"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
En İyi 3 Akıllı Hoparlör

Günümüz akıllı hoparlörleri belki Alaaddin’in Cin arkadaşı gibi her istediğimizi yerine getiremiyor fakat pek çok konuda işe yarıyorlar. Henüz hayatımızda çok yeni olan akıllı hoparlörler alarm çalıyor, hava durumu hakkındaki sorularınıza yanıt veriyor, termostat ayarı yapıyor, telefondan müzik çalıyor ve daha pek çok konuda destek sağlıyor.

Yine de akıllı hoparlör sektörü bu aralar biraz karışık ve emekleme döneminde. Tıpkı cep telefonlarının çıktığı ilk zamanlar gibi. Fakat geleceğin arama motorları olarak görülen bu akıllı cihazlar her ev ve ofis için kısa bir zaman zarfında ihtiyaç haline gelecek.

Her geçen gün büyüyen bu pazarda Amazon Echo Dot 40 dolara satılırken, bazıları ise yüzlerce dolar tutuyor. Bu yazımızda 3 uygun bütçeli (Apple hariç) akıllı hoparlör cihazını  listeledik.

En İyi Giriş Seviyesi Hoparlör: Amazon Echo Dot

Söylediğimiz gibi Amazon Echo Dot şu anda yurt dışında sadece 40 dolara satılıyor. Aynı zamanda son derece küçük ve fazla alan da kaplamıyor. En önemlisi ise üçüncü parti uygulamalara destek vermesi ve bunlarla beraber çalışabilmesi. Bu şekilde arabanızı açmak, yemek tarifi almak gibi akla gelecek en ilginç konularda yardımcı oluyor. Fiyat: 40$

En Akıllı Giriş Seviyesi Hoparlör: Google Home Mini

Google Home Mini alanında en akıllı hoparlör ünvanını alırken, tabiri caizse ‘en zor sorulara’ dahi yanıt vermeyi başarıyor. Bunu Google’ın devasa arama veritabanı ile gerçekleştirirken, karmaşık bir algoritma ile çalışıyor.

Konu soruları yanıtlamak olunca Google Home Mini son derece cazip bir seçenek. Aynı zamanda Google Asistan ile çalıştığı için oldukça zeki. Fakat tabii ki her şey sorulara yanıt vermekten ibaret değil. Diğer cihazlara bağlanma ve üçüncü parti yetenekler bakımından Amazon hâlâ Google’ın önünde yer alıyor. Fiyat: 49$

En İyi Ses: Apple Homepod

Sonuç olarak akıllı hoparlörler temelinde şimdilik sadece bir hoparlör ve asıl öne çıkacakları nokta da müzik olacak. Apple bu noktada Homepod ile başarılı bir iş çıkarırken, her müzik türünü kulağa harika gelecek şekilde çalmayı başarıyor.

Elbette klasik olarak Apple’ın Homepod ürünü rakiplerine nazaran biraz daha pahalı ve sadece Apple Music üzerindeki şarkıları çalabiliyor. Eğer kendi müziğinizi indirip oynatıyorsanız, bunları Homepod’da kullanmanız pek kolay olmayacak. Fiyat: 349$

Hangi Akıllı Hoparlörü Sevdiniz?

Amazon, Google ve Apple; hepsi de harika akıllı hoparlörlere sahip. Aynı zamanda bu sektördeki teknoloji de hızlı bir şekilde ilerliyor. Yine de şimdilik ümit edilen noktaya gelmiş değiller. Tavsiyemiz ise size bu üç cihazdan hangisi daha çekici geliyorsa onu kullanmanız olacak.

DİĞER HABER
28 Şubat 2018