"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gizli Sos: Asla Böyle Bir Evi Satma

Beklentileriniz ve müşterileriniz, ev satış süreci hakkında web üzerinden kendilerine sunulan tüm bilgiler sayesinde daha akıllı olmaya devam ettikçe, satıcılar rekabet ortamlarıyla daha uyumlu hale geliyor.

Gerçekten satmak isteyen satıcılar, evlerini “listelemek”le ilgilenmezler. Sadece "Satmak" istiyorlar. Şimdi açıkçası bir emlakçı açısından, satış yapmak için bir evi listelememiz gerektiğini biliyoruz. Şimdi bu paradigma çatışmasına bir göz atalım.

Emlakçılarla çalışmak yerine sahibinden rotasını deneyen satıcıların size, “Evimi bir emlakçıya vermek istemiyorum - ama alıcınız varsa, getirin…” diyeceklerini biliyoruz. Bunun anlamı, "Bugün evimi satacağım, listeleme benim için bu anlama geliyor; sadece satılmasını istiyorum. Satışa giden yol emlakçı değil alıcıdır."

Bu tam olarak önünde olmak istediğimiz türden bir satıcı. “Şimdi sat” satıcısı; Evlerini tam da bu şekilde listelemek isteyen emlakçılarla çalışmak isteyen mülk sahipleri. İşte nedeni: Ben bir “liste” değilim. Ben evimi en hızlı şekilde satmak isteyen bir mülk sahibiyim; Evleri listeleyen ve sonra onları pazarlayan bir emlakçı DEĞİLDİR.

Emlakçının vereceği cevap - Beni her gün arayan alıcılarım var. Pek çoğu doğru evi gördüklerinde hemen satın alacak olan alıcılarla dolu bir veri tabanım var. Tek yapmam gereken bu hikayeyi motive olmuş satıcılara anlatmak. Evleri listelemekle ilgilenmiyorum, onu satmakla ilgileniyorum ve eğer evinizi özel alıcı veritabanıma sunma yetkisini alabilirsem, satacağım.

Çoğu emlakçının yaptığı gibi “listeleme” yerine “satış” deyin. Listeleme sunumunuz bir "Satıcı Avantajları" sunumudur. Listeleme sözleşmeniz bir "Satış Yetkilendirme Sözleşmesi” dir. Satıcıya vereceğiniz cevap: "Mülkü “listelemiyorum”, satıyorum." olmalıdır.

Verdiğiniz cevap tam olarak satıcının istediği şeydir: Evi için alıcılar. Listeleme danışmanı olmadığınız algısını etkili bir şekilde yaratın; Ciddi alıcıları olan ve evlerini satacak olan danışmanım.

Kim olduğunuzu ve neye sahip olduğunuzu hatırlayın. Siz benzersiz bir işe sahip bir emlak profesyonelisiniz. Bir "liste" hakkında anlatacağınız herhangi bir hikaye, anlatılması yanlış bir hikayedir. Bunun yerine “satmaktan” bahsedin.

DİĞER HABER
19 Mart 2024