"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gayrimenkul Pazarlama Üstatlarının En Dikkat Çekici Sırları (Bölüm 2/2)

Gayrimenkul üstadlarından pazarlama sırları verdiğimiz ilk makalemizde, aldığımız geri dönüşler bizlere ilham verici oldu. Bu tarz içeriklerin sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve her gün yenilerini hazırlamaya devam ediyoruz.

Pazarlama stratejilerinizi belirlerken farklılaşmak çok önemlidir ve paylaştığımız pazarlama uzmanlarının sözlerinde saklı duran birçok tüyo, bu anlamda belki stratejilerinizi farklılaştıracak fikri yakalamanıza yardımcı olabilir.

İlk yazımızın devamı olan bu makalede ünlü ve başarılı pazarlama üstadlarının etkileyici ve uyarıcı sözlerini paylaşmaya devam ediyoruz.

Beverly Thorne:

Gayrimenkul pazarlama yaklaşımı çok basit bir felsefedir. İşleme dayalı değil ilişkilere dayalı bir işiniz olduğunu unutmayın. Güne müşteri kazanmak üzere başlayın. Yapacağınız her anlaşma size ek anlaşmalar getirecektir ve bu yalnızca birileriyle iletişime ve ilişkiye geçtiğinizde olur. Uzun vadeli ilişkiler kurmaya bakın.

Chris Smith:

Eğer sahip olduğunuz kullanıcı adı ve parola sayısı, müşteri sayısından daha fazlaysa, yanlış yoldasınız demektir. Müşteri kazanmak için ne üzerine çalışmanız gerektiğini çözümleyin ve daha fazlasını yapın.

Wendy Forsythe:

Gayrimenkul profesyonelleri, çeşitli araçlarla ana mesajınızı oluşturduğunuz pazarlama platformunun koşullarında düşünmeye ihtiyaç duyarlar. Bu platformları benzersiz gayrimenkul hikayelerinizi anlatmak için kullanın.

Lisa Archer:

Tutarlı olun ve destek çıkın. Müşterilerinizin bildiği, güvendiği ve sevdiği firma olun. Onların tüm sorunlarına cevap veren kişi olun.

Sarah Jones:

Önemli sayıda iş yaptığınız ve size referans olabilecek en hevesli müşterilerinizi belirleyin ve onlara şu soruyu sorun: Birine beni tavsiye ederken bunu nasıl ifade edersiniz? Aldığınız cevapların içinde değer önermenizi bulacaksınız.

Paul Tyma:

Şu an piyasamızı ve müşterilerimizi tanımak için eşi benzeri görülmemiş fırsatların olduğu veri güdümlü bir dünyada yaşıyoruz ve şimdi meşgul olma zamanıdır. Veriler üzerindeki derin analizler, günümüzün en kritik pazarlama avantajıdır. Ama yarın kolay bir işkenceye dönüşebilir.

Mark Cohey:

Tüm pazarlama çabanızı, tek bir noktaya, yani bir niş veya bir fikre yoğunlaştırın. Demografik çok önemlidir. Spesifik olun ve odaklanın.

Juliene Helman:

Online müşteri oluşturma, hükümranlığını sürdürüyor.

Amy Smythe Harris:

Teknolojiyi kucaklamak ve gayrimenkul ile nasıl bütünleştireceğini öğrenmek… Çeşitli teknolojileri anlamak, bir gayrimenkulü değil kendinizi pazarlamanıza yardımcı olur. Eğer işinizi düzgün şekilde kurmak istiyorsanız, potansiyel müşterilere ödemek zorunda değilsiniz.

Nicole Nicolay:

Pazarlamanızı, işinize ve hayatınıza olan tutkunuzla doldurun. Sonra bu tutkuyu diğerlerine yardım etmek için kullanın. Yardımlarınız onların hayatlarında büyük bir etki yaratacaktır ve ileriki zamanda bir hamle yapmak istediklerinde akıllarına ilk sizin isminiz gelecektir. Onlar hatırlayacaklar ve sizde görmüş oldukları tutku ve yardımseverlik ile birlikte iş yapmak isteyecekler.

Sam Debord:

Küçük bir işletme olarak, çabukluk sizin için bir avantajdır. Benzersiz ve hızlı bir lezzet olun ve olmayan devi ortaya çıkartın.

Ara Mamourian:

Eğer içeriğinizde fikirlerinizi güçlü bir şekilde ifade edemezseniz, ilişkilerinizi geliştirmek için fırsatları kaybedersiniz. Her şeyden önce müşteriler ile iletişime geçmenizi sağlayacak bir kıvılcım yakalamanız gerekir.

Ben Kinney:

Nasıl ev gösterimi yapacağınız, pazarlamanın en önemli parçasıdır. Sadece ev gösterimi değil, aynı zamanda online ev gösterimi de öyle. Dronelar gibi yeni teknolojileri kullanarak havadan fotoğraflar çekerek alıcıları heyecanlandırın ve satıcıları listenize katın.

Hangi pazarlama uzmanının sırrından etkilendiğinizi ve varsa bildiğiniz diğer uzman sırlarını bizimle paylaşmayı unutmayın. :)

DİĞER HABER
14 Ekim 2016