Mail listemize abone oldunuz mu?
Emlak Pazarlaması İçin Instagram’da Uzmanlaşmanızı Sağlayacak Uygulamalar

Daha önceki makalelerimizde, Instagram’ın emlak pazarlamacıları için dünyadaki en iyi sosyal platformlardan biri olduğunu yazmış ve emlak pazarlaması için nasıl kullanılacağına değinmiştik. Bu makalemizde ise Instagram’ın emlak pazarlamasında uzmanlaşmanızı sağlayacak uygulamalarından bahsedeceğiz. Eğer doğru araçları kullanırsanız düşündüğünüzden çok daha kolay ve etkili şekilde Instagram hesabınızı bir nimete dönüştürebilirsiniz.

Pic Stitch

Bu uygulama Apple Mağazası ve Google Play üzerinden indirilebilen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanımı çok kolaydır ve fotoğraf kolajları oluşturmanızı sağlar.

Kolaj görüntüleri hazırlamak size ne kazandırır? Satılık evler, mahalleler ve tatil resimlerini etkileyici kolajlar haline getirerek daha dikkat çekici bir profil oluşturabilirsiniz. İçerisinde 200’den fazla kolaj şablonu mevcuttur. Hepsinden önemlisi ise oluşturduğunuz kolaj resimlerini Instagram’a otomatik olarak yükleme seçeneği vardır.

İşte kolaj görüntüleri oluşturarak Instagram profilini aktif şekilde kullanan bir emlak brokerından örnekler

Over

Bu uygulama, yine Apple Mağazası ve Google Play üzerinden indirilebilen ücretli bir uygulamadır. Ancak ücreti oldukça cüzi bir fiyattır. Resimlerinize metinler eklemenize yardımcı olur.

Basit emlak resimlerinizi, bu uygulama sayesinde üzerine etkileyici metinler ekleyerek güçlü bir pazarlama mesajı haline dönüştürebilirsiniz. Örneğin düzenleyeceğiniz bir open house etkinliğine dair ekleyeceğiniz resmin üzerine etkinliğin tarihini ve saatini yazabilirsiniz. Veya listeye çıkardığınız bir satılık evin özelliklerini resim üzerine yazabilirsiniz.

Pic Stitch uygulamasında olduğu gibi, Over uygulamasında da hazırladığınız resimleri direkt olarak Instagram’da paylaşma imkanına sahipsiniz. İşte örnek bir Instagram profili

InstaFrame

Son uygulamamız InstaFrame de Apple Mağazası ve Google Play üzerinden indirilebiliyor. Bu uygulama sayesinde Pic Stitch ile Over uygulamalarının özelliklerine bir arada sahip olabiliyorsunuz.

InstaFrame, Pic Stitch’e göre çok daha fazla sayıda düzenleme seçeneği içerir ve Over’a göre font seçenekleri daha çoktur. Yani hem kolaj seçeneklerini hem de metin ekleme seçeneklerini çok daha özgür şekilde bu uygulamada yapabilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir uygulamadır.

İşte hem metin yazarak hem de kolajlar oluşturarak Instagram profilini organize eden bir örnek

Sonuç

Bu tarz düzinelerce uygulamanın var olduğunu biliyoruz. Ancak bu makalemizde size hem iTunes hem de Google Play mağazalarında bulunan favori uygulamaları sunmaya çalıştık. Faydalı olması dileğiyle…

DİĞER HABER
11 Ocak 2019