"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Satış Elemanı Başarı Basamakları

Başarılı bir emlak profesyoneli olmak, zorlu ve engelli merdiven basamaklarını birer birer çıkmak demektir.

Piyasada en iyi gayrimenkul satış elemanı olmak için birçok kişisel özelliklerin yanı sıra başarıyla uygulanan iş stratejilerini de öğrenmeniz gerekir.

Başarı Basamakları

  • Sürekli yeni işler yaratın, boş durmayın. Başarılı bir emlakçı zamanının yarısından fazlasını yeni işler, müşteri adayları yaratmak için harcamalıdır.
  • En başarılı emlakçılar kendilerine uzman oldukları alanda bir niş pazar oluşturan kişilerdir. Uzmanlık alanına odaklanarak başarılı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı emlakçılar uzman olduğu bir alanda pazar payının önemli bir kısmına sahip olur.
  • Eğitiminize odaklanın. Gayrimenkul uzmanları, yeni iş bağlantıları kurmak, müşteri ilişkilerini kontrol altında tutabilmek için eğitimli olmalıdır. Gayrimenkul pazarı her yönüyle değişmekte ve gelişmekte. Kariyeriniz için bu değişime uyum sağlamak zorundasınız. Sürekli olarak global ve yerel piyasada neler olup bittiğini öğrenmeniz ve hızla değişen piyasaya eğitiminiz ile uyum sağlamak zorundasınız.
  • Gayrimenkul finansmanı konusunda uzman olun. Finansman, gayrimenkulün en büyük itici gücü olduğu için, müşterilerinize sunacağınız farklı finansman seçenekleri ve kaynakları hakkında bilgi sahibi olmanız başarınız için gerekli.
  • Müşterileriniz ile sürekli olarak iletişim kurun. Bu sektörde birçok emlak ofisinin yaptığı hataya düşmeyin. Gerçekçi olmayan beklentilerin peşinde koşmayı bırakın. Bu size hem zaman kaybettirir hem de müşteri ilişkilerinize büyük ölçüde zarar verir. Gerçekleştirebileceğiniz görevleri listeleyin ve bunları müşteri adaylarınızla paylaşın.
  • Müşterilerinizi iyi tanımalısınız. Müşterileriniz hakkında tam bilgiye sahip olmak daha fazla iş bağlantılarına sahip olmanızda size yardımcı olur.
DİĞER HABER
10 Aralık 2012