Mail listemize abone oldunuz mu?
Gayrimenkul İşini Öğrenmek İsteyenlere Eğlenceli ve Eğitici Bir Uygulama

Bu yazımızı gayrimenkul sektörüne yeni atılanlar için ayırdık. Her gün çok sayıda yeni gayrimenkul ofisinin açıldığı ülkemizde bazen bu tür makaleler hazırlamanın da faydalı olacağına inanıyoruz.

Sektöre yeni giriş yapanların iş yaşamlarında neyi nasıl yapmaları gerektiğini öğrenmeleri açısından bilgiye ve deneyime ihtiyaçları vardır. Deneyim, zaman içerisinde kazanılan bir artıdır. Bilgi ise hazırlanan kurslara ve eğitim seminerlerine gidilerek edinilebileceği gibi artık daha popüler olmaya başlayan webinarlar ile de kazanılabilir.

Webinar demişken burada yeni bir uygulamadan söz etmek istiyoruz. Webinar, seminerlerin online ortamda yapılan halleridir ve ücretli veya ücretsiz olarak kimi danışmanlar tarafından sunulmaktadır. Bir de bunların çok daha üst seviyelerde hazırlanmış olanları var. Real Estate Game Works bunlardan birisi. Makalemizde sektöre yeni atılanlara tavsiye edeceğimiz uygulama işte budur. Tabi ki uygulamayı kullanabilmek ve içerisindeki eğlenceli eğitim serüvenini anlamak için İngilizce’ye hakim olmanız gerektiğini en başından belirtelim.

Aslında gayrimenkul firmaları için eğlenceli bir simülasyon olarak geliştirilen Real Estate Game Works (REGW), firmalara ihtiyaçları olan tüm iş eğitimini sıkılmadan ve akılda kalıcı şekilde sunuyor. En sıkıcı bilgileri bile 21. yüzyılın öğrenme deneyiminden faydalanarak son derece eğlenceli hale getirmeyi başaran REGW, “gamification” bölümü ile kullanıcılarına eşsiz bir öğrenme serüveni yaşatıyor.

Hazırladıkları bu eğitim simülasyonunun gayrimenkul firmalarının yaptıkları işe dair lisanslarını yenilemeleri anlamında bir devrim olacağını vurgulayan REGW’ün CEO’su Jed Etters şu şekilde devam ediyor:

Bir sınıfın içerisinde saatlerce oturup çoktan seçmeli testlerin başında beyninizi uyuşturmaya artık bir son vereceğiz.

Bu sistem, gayrimenkul dünyasında işinizi yaparken karşılaşabileceğiniz günlük olaylar karşısında izleyeceğiniz yollara ilişkin yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlamanın yanı sıra, görüşme yapma veya satış kapama gibi aşamaların nasıl yürüdüğünü görmenize de olanak tanıyor. Müşteri bulma, ücret görüşmesi yapma, pazarlama, satın alma ve ev satma gibi aşamaların her birini tek tek üç boyutlu bir oyun simülasyonu içerisinde sanki gerçekmiş gibi görebiliyorsunuz.

Bu şekilde bir simülasyon ile iş hayatındaki süreçlerin nasıl yürüdüğüne dair zihninizde çok daha belirgin fikirler ve yöntemler oluşuyor. Açıkçası böyle bir modülün, özellikle sektöre yeni başlayanlar için muhteşem bir eğitim olacağına inanıyoruz.

Masaüstü, dizüstü bilgisayarlar ile tabletler üzerinden açabileceğiniz bu oyun, 15 Eylül itibariyle kullanıcılara ücretli olarak sunulmuş durumda. Eğer İngilizce’ye hakimseniz, böylesine etkili bir eğitim sisteminden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Ancak daha da önemlisi, böylesine eğlendirici ve eğitici bir uygulamanın Türkiye’de de yapılmasının muhteşem bir sonuç doğurabileceğine inanıyoruz.

DİĞER HABER
28 Eylül 2016