması için mükemmel bir fırsat sağlar. Ekranı bir buz kırıcı olarak kullanarak, ekibinize müşteriyle nasıl hızlı ve yumuşak bir şekilde etkileşimde bulunacağını ve ileriye dönük bir ilişkiyi nasıl güvence altına alacağını öğretebilirsiniz.

DİĞER HABER
23 Şubat 2023