"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Emlakçıların Ofiste Çalışması Gerekir mi?

COVID-19 pandemisinden bu yana, giderek daha fazla insan evden çalışıyor. Emlakçılar dahil hiçbir alan muaf değildir. Bir emlakçının işi evleri göstermeyi ve müşterilerle iletişim kurmayı gerektirse de, hemen hemen her yerden rahatça çalışabilirler.

Emlakçılar hayatlarının yaklaşık üçte birini işte geçiriyor, peki neden daha rahat çalışma ortamında olmasınlar? Sonuçta, emlakçılık yüz yüze iletişime dayalıdır ve çevrimiçi iletişim ve sosyal medya aracılığıyla büyür, yani her yerden yapılabilir ve takip edilebilir bir meslektir. 

Emlak kariyeriniz çok fazla esneklik sunuyor, ancak bunu evden yürütebilir misiniz? Emlakçıların ofiste çalışması hayati midir?

Ofiste Çalışmanın Faydaları Var mı?

İlk olarak, bir ofis alanına sahip olmanın bazı potansiyel avantajları olduğunu bilin. Bir ofiste çalışarak, işinizi bırakmanıza yardımcı olabilecek belirli bir bırakma süreniz olur. Emlakçıların bir soruları olduğunda müşterilerinin yanında olmaları gerekir, ancak evlerinde çalışma saatlerini yönetmekte zorlanıyorlarsa, telefonları ne sıklıkta cevaplayacaklarına yine de sınır koyabilirler.

Araştırmalar, evde verimliliğin nasıl arttığına veya kötüleştiğine göre değişir, bu nedenle emlakçıların iyi bir karar vermek için kendilerini ve çalışma alışkanlıklarını gerçekten tanımaları gerekir. Emlakçılar genellikle kendi saatlerini kendileri belirler ve her gün farklı programları vardır, bu nedenle programlarındaki değişikliklere uyum sağladıkça üretkenliklerinin dalgalanması daha normal olabilir.

Bazı emlakçılar da bir ofis ortamının profesyonelliğine değer verir. Ev adreslerini gizlemek yerine müşteri aramalarını ve etkileşimlerini ofise yönlendirebilirler.

Son olarak, bir ofis alanı, emlakçıların hedeflerine erişmek için daha çok çalışması gereken bir avantaj sağlar: İşbirliği ve mentorluk. Bir ofis ortamında diğer emlakçılar ve brokerlerle yüz yüze görüşmeye değer veriyorsanız, onlarla yüz yüze zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız bu avantaja her gün erişmek sizin için daha iyi olacaktır.

Ofis Çalışmaları Artık Daha Az Popüler — Emlakçılar İstisna Değil

Tüm bunlarla birlikte, gerçek şu ki, bir çok emlakçının işi bu ofislerde gerçekleşir. Zamanınızı yönetebiliyor, ağ oluşturma fırsatlarını planlayabiliyor ve bilgisayar çalışması için iyi bir evden çalışma düzeni oluşturabiliyorsanız, özel bir masa için ödeme yapmak fayda sağlamayabilir. 

Ayrıca, birçok ofis , özellikle dijital etkileşimin devreye girdiği durumlarda, maliyetleri düşük tutmak için fiziksel lokasyonlarını ortadan kaldırıyor. Emlak komisyonculuğu ofisleri geleneksel olabilir, ancak diğer profesyonellerin bir emlak ofisini alışılmadık hale getirecek evden çalışma rutinlerini sürdürmeleri giderek daha olası hale geliyor. 

Emlakçılar başarılı olmak için iyi bir disiplin ve motivasyonla her yerden çalışabilirler. Nasıl mı? Ofissiz bir emlak kariyerinin avantajlarını size açıklayacağız.

Emlakçılar İçin Evden Çalışmak Neden İyidir?

Evden çalışmanın şüphesiz avantajları vardır, özellikle de programı günden güne değişebilen bir emlakçıysanız. Global teknoloji devlerinin çalışanlarının neredeyse yarısı şu anda tam zamanlı olarak evden çalışıyor. Emlakçılar, en uygun evden çalışma ortamını yaratmalarına yardımcı olmak için teknolojiye, tavsiyeye ve değişen normlara erişebilir. 

Evden çalışmanın bir emlakçıya yardımcı olabileceği en büyük yollardan biri, işe gidip gelme dakikalarıdır. Toplamda, evden çalışan insanlar, işe gidip gelmeleri ortadan kaldırarak her gün 60 milyon dakika tasarruf ediyor. Bir emlakçı olarak, bir hafta içinde, bazen de tek bir günde birden fazla mülke gitmeniz gerektiğinde, ofisinize bu fazladan uğramayı kaldırmak büyük bir zaman kazandırıcı olabilir. 

Uzaktan çalışmanın esnekliği, emlakçıların müşteri ihtiyaçlarına göre saatlerin dalgalandığı bir kariyere uyum sağlamasına olanak tanır. Parmaklarınızın ucunda sağlam bir evden çalışma sistemiyle , hafta boyunca gerektiğinde çevrimiçi pazarlama, e-posta ve telefon görüşmeleriyle ilgilenmek için zaman ayırabilirsiniz. Ardından, uzmanlık bölge taramanızı yapabilir, fiziksel ziyaretlerinizi koordine edebilir ve çalıştığınız saatlerin kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Ayrıca, evden çalışırken kendinizi ne kadar rahat hissettiğinizi de düşünmelisiniz. Rahat giysiler, mutfağınıza anında erişim ve aile etkileşimleri için daha fazla zaman, uzaktan çalışanların takdir ettiği yaşam kalitesi bonuslarıdır. Evden çalışmanın konfor alanınızı yaygınlaştırmasından korumak için dikkat dağıtıcı unsurların üstesinden gelin ve tutarlı bir programa bağlı kalın. Evden çalışmak bir emlakçı için keyifli, özelleştirilebilir bir deneyim olabilir.

Emlakçıların Ofisten Çalışmasına Gerek Yok

Hangi ortamın sizin için daha uygun ve verimli olduğuna kendiniz karar vermelisiniz. İster evinizde ister 30 dakika uzaklıktaki bir kafe olsun, çalışmayı seçtiğiniz herhangi bir yer “gerçek ofisiniz” olarak kabul edilebilir.

Çoğu emlakçı, özellikle uzaktan çalışma teknolojisi araçları gelişmeye devam ettikçe, evden çalışma rutinlerini tercih etmeye devam edecektir. Bir emlak kariyerinin esnekliğinde gezinmenize ve nerede olursanız olun odaklanmanıza yardımcı olacak bir rutin oluşturmak, devam eden başarının anahtarı olacaktır.

DİĞER HABER
26 Ağustos 2022