"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçıların Müşteri Görüşlerini Yeniden Kullanabileceği 10+ Yaratıcı Yol

Gayrimenkul dünyasında, incelemeler çok önemlidir. Bu endüstri hala büyük ölçüde referanslara dayanıyor, bu nedenle bir referans yazacak mutlu bir müşteriye sahip olmak, şüphesiz daha fazla işe yol açabilir. Bir araştırma, emlakçıların %89,3'ünün mevcut ve önceki müşterilerden gelen yönlendirmelerin en başarılı pazarlama taktikleri arasında olduğunu buldu.

Pek çok emlakçı Facebook ve Google sayfalarında bir olumlu yorum yapılmasını ister. Bu taktik etkilidir, çünkü bir alıcı veya satıcı çevrimiçi olarak emlakçıları aradığında bu referanslar ortaya çıkar. Ancak, bir pazarlama kampanyasında referansları yeniden kullanmanın birçok yolu var ve bu taktiklerin çoğunu uygulamak ücretsizdir. İncelemeleri yeniden kullanmanın ondan fazla yaratıcı yolunu ve bunları nereye koyacağınızı makalemizin devamında okuyun.

Müşteri referansları nasıl yeniden kullanılır?

Bir müşteriden övgü dolu bir teklif almak birinci adımdır. Müşteriye, pazarlama faaliyetlerinde alıntıyı yeniden kullanmanın uygun olup olmadığını sormak da önemlidir. Müşteri onayından sonra, referans birçok farklı şekil alabilir.

Sosyal medya gönderileri: Emlakçılar (gerekirse) yorumu kısaltabilir ve dahil edilen referanslarla çekici grafikler oluşturabilir. Bunlar, emlakçıların tüm platformlarda yıl boyunca planlayabilecekleri, her zaman yeşil kalan, yinelenen sosyal medya gönderileri olabilir. Alıntılar ayrıca sosyal medya reklamlarının bir parçası olabilir. Potansiyel müşteriler, belirli bir emlakçıyla çalışmanın nasıl bir şey olduğunu bilmek ister, bu nedenle olumlu incelemelerin reklamı yardımcı olabilir.

Video referansları: Bu zor bir istek, ancak müşteriler istekliyse, emlakçılar video referansları isteyebilir (ideal olarak yeni satın aldıkları veya sattıkları mülkün önünde). Videolar, sosyal medya gönderileri için kısaltılabilir veya emlakçılar, podcast'ler için bu kaydı kullanabilir.

Basılı materyaller: Birçok emlakçı doğrudan posta pazarlama taktiklerini kullanır, bu yüzden neden bu postalara kısa bir alıntı eklemiyorsunuz? Görüşler, diğer tüm basılı materyallere ve sunumlara da eklenebilir.

Kısa e-Kitap: Emlakçılar, mülk sattıkları mahalleler, ne kadar hızlı sattıkları ve daha fazlası hakkında bilgiler dahil olmak üzere başarı öykülerinden oluşan bir e-Kitap oluşturabilir. Bu uzun olmak zorunda değil, ancak başarı öykülerini sergilemek için iki veya üç sayfalık bir e-kitap, potansiyel müşterilerin birlikte çalışmayı hayal etmelerine yardımcı olabilir.

İnfografik: Müşterileriniz için akılda kalıcı, anlaşılır bir görsel rehber yararlıdır. Emlakçılar rakamları (piyasadaki gün sayısı, teklif sayısı vb.) alıp bir infografik haline getirebilirler. Bu pazarlama parçası, müşterileri satış hunisinde dönüştürürken de harika bir temas noktası oluşturur.

Emlakçılar, referansları nasıl yeniden kullanacaklarını içlerinden seçebilir ve ardından bunları stratejik olarak web sitelerine ve e-postalara yerleştirebilir.

10 Ways to Get Customer Feedback

Müşteri referansları nereye koyulur

Emlakçılar, sosyal medyada müşteri alıntıları yayınlamanın yanı sıra, web sitelerinde ve e-posta kampanyalarında stratejik olarak referansları kullanmalıdır.

Görüşler sayfası: Bazı emlakçılar, tüm bir sayfanın referanslara ayrılmış olmasını tercih eder. Bu, potansiyel müşterilerin sitede incelemeleri bulmasını kolaylaştırır. Emlakçılar, potansiyel müşterilerin danışmanların belirli fiyat aralıklarında veya mahallelerde nasıl çalıştığını görebilmeleri için satın alınan veya satılan mülkün yanına fiyat teklifi koyabilir.

Ana sayfada widget'lar: Emlakçılar, otomatik olarak yeni incelemeler yükleyen ana sayfalarına (veya herhangi bir web sitesi sayfasına) widget'lar yerleştirebilir. Bu incelemeler daha sonra yenilenebilir veya buna göre yeniden düzenlenebilir.

Blog: Özellikle satış zorsa (veya özellikle kayda değerse), süreci, zorlukları ve sonuçları açıklayan bir blog yazısı oluşturmayı düşünün. Potansiyel müşteriler, sizinle çalışırken ne beklemeleri gerektiğini öğrenmek için baştan sona bu süreci okuyabilir. Elbette, her gönderiye eşlik edecek çeşitli resimler ve videolar eklemeyi unutmayın!

CTA olarak: Tüm web sayfalarında bir harekete geçirici mesaj (CTA) olacağından, emlakçılar CTA'yı referanslara bir bağlantı yapmayı düşünebilir. Emlakçılar, ziyaretçiden hemen "bizimle iletişime geçmesini" istemek yerine, onları önce mutlu müşteriler hakkında okumaya yönlendirebilir.

Haber bülteninde tanıtım yazısı: Geçmiş ve şimdiki müşterilere haber bülteni gönderen emlakçılar için yeni bir müşteri teklifi eklemek iyi bir fikirdir. Özellikle yeni kapanan veya satılan bir ev için müşterinin deneyimi hakkında bir tanıtım yazısı eklemek harika bir pazarlama taktiği olabilir.

E-posta damla kampanyası: Birçok emlakçı, potansiyel müşterileri satış hunisinden aşağı itmek için ayarlanmış damla kampanyalarına sahiptir. Yeni, güncellenmiş bir müşteri referansı göndermek, potansiyel müşteriyi, müşteriye dönüştürmek için mükemmel bir temas noktası görevi görebilir.

Müşteri tavsiyelerine yatırım yapmak

Emlakçılar, yönlendirmelerin değerini gerçekten anlamalı. Başarılı emlak danışmanlarının %50'si, pazarlama bütçelerinde fazladan bir bütçeleri olsaydı, referanslara yatırım yapardı.

Yönlendirme istemek sıkıcı olsa da, emlakçılar teklifleri yeniden kullanmayı ve bunları pazarlama kampanyalarına koymayı unutmamalıdır. Emlakçılar, referans sayfasına eklemek ve sosyal medyada hızlı bir şekilde yayınlanmasını sağlamak gibi yeni bir referans geldiğinde bir süreç oluşturabilir. İncelemelerin amacını değiştirmek zaman alsa da, yeni müşteriler geldikçe bu çabaya değecektir.

DİĞER HABER
05 Mayıs 2023