Mail listemize abone oldunuz mu?
Ev Sahiplerinin Mülk Değerini Bulmasına Yardımcı Olan Firma: TrueHome

Bir ev sahibi, mülkünün gerçek değerini bulmak için ne kadar araştırma yapar ve ne kadar vakit harcar? Bu anlamda ev sahibinin satış sürecine başlaması için elindeki tek ipucu, bir yerel firmaya ulaşmaktır. Peki, ikinci seçenek nedir? Bu noktada karşımıza yeni bir firma olan TrueHome çıkıyor.

TrueHome, alım satım sürecine yeni başlayacak olan ev sahiplerinin veri bulma işlerini kolaylaştırıyor. Bir takım veriler sayesinde müşterilerine 60 saniye içerisinde evlerinin değerini tahmini olarak sunuyor. Yerelleştirilmiş bilgi ve stratejiler ile tahminleri güçlendirme yeteneğine sahip olan firma, bu gibi tahminlerde bulunmak için pek çok veriden yararlanıyor. Bu verilerin arasında; piyasa raporlarından karşılaştırılabilir pazar analizlerine ve literatür taramasından topluluk bilgilerine kadar pek çok bilgi yer alıyor.

Firmanın bir diğer özelliği ise çok çarpıcı. Gayrimenkul profesyonellerinin bir organizasyonu olan Give Back Homes kampanyası kapsamında, küresel çapta ödüle layık olan aileler için, evlerinin yapımını desteklemek amacı ile 5 bin dolarlık bir bağış kampanyası düzenliyor. Bu kampanya kapsamında 20 kişiye yardım eli uzatmayı planlıyorlar.  

TrueHome’un kurucusu Kiri Suykry, böyle bir girişime neden ihtiyaç duyduklarını şu cümleler ile açıklıyor:

TrueHome, ev sahiplerinin sorularına kolayca cevap bulamamaları üzerine kuruldu. Biz bu süreci çok daha hızlı ve otomatik hale getirmek istiyoruz.

Şimdilik yalnızca Güney Kaliforniya’daki ev sahipleri için hizmet veren TrueHome, etki alanını geliştirmeyi planlıyor.

Yerel Uzmanlık Diye Buna Denir

Emlakbroker.com ekibi olarak yayınladığımız bu tür faydalı girişimler emlak profesyonellerine sektörde yapılması gereken daha çok yenilikçi fırsatlar olduğunu gösteriyor ve ışık tutuyor. Fark yaratacak ve farklı kılacak benzersiz hizmetleri müşterilerine sunabilen emlak ofisleri rekabette her zaman bir adım önde olacaktır.

Bu hizmeti ülkemizde uygulayabilecek emlak ofisi şimdilik yok. Fakat bu makalemizden sonra girişimci ve vizyoner emlak brokerlarının internet dünyasındaki bu yıkıcı yeniliklere duyarsız kalmayarak harekete geçmesi gerekiyor.

Çok klişe olacak ama;  Zebralara benzeyen hizmet anlayışından ne zaman kurtulacaksınız?

DİĞER HABER
11 Ekim 2016