"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Örneklemelerinin Reklam Pazarlamasında Kullanılması

Gayrimenkul profesyonelleri olarak hizmetlerinizi potansiyel müşterilere örneklemeniz çok önemlidir. Gerek geçmiş müşterilerin görüşlerine yer vererek gerek online görüşleri onlara sunarak gerekse topluluğunuzdaki etki gücünüzü göstererek bunu başarabilirsiniz. Bunu yapmanız, potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürmeniz açısından kritik öneme sahiptir. Bilgilerinizi örneklediğiniz zaman evini satmak isteyen mal sahiplerine hızlı ve uygun fiyat ile satış yapabileceğinizi, alıcılara ise hayalindeki evi bulabileceğinizi göstermiş olursunuz. Hizmetlerin yanı sıra özgünlüğünüzü, enerjinizi ve bu işi yaparken ki heyecanınızı da müşterilere örnekleme yaparak ispatlamanız gerekir. Peki, hizmetlerinizi örneklemek ve satışları arttırmak için ne tür pazarlama stratejileri uygulayabilirsiniz? Aşağıda bu konuda sunacağımız pazarlama ipuçları ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Görüntülü Reklamcılık

Bilgi ve uzmanlığı örneklemek

Mahalleye ne kadar zaman ayırdığınızı ve bölgede şimdiye kadar kaç müşteriniz olduğunuzu belirtin.

Örnek: “Koç Emlak, 20 yıldır Yenimahalle’deki ev sahiplerine hizmet veriyor. 0542 000 00 00.”

Orijinalliği örneklemek

Eğer çalıştığınız yerde aynı zamanda yaşıyorsanız bunu reklam metinlerinde öne çıkarın. Bölgedeki sevdiğiniz bir işletmeyi öne çıkarmayı da deneyebilirsiniz. Bu, aynı zamanda tabelanın maliyetini düşürmeye de yarayabilir.

Örnek: “Koç Emlak. Yenimahalle’de yaşıyorum ve bu bankta daha önce oturdum. 0542 000 00 00.”

Örnek: “Koç Emlak. Yenimahalle’de yaşıyorum ve Yeni Coffee House’u seviyorum. 0542 000 00 00.”

Emlak işine olan ilgiyi örneklemek

Unutmayın ki görüntülü reklamcılıkta ilgiliyi çekebilmek için saniyeleriniz var. Bu saniyeler içerisinde dikkati çekmeli ve akılda kalıcı olmalısınız. Bu aşamada biraz absürt olmaya ihtiyacınız olabilir.

Örnek: “Koç Emlak. Ev bulmayı ve ev satmayı seviyorum. 0542 000 00 00.”

Örnek: “Kahvaltıda, öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde sadece emlak yiyorum. 0542 000 00 00.”

Basılı Reklamcılık

Yerel uzmanlığı örneklemek

Bir ev satın almadan veya satmadan önce kitlenize, yeni satılmış olan evlere ait verileri, yaklaşan yerel etkinlikleri ve ipuçlarını gösterin. Sadece yeni satılmış evlerin yer aldığı el ilanları birer çöpten ibarettir. Sadece “yeni satıldı” ilanı hazırlamak yerine bu ilana ek bilgiler de katın. Böylece daha dikkat çekici olabilirsiniz.

Özgünlüğü örneklemek

Özgünlük biraz da yaratıcılık gerektirir. Örneğin Photoshop’ta mizahi yönü olan bir resimdeki yüzü kesip yerine kendi yüzünüzü koyarak bunu yapabilirsiniz. Ya da yerli malı haftasında 10 yaşındayken üzerinize elma çizimi yerleştirilmiş halde çekildiğiniz bir fotoğrafı kullanarak reklam yapabilirsiniz. İlanı daha sevecen ve eğlenceli hale getiren bu gibi unsurlar, çoğu kişinin size geri dönüş yapmasını sağlar.

Sosyal Medya

Yerel bilgileri örneklemek

Sosyal medya, hiper-kısa vadeli bir pazarlama seçeneği olduğu için çok sayıda yerel bilgi kullanabilirsiniz. Olaylar, haberler, fırsatlar, makaleler, yeni satılık listeler, mahalle hakkında bilgiler, tarihi gerçekler ve dahası… Ne kadar çok yaparsanız o kadar erki oluşturursunuz.

Özgünlüğü örneklemek

Hayatta ne yapmaktan zevk alıyorsanız onunla ilgili özel fotoğrafları paylaşın. İnsanlar, gerçek insanlarla iş yaptıklarını anladıklarında daha çok güven duyarlar. Sizinle iletişim kurmaya çalıştıklarında rahat edebilmeliler.

Web Site

Bilgiyi örneklemek

Web sitenizde yapabileceğiniz en güçlü şey blogtur. Bir blogta işinize ve kendinize dair çok sayıda içeriği paylaşabilirsiniz. En iyi blog türleri ise “nasıl yapılır” örneklerinin yer aldığı, karşılaştırmaların yapıldığı, sıradışı bilgilerin verildiği ve “en iyi 10 …” gibi listelemelerin olduğu bolglardır. Blog, konuları derinlemesine incelediğinizi ve konudaki uzmanlığınızı gösteren bir kanıttır.

DİĞER HABER
16 Eylül 2022