"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçıları Bekleyen En Büyük 7 Zorluk

Alex Pilarski, 40 yılı aşkın bir süredir gayrimenkul sektöründe ve şüphesiz böylesine uzun bir zaman diliminde sayısız başarı ve tecrübe edinen başarılı bir danışman. Gayrimenkul danışmanları kariyerleri boyunca çok sayıda zorluk yaşarken, uzun yıllardır bu sektörün içerisinde yer alan ve bir çok zorlukla mücadele ederek başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmayı başaran Alex Pilarski yaşadığı deneyimleri bu sektörde kariyer yapmak isteyen danışmanlar için sıralıyor.

ZorIukIar, başarının değerini arttıran süsIerdir. - MoIiere

Her şey, koIay oIana kadar zordur. - Dan MiIIman

İnsanIar fırtınaIardan sonra, bitkiIerde oIduğu gibi daha taze, daha canIı görünür. Stefan Zweig

Hiçbir şey zor değiIdir, yeter ki onu ufak parçaIara ayırmasını biIeIim. - Henry Ford

1. Günlük, Haftalık ve Aylık Döngüde Yeteri Kadar Müşteri Adayıyla Konuşmamak

Günlük kendinize minimum bir sayı belirlemeli ve her gün bunu gerçekleştirmek için çabalamalısınız. Ben günlük olarak 99 sayısını seçerdim ve Pazartesi’den Cuma’ya sabah 5 – akşam 9 arası bunu uygulardım. Her 99 kişide bir tane önemli iş çıkarken, aynı zamanda aranmaması gereken kişilere de dikkat etmelisiniz.

2. Müşteri Ararken Motivasyonu Sürdürmek

Hareketlilik beraberinde motivasyonu da getirir. Kimse uyanır uyanmaz 100 kişiyle görüşmek istemez. Başarınızı sonuca değil, yaptığınız aramalara odaklayın. Sonuçlara odaklanmanız motivasyonunuzu düşürecektir.

3. İşi Takip Etmek ve Sorulara Zamanında Yanıt Vermek

Bu zorluğun üstesinden gelmek için yılın her günü için bir dosya ayırın ya da bir CRM sistemi kullanın. Bu hatırlatıcıları ayırarak potansiyel müşterileri de daha kolay takip edeceksiniz. Bir fırsat oluştuğunda çabuk cevap vermeye çalışın çünkü istatistiklere göre satışların yüzde 50’sini ilk yanıt verenler gerçekleştiriyor.

4. Diğer Danışmanlarla Rekabette Kalabilmek İçin Düşük Komisyonla Çalışmak

Farkınızı müşterilere göstermek için ayrıntılı bir pazarlama planı oluşturun, onlara neler katacağınızı hissettirin. Bu planda yüksek satış rakamlarına ulaşmak için kullanacağınız tüm taktikler yer almalıdır. Kilit nokta olabildiğince çok müşteriyi kendinize çekmek ve bunun için de tekliflerinizi ayrıntılı sunmalısınız.

5. Abartma ve Sunumlarda Gereğinden Fazla Konuşma

Kilit nokta her zaman için müşterilerinizi dinlemek ve sunumdan önce soruları sormak. Birçok gayrimenkul danışmanı sadece sunum yapıyor ve yeteri kadar soru yöneltmiyor.

6. Daima İşi Geliştirme Yollarını Arama

Başta da dediğimiz gibi günlük, haftalık ve aylık programlar yapın, işlerinizi analiz edin. Günlük yapacaklarınıza ve bunları nasıl geliştireceğinize odaklanın. Hedefiniz her zaman için daha az zamanda, daha az masrafla daha iyi sonuçlara ulaşmak olmalı.

7. Tencere Yuvarlanmış Kapağını Bulmuş!

Kimlerle takılıyorsunuz? Ofisinizdeki en üretken kişiler kimler? Eğer onlar gibi başarılı olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz fakat değilse, çevrenizdeki kişileri yeniden değerlendirmelisiniz.

Ve son bir şey daha. Araştırmayı ve okumayı seven ekibimiz, başarı hikayelerini ve sektörün önde gelen kişilerin deneyimlerini okurlarıyla paylaşarak farklı bakış açıları edinmesini sağlıyor.   

İşin en keyif aldığımız yanı ise emlakbroker.com ekibinin daha önce bu konuları çok detaylı bir biçimde işlemiş olması :)

DİĞER HABER
13 Şubat 2018