"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlak Uzmanlarının Kullanabileceği Teknolojik Araçlar

Hepinizin başına gelmiştir, kendinizi çamura saplanmış gibi hissedersiniz. Belki de sadece kötü bir hafta geçiriyorsunuzdur ya da tüm süreçlerinizin yeniden gözden geçirilmesi gerekebilir.

Durumunuzun nedenlerine bakmaksızın her ne olursa olsun eğer yeterli teknik donanıma sahipseniz sorunun çözümü daha kolay olacaktır.

Emlak danışmanları her biri farklı alanda işe yarayan pek çok farklı araca sahiptir. Eğer herhangi bir konuda takıldıysanız ya da kendinizi profesyonel olarak geliştirmek istiyorsanız bu araçlardan birini deneyebilirsiniz.

PicMonkey

İnsan beyni görsel bilgileri metinlere göre 60.000 kere daha hızlı işlemektedir. Bu nedenle sosyal medya platformlarınızda başarılı olmak için öne çıkarmanız gereken görselliktir. PicMonkey uygulaması da burada devreye girer.

PicMonkey, size fotoğraflarınızı potansiyel müşterileriniz ile paylaşmadan üzerinde oynama imkanı tanıyan ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu ücretsiz hizmetin avantajlarından faydalanarak sosyal medya hesaplarınızda aradaki farkı görebilirsiniz.

HootSuite

Sosyal medyada pek çok alanda konuşmak, Facebook, Twitter ve Linkedin gibi farklı platformları yönetmek son derece kafa karıştırıcı olabilir. HootSuite ile sosyal platformlarda paylaşacağınız mesajlarınızı planlayabilir ve paylaşım zamanlarınızı belirleyebilirsiniz. Bu uygulama sizi hem stresten kurtarır hem de sosyal medya platformlarınızı daha etkin yönetmenizi sağlar.

HootSuite, bireysel kullanımlar için ücretsizdir. Bu zaman kurtarıcı araç, şirketler için de 1-10 kullanıcı arası aylık 8,99 dolar gibi makul bir fiyatadır.

Keynote

Eğer sunum yapıyorsanız Keynote sizin için kesinlikle bir zorunluluktur. Keynote size ipad, iphone ya da iPod touch üzerinden sunum yapma olanağı sağlıyor.

Eğer sıklıkla mobil durumda iseniz bu uygulama sizin için son derece uygundur. Sadece 9,99 dolar ödeyerek istediğiniz her yerde ve zamanda birinci sınıf sunumlar yapmanız mümkündür.

Google Alerts

Acaba insanlar siz ya da şirketiniz hakkında online ortamda konuşuyorlar mı? Google Alerts ile bunu yapmanız mümkündür. Spesifik bir isim ya da terim girerek Google Alerts de arama yaptırabilirsiniz. Uygulama aradığınız isim ya da terimin geçtiği internette yayınlanan metinlerin bilgilerini size uyarı olarak getirecektir.

Bu özellikle belirli bir bölgedeki gayrimenkul işlemlerini araştırıyorsanız çok işinize yarayacaktır. Belirli uyarı ayarları kurarak belirli bir bölgedeki yeni ev ilanlarını görebilir ve yarışın bir adım önüne geçebilirsiniz.

Dropbox

Eğer dosya saklama ve paylaşma platformu arıyorsanız Dropbox, en iyi ve uygun çözümdür. Dosyalarınız bulut teknolojisiyle tarayıcı üzerinde saklayarak iş arkadaşlarınız ile paylaşmanın yanı sıra tablet, bilgisayar ve cep telefonu gibi alternatif ortamlardan da dosyalarına erişebilirsiniz. Bu uygulamayı son derece kullanışlı bir hale getirir.

İlk iki gigabit ücretsiz olup daha fazla saklama yeri isterseniz aylık 9,99 dolar ödeyerek 100 gigabite kadar saklama alanına sahip olabilirsiniz.

Vine (Kapandı)

Vine, sosyal medya hesaplarınızda yer alan kişiler ile hızlıca video paylaşımı yapmanızı sağlayacak ücretsiz bir video uygulamasıdır. Bu uygulama ile sadece 6 saniyelik video paylaşımında bulunabilirsiniz. Gerçekten çok kısıtlı bir zaman dilimi ancak birkaç kelime ile listenize yeni girmiş gayrimenkulleri tanıtmak için yeterlidir.

Google Calendar

İyi organize olmak ve önemli şeyleri kaçırmamak istiyorsanız Google Calendar tam size göredir. Ücretsiz olmasının yanısıra tüm cihazlar ile uyumlu olması nereye giderseniz gidin hangi cihazı kullanırsanız kullanın önemli şeyleri kaçırmamanızı sağlar.

Uygulama aynı zamanda takviminizi ev, iş ve diğer istediğiniz farklı alanlar için ayırmanızı sağlar. Böylece çakışan randevular ya da önemli bir şeyi atlama riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Evernote

Evernote, organize olmak için kullanılabilecek bir başka uygulamadır. İhtiyacınız olduğunda notlar alabilir, içeriklerinizi müşterileriniz ya da meslektaşlarınız ile paylaşabilir ve yine pek çok farklı araçtan uygulamayı kullanabilirsiniz.

Eğer notlar almayı seven biriyseniz Evernote kesinlikle size göre bir kaynaktır. Ayrıca uygulamaya daha sonra okumak üzere beğendiğiniz makalelerin adreslerini de kaydedebilirsiniz.

Google Drive

Dropbox’ın benzeri olarak Google Drive da size dosya saklama ve erişme ve ekibiniz ile paylaşma hizmeti sunar. Uygulama özellikle birileri ile proje üzerinde ortak çalışma planınız bulunuyor ise dokümanlar üzerinde oynama imkânı tanıyarak çok işinize yarayacaktır.  Ayrıca 15 gb saklama alanı ücretsizdir.

Bir dahaki sefere sizi çıkmazdan kurtaracak bir araç ararsanız bu uygulamalardan birini kullanmayı deneyin. Bu uygulamalar sizi daha organize ve daha başarılı kılacak önünüze profesyonel dünyanın çıkardığı pek çok engeli daha kolay aşmanızı sağlayacaktır.

DİĞER HABER
16 Haziran 2016