"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Pazarlamasında Başarının Anahtarları

Gayrimenkul pazarlaması kesin bir bilim değildir ve bu nedenle kafa karıştırıcı olabilir. Tutarlılık, başarılı pazarlama sonuçlarının anahtarıdır. Pazarlama faaliyetlerinizde, yalnızca birkaç yöntemle uğraşırsanız, ancak hiçbirine bağlı kalmazsanız, hangi yöntemin sizin için en etkili olacağını bilemezsiniz.

Pazarlama zordur, çünkü pazarlama hem zaman hem de paraya mal olur. Pazarlama planınızda reklama yatırım yapmasanız bile, ücretsiz yöntemleri kullanmak genellikle çok zamanınızı alır. Pazarlamaya harcanan her an, diğer gayrimenkul iş faaliyetlerinizden uzaktadır ve bu da paraya mal olur. Bugün yeni bir pazarlama yöntemi seçecekseniz, işinize yaraması için onu yeterince uzun süre denemeye kararlı olmalısınız.

How To Market Your eCommerce Brand On Social Media?

Pazarlama yoluyla %50 veya %100 garantili bir sonuç almak zordur. Çoğumuz o kadar yaratıcı değiliz ve amaç tekerleği yeniden icat etmek olmamalıdır.

Ancak 10 pazarlama kategorisinde %3 daha iyi olabilirseniz, genel olarak %30 daha iyi performans elde etmenizi sağlayabilir. Kalemler ve kartvizitlerden sağlam ve tutarlı bir marka imajına ve sosyal medya içeriğine kadar, alakalı ve hedeflenen birden fazla alanda ivme oluşturmak, sizin ve emlak markanızın kalabalığın arasında öne çıkmasına yardımcı olabilir. 

Yeni bir pazarlama stratejisi denemeye karar verdiğinizde, seçtiğiniz etkinliğin satışa dönüşüp dönüşmediğini takip edebilmeniz için yeterli süre boyunca pazarlama çalışmalarınızın devam etmesini sağlayın. Bir pazarlama kampanyasının yarısında güveninizi kaybetmek kolaydır, özellikle de pazarlama bütçenize yatırım yapma konusunda çekinceleriniz varsa. Para, ücretli reklamlarla hızla yutulur, bu nedenle yayınladığınız kampanyaları en baştan izlemek çok önemlidir. Kampanyanızın bir başlığındaki küçük bir değişiklik, bir reklamın potansiyel müşteriye dönüşmesi veya dönüşmemesi arasındaki fark olabilir.

Yine de, pazarlamada tutarlılık anahtardır, ancak bir reklamı takip etmeden ve değiştirmeden altı ay boyunca yayında bırakmak da delilik olur. Çevrimiçi kampanyalarla, bir reklamın potansiyel müşteriye dönüşüp dönüşmediğini neredeyse anında görebilirsiniz. Daha uzun süren şey, bir olası satışın satışa dönüşüp dönüşmediğini ölçmektir. Beklentilerinizi takip etmek için bir sistem oluşturmanız gerekir, böylece anlık ölçümlemeye sahip olursunuz. İnsanları potansiyel müşteri adayı oluşturmak için platformlarınıza (web siteniz, sosyal medya mecralarınız) çekmenin tüm bu farklı yollarına sahipsiniz.

Basit bir ifadeyle, pazarlamadaki amaç, sunduğunuz mülkler hakkında mümkün olduğunca çok sayıda doğru insanı cezbetmektir.

Customer Acquisition Strategy for Startups: 23 Techniques to Win New  Customers

Pazarlama planınızda önemli bir ilk adım, ideal müşterinizi tanımlamaktır. Müşterilerinizin kim olduklarını öğrendikten sonra, pazarlamanızın her kelimesi model müşteriniz düşünülerek oluşturulacağından çok daha etkili bir şekilde pazarlama yapabilirsiniz. Bu şekilde alakalı bir pazarlama mesajı yaratırsınız.

Nasıl pazarlayacağınız, bu müşterilerle nerede bağlantı kurabileceğinize bağlı olacaktır. Hangi platformları kullanıyorlar? Hangi yayınları okuyorlar? Hangi ağ oluşturma etkinliklerine katılıyorlar? Hangi emlak nişiyle ilgileniyorlar? Etkili bir karma pazarlama planı oluşturmak için yanıtlamanız gereken temel sorular bunlardır.

Karma pazarlama planınızı oluşturduktan sonra, sonuçlarınızı takip etmek için sistemleri devreye sokmanız çok önemlidir. Bu kulağınıza gıcırtı gibi geliyor olabilir, ancak şaşırtıcı sayıda emlak profesyonelinin bunu ilk günden itibaren yapmadığını biliyoruz. Ücretli reklamcılıkta bu daha da kritiktir çünkü sonuçta potansiyel müşterilere ve müşterilere dönüşmezse parayı çöpe atmış olursunuz. 

What are the most important elements that must be included in all online marketing  strategies?

Pazarlama çalışmalarınızda ilerledikçe, benzersiz karma pazarlama planınızı tutarlı bir şekilde oluşturmanız veya ayarlamanız gerekir. Gayrimenkul işi çok fazla eylem gerektirir ve başlamak için şu andan daha iyi bir zaman olamaz. Mevcut ve potansiyel müşterileriniz için daha iyi bir deneyim yaratmak için neyi geliştireceksiniz? En önemlisi, ne yaparsanız yapın, hizmet ve değer duygusuyla yapın. Niyetiniz sürekli olarak kalite ve değer sağlamak olduğunda, diğer her şey yerine oturma eğilimindedir.

DİĞER HABER
21 Mart 2024