"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Pazarlamada Posta Kartlarını Kullanıyor musunuz?

Posta kartları, her ne kadar ortaya çıkan sosyal medya platformlarının gölgesinde kalsa da, müşteri kazanmak için hala en güvenilir pazarlama seçeneklerinden birisi olarak varlığını sürdürüyor. Gayrimenkul sektöründe posta kartı pazarlamasını, aslında hem bir beceri hem de bir sanat olarak nitelendirmek mümkündür.

Biraz veri güdümlü pazarlamadan biraz da sanatsal tasarımdan eşit dozlarda birleştireceğiniz özellikler ile çok etkili bir posta kartı oluşturabilirsiniz. Eğer, tasarım, metin ve hedefleme açılarından uygun bir kombinasyon yaparsanız, bir posta kartı kampanyası gayrimenkul işinize çok sayıda artı katabilir.

Aşağıda sizler için hazırladığımız altı kuralı uygulayarak bir posta kartı pazarlama kampanyası hazırlamaya başlayabilirsiniz. Ardından yeni müşterilere, randevulara ve satışlara hazır olun! 

Posta kartlarının %55 açılıp okunma oranı olduğunu biliyor musunuz?

Kampanyanızın amacını net bir şekilde tanımlayın

Posta kartı kampanyanızın amacı nedir? Amacınıza en uygun tanımlamayı açık bir şekilde yansıtmanız çok önemlidir. Listenizdeki evleri satmayı mı yoksa veri tabanınızdaki satıcı sayısını arttırmayı mı hedefliyorsunuz? Listelerinize yenilerini eklemeyi mi yoksa markanızı daha çok yaymayı mı hedefliyorsunuz? Eğer işin en başında ne istediğinizi net olarak belirtirseniz, kampanyanızın sonuçlarını da rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kısa ve uzun vadeli sonuçları ölçün

Posta kartı pazarlaması, diğer pazarlama seçeneklerinin aksine, hem kısa vadeli hem de uzun vadeli sonuçlar doğurur. Bunun anlamı, kampanyanızın ardından aldığınız sonuçları değerlendirirken kısa ve uzun vadede etkilerini birlikte değerlendirmeniz gerektiğidir. Yani bir posta kartı pazarlama kampanyasından hemen sonra herhangi bir kâr elde etmediğinizi görürseniz, acele ederek başarısız olduğunuzu düşünmeyin. Bu tarz pazarlama kampanyaları bazen uzun vadede size başarıyı getirebilir.

Y kuşağı hatırlamaz. Ne varsa eskilerde var. :)

İlk etki alanınızı hedefleyin

Bir posta kartı pazarlama kampanyasına başlamak için en iyi yol, yüksek değere sahip bir kitleye hitap etmektir. Geçmişte çalışmış olduğunuz müşterilerinizin de içinde bulunduğu etki alanınız, sizin her zaman ilk sıradaki hedef kitleniz olmalıdır. Bunun tek istisnası, “yeni satıldı kartları”dır. Çünkü yeni satıldı kartları kampanyası, sizin var olan kitlenizdeki markanızı güçlendirmek adına yapılan kampanyalardır.

Eylemi ve sonuçları tasarlayın

Harika gayrimenkul posta kartları, eylemlerden ve sonuçlardan yola çıkılarak yapılanlardır. İsminizin ve resminizin belirgin bir şekilde yer aldığı posta kartınızda, en son satılan mülklerin resimlerinin yer alması büyük etki uyandırır. Metinler ise direkt hedeflemiş olduğunuz kitleye hitap etmelidir. Onlara ne konuda ve nasıl yardımcı olacağınızı açık bir dille ifade etmiş olmalısınız.

Son olarak posta kartında bulunması gereken en önemli şeylerden biri, eyleme çağrı bölümüdür. Posta kartına bakanların size ulaşabilecekleri iletişim bilgileri ve harekete geçmelerini sağlayacak slogan benzeri bir sözün kartınızda mutlaka bulunması gerekir.

Yılbaşı kartları için şimdiden hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz.

Sadece bir kez postalamayın ve istikrarlı olun

Bir firma olarak markanızı oluşturmanız zaman alır. Eğer ilk bir yıl boyunca hedeflediğiniz kitleye düzenli olarak posta kartları atmaya devam ederseniz, insanların anlık olarak ihtiyaçları olmasa bile gelecekte bir gün ihtiyaçları olduğunda sizin kartınızı hatırlamasına vesile olabilirsiniz. Bu nedenle sabırlı ve istikrarlı olmanız, bir posta kartını sadece bir kere değil düzenli aralıklarla postalamanız çok önemlidir. Bunun için önerilen sayı, aynı adreslere yılda 12 defa posta kartlarını göndermektir. Siz bunu her aya bir tane olmak üzere yayabilirsiniz.

Kendinizi müşterilerin yerine koyun

Posta kartlarınız, hedeflediğiniz kitlenin beklentilerine ve endişelerine dokunuyor mu? Başarılı bir posta kartı kampanyasının anahtarı, hedef kitlenizle bağlantı kurabilmek ve onların sıklıkla sordukları soruları cevaplandırabilmektir. Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun ve sormak isteyebilecekleri soruları zihninizden geçirin.

DİĞER HABER
23 Ekim 2016