"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul İşletmenizi Pazarlamak İçin Basit Bir Strateji

Her işte - sadece gayrimenkulde değil - belirli bir demografiye yönelik pazarlama, başarılı büyümenin anahtarıdır ve çoğu zaman aynı anda çözülmesi en zor sorunlardan biridir.

Gayrimenkul sektöründeki çoğumuz muhtemelen özellikle pazarlama için üniversiteye gitmedik, ancak bu kendinizi ve işinizi daha iyi bir şekilde pazarlamayı öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Çoğu danışmanın etkili bir pazarlama stratejisi oluşturmaya çalışırken karşılaştığı sorunun, kendi stratejileriyle ortaya çıkmaya çalışmak yerine, verilere ve diğer rakiplerin pazarlamasına bakmak için daha fazla zaman harcamak olduğunu gördük.

Bizi yanlış anlamayın - veriler önemlidir ve rakiplerinizin ne yaptığını bilmek de önemlidir. Ancak, kendi işinizin pazarlama stratejisini yönlendiren birincil odak noktası değildir ve olmamalıdır.

Bunun yerine, kim olduğunuzu ve bunun işinize nasıl yansıdığını anlamanızı öneriyoruz. Örneğin, eğlenceli, detay odaklı ve dışa dönük bir bireyseniz, günlük konuşmalarda bu tür değerleri paylaşan diğer insanları doğal olarak cezbedeceksiniz.

Peki konu pazarlama stratejilerimiz olduğunda bu nasıl gözden kaçıyor? Çok kolay: Biz insanız.

Başarılı olan diğerlerinin yaptıklarını takip etmeye meyilliyiz ve kendi kişiliğimize uymaları için kendimize kopyalamaya çalışırız. Bu mutlaka kötü bir düşünce ve eylem değildir. Ancak pazarlamaya çalıştığınız ürün veya hizmet hakkında karışık mesajlar oluşturmak gibi olumsuz etkileri olabilir, bu da yatırım getirinizi azaltabilir ve müşteri hattınızda durgunluğa katkıda bulunabilir.

Bundan kaçınmak için şu fikri anlamanın anahtar olduğuna inanıyoruz: “Kim olduğun, kime hitap edeceğindir.” Bu, temel hedef kitlenizin kim olduğunu ve pazarlama stratejinizi oluşturmanın ilk adımlarına nasıl yaklaşmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bir Broker veya danışman olarak kim olduğunuzu gerçekten belirledikten sonra, dikkatini çekmeye çalıştığınız insanların temel ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bir iç gözlem yaparak başlamak, kişiliğinizle ilgili verileri farklı şekilde kullanma sürecine başlamanıza yardımcı olabilir. Yalnızca reklam mesajınızda değil, aynı zamanda işiniz için istediğiniz sonuçlara ulaşmakta daha doğru olmanızı sağlayabilir.

En iyi sonuçları elde etmek için hedef kitlenize pazarlama çalışmaları sunarken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun.

  • İlk olarak, sağladığınız her karar, ürün ve hizmetin temelinde sizin ve işinizin sahip olduğu tüm ilkelerin ve değerlerin bir listesini oluşturun. Örneğin, bir danışman olarak verimliliğe, mutlu müşteri hizmetine ve müşterilerinizle açık iletişime değer veriyor musunuz? Anahtarın, işinizin itici değerlerine nasıl baktığınız konusunda dürüst olmak olduğunu unutmayın.
  • Ardından, başkalarının sizi nasıl gördüğünü anlamanıza ve etkilemenize yardımcı olması için dışarıdan gelen geri bildirimleri değerlendirin. Çalışanlardan ve müşterilerden gelen görüşler burada çok önemlidir, bu nedenle ofisiniz ve müşteri ekibinizle anket sonuçlarını paylaşın. Ne kadar çok geri bildirim alırsanız, çözülmesi gereken yaygın sorunları görmeniz o kadar kolay olur. Ek fayda, mesajlarınızı doğru bir şekilde birleştirmenize yardımcı olmak için müşterilerinizin ve çalışanlarınızın paylaştığı değerler hakkında da bilgi edinmenizdir.
  • Son olarak, anketlerden ve geri bildirimlerden aldığınız bilgileri gereğinden fazla incelemeyin. Geri bildirimleri alın ve pazarlama mesajınızı yeniden tanımlamanıza yardımcı olmak için iyi veya kötü tüm bilgileri kullanmaya odaklanın, böylece kim olduğunuzu ve şirketinizin müşterisine gerçekte nasıl hizmet edeceğini en net şekilde görmüş olursunuz.

Mesajınız net olduğunda, hangi demografiye pazarlama yapmaya karar verirseniz verin, eski ve yeni müşterilerin paylaştığınız değerler ve ilkeler konusunda daha fazla heyecanlandığını ve sizinle olan etkileşimindeki farkı göreceksiniz.

DİĞER HABER
08 Mart 2023