“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Geleneksel Pazarlamanın Etkili Yöntemi Kapı Askılarını Unutmayın

Emlak pazarlamasında yeni yöntemler, yeni yollar keşfetmek önemlidir. Keşfedilen yeni yöntemlerin benimsenmesi de bir o kadar önemlidir. Online reklamcılığı, sosyal medyayı ve internet tabanlı iletişim yöntemlerinden kaçınarak artık emlak sektöründe başarıya ulaşmak mümkün değil. Ancak bu durum, eski geleneksel pazarlama yöntemlerinin artık yok olduğu veya kullanılmaması gerektiği anlamına gelmiyor. Aksine bazı durumlarda geleneksel yöntemlerin daha etkili olduğunu bile görebiliyoruz. Hatta kapı askısı reklamlarının bile bazen size getirileri çok yüksek olabilir. Ancak her pazarlama yönteminde olduğu gibi kapı askısı reklamlarında da dikkate almanız gereken bazı önemli kurallar vardır.

Hedef Bölgenizde Kapı Askı Reklamları Dağıtın

Kapı askıları dağıtmak pazarlama açısından iyi bir uygulama olabilir. Hedeflediğiniz bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak kendi başınıza mahallenin sokaklarında o bölgedeki sakinlere kapı askılarından ikram edebilirsiniz. Bu yaklaşım tarzının yararı, hedeflediğiniz konut sahipleri tarafından fark edilmeniz ve etkileşim olasılığınızın yüksek olmasıdır. Gösterdiğiniz bu özveri ve cesaretten ötürü sizi akıllarında tutacaklar ve potansiyel müşteri olmasalar bile sizi başkalarına tavsiye edeceklerdir.

Bir Hayır Kurumu ile Ortak Çalışmayı Düşünün

Eğer kapı askı reklamlarını dağıtmak için bir distribütöre para harcamak istemiyorsanız yerel ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş ile görüşebilir ve bağış karşılığında kapı askı reklamlarını dağıtıp dağıtmayacaklarını sorabilirsiniz. Bu hem size kapı askılarınızı sosyal bir konu ile daha fazla kişiye ulaştırma şansını verir hem de kuruluşun sesini daha fazla insana duyurmasını sağlar.

En Ucuz Hizmet Veren Distribütörleri Seçmeyin

Mümkün olan en iyi fiyatı seçmeniz elbette ki mantıklı olandır. Ancak ortalamanın çok altında fiyat teklifi veren firmalara dikkat etmelisiniz. Şaşırtıcı derecede düşük bir fiyatla karşılaşırsanız firmanın işini iyi yaptığından emin olmak için biraz araştırma yapın ve kapı askı reklamlarınızın tümünü gerçekten dağıtıp dağıtmayacaklarına dikkat edin.

Kendinizde Her Zaman Rezerv Bulundurun

Aracınızda veya çantanızda her zaman için kapı askı reklamlarınızdan birkaç tanesini bulundurun. Mahallede dolanırken satılacak gibi görünen bir eve denk geldiğiniz anda hemen kapı askılarından bir tanesini çıkarın ve evin kapısına asın. Yıkık dökük bir ev gördüğünüzde özellikle bu fırsatı kaçırmayın.

İletişim Bilgilerinizi Belirtmeyi Unutmayın

Telefon numaranız, e-posta adresiniz, açık adresiniz ve web siteniz… Bugünlerde insanlar nasıl iletişim kurmak istediklerine ilişkin her türü tercihe sahipler. Onlara tüm iletişim seçeneklerini sunduğunuzdan emin olun. Kapı askılarınızda bu bilgilere mutlaka yer alın.

Harekete Geçirici Çağrı Eylemleri Ekleyin

Kapı askı reklamları, herhangi bir emlak iletişiminde olduğu gibi bilgi sunarlar. Ancak en önemlisi görenlere bir talimat vermelidir. Örneğin “Evini satmayı mı düşünüyorsun? Bizi arayın!” gibi harekete geçme eylemlerini ifade eden cümleler kullanmalısınız. Sizinle iletişime geçmek için ne yapmaları gerektiğini düşünmelerine izin vermeyin.

DİĞER HABER
20 Haziran 2017