"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Facebook, Workplace Uygulamasını Kullanıma Sundu

Facebook, şirket çalışanlarının aralarında daha hızlı iletişim kurmalarını sağlayan ve grup çalışmalarının takibini kolaylaştıran ChatterSlack ve Yammer'e alternatif olarak geliştirdiği ofis içi iletişim uygulaması Facebook Workplace'i kullanıma sundu. 'Facebook at Work' ismiyle daha önce yayında olan bu uygulama, milyarları aşan kullanıcısı olan Facebook'u iş dünyasının içerisine dahil etmeyi hedefliyor.  

Workplace kişisel Facebook hesabınıza benzer bir sistem kullanıyor. Fakat şirket hesabınız ile kişisel Facebook hesabınız birbirinden tamamen farklı. Facebook Workplace uygulamasında açacağınız yeni hesabın tüm mülkiyet hakları ve kontrolü işverende olacak. 

Nasıl çalışıyor?

Facebook gruplar ile benzerlik gösteren bu uygulama sayesinde ofis içi kişilerle iş döngüsünü hızlandırabilir, hesaba bağlı kişilerle sohbet edebilir ve kendi aralarında sınırsız medya ve fotoğraf paylaşımı yapmak ve görüntülü ya da sesli sohbet edebilirsiniz. Facebook Workplace kullanmak için, mobil uygulamasını indirerek veya web sitesi üzerinden sadece şirket e-postaları ile giriş yapabilirsiniz.

Emlak ofisleri ekibini yönetmek ve iş akışını hızlandırmak için bu faydalı uygulamadan yararlanabilirler. Aynı portföye çalışan bir ekibin üyeleri farklı yerlerde olsalar da, birbirleri ile yapacakları bilgi akışı normal düzende hem konsantrasyonlarını bozuyor hemde önemli görüşmelerin gizliliği açısından büyük sıkıntı yaşanmasına neden oluyordu. Özellikle takım oyununun önem kazandığı emlak danışmanlığında bu uygulamanın sağlayacağı faydalar göz önüne alındığında, uygulamanın kullanım kolaylığıyla beraber işinizin bir parçası olacağı kesin. Biran önce Brokerınızı bu konuda bilgilendirin :)

Şirketler, kullanıcı başına kullandıkları kadar ödeme yapabilecekler. Fiyatlandırma ise 1000 kişiden az kullanıcısı olan şirketler kişi başı 3 dolar, 1000 ve 10000 aktif kullanıcı için aylık 2 dolar, 10000’in üzerinde aktif kullanıcı içinse aylık 1 dolar şeklinde olacak. Bu ücretler şirket tarafından ödenecek.

Emlak ofisiniz için 3 aylık deneme sürümünü hemen başlatarak bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

DİĞER HABER
12 Ekim 2016