"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gizli Sos: Başarılı Bir Gayrimenkul Pazarlama Planı mı İstiyorsunuz?

Dijital pazarlamada, bir afiş için ödeme yapmaktan ve insanların onu tıklamasını ummaktan çok daha fazlası vardır. İnsanların emlak sektöründe size gelmesini istiyorsanız, pazarlama planınız ev satıcılarını ve alıcılarını, bilginiz ve uzmanlığınızın olağanüstü olduğuna ikna ederken, kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlamalıdır.

Bunu pazarlama yoluyla nasıl başarabiliriz?

Katma Değerli Pazarlama

Gayrimenkulün hizmet odaklı bir sektör olduğunu biliyorsunuz. Yeni müşterileri elde tutma ve çekme hedefinizin bir kısmı, müşteri beklentilerinin ötesine geçen olağanüstü hizmet için bir itibar yaratmaktır. Bunu, listeleme veya ev satın alma süreci yoluyla değer yaratmanın yollarını bularak yaparsınız.

Müşterileri etkilemek için her gün kullandığınız aynı yaklaşım, başarılı emlak pazarlamasının arkasındaki gizli mojodur. Müşterilerin ihtiyaçlarına karşı anlayışlı olduğunu gösteren ve değer katan dijital pazarlama planları, müşterileri cezbetmede daha başarılıdır.

Değer katmak neden önemlidir?

İnsanların %82'sinin çoğu çevrimiçi reklamı görmezden geleceğini biliyor musunuz? Bir reklam veya ilan sitelerinde Öne Çıkan Listelemere ödeme yaptığınız için gelen kutunuzun potansiyel müşterilerle dolup taşacağı düşüncesine aldanmayın.

Bir ev satın almak veya satmak büyük bir karardır. Bir kişi bu önemli finansal işlemde kendisini temsil etmesi için bir emlakçıyla çalışmaya karar verdiğinde, ihtiyaçlarının karşılanacağını bilmek ister. Muhtemelen, müşteri, kendileri adına en iyi emlakçının kim olacağına karar vermek için araştırma yapmış olacaktır. Katma değerli pazarlama stratejinizin devreye girdiği yer burasıdır.

İçerik pazarlaması, yeteneklerinizi gösterme şansınızdır. Bilgi, tavsiye ve info grafiği, veri sağlamak veya kişiselleştirilmiş notlarla doğrudan bağlantı kurmak için kullanın.

Hedef kitlenizi, yaşamlarını iyileştirebileceğinize ikna edin. Satılık, kiralık evleri veya lüks mülkleri temsil ediyor olmanız önemli değil, bilginizin, deneyiminizin veya pazarlama becerilerinizin onlara getirdiği değere odaklanın.

Mümkün olan en geniş kitleye hitap etmek için, üç stil kullanarak değerinizi vurgulayan dijital içerik oluşturun:

Bilgi vermek

Çoğu insan, Netflix'in “Selling Sunset” gibi şovları izlediğinde, emlak endüstrisinin takım elbiseli insanlarını “Bu Bedava Emlak” diye bağırdığını düşündükleri için affedilebilir.

Ancak emlak pazarlama işi olan herkes size bundan çok daha fazlası olduğunu söyleyecektir. Unutmayın, insanlar sizin yardımınıza ihtiyaçları olduğu için emlakçı tutarlar.

Bir emlakçının ilk rolü, alıcılara ve satıcılara işleme değer katan ne yaptıkları konusunda bilgi vermektir. Bu, birçok alıcı ve satıcının emlak komisyonlarının yapılan iş için çok yüksek olduğunu düşündüğü dijital çağda özellikle önemlidir. Karmaşık bir sözleşmeyi nasıl yürüttüğünüz, pazardaki gün sayısını nasıl azalttığınız veya evin değerinden daha fazlasını nasıl netleştirdiğiniz hakkında içerik yayınlayın.

Başka bir taktik, piyasadaki veriler için başvurulacak kaynak olmaktır. Yerel emlak piyasasındaki en son veriler ve trendler hakkında dijital içerikle bilgi sahibi olduğunuzu gösterin. Müşterilerinize, pazarın şu anda nasıl olduğunu görsel olarak anlamalarına yardımcı olmak için bilgi grafikleri sağlayın.

Eğitim vermek

Eğitim içeriği, olası ön satışlar elde etmek için ideal olabilir. Bu şekilde, bir ev satın almaya hazır olmayan insanlar, o zamana kadar sizin hakkınızda bilgi sahibi olacak ve işlerini kazanma şansınızı artıracaktır.

Örneğin, yazlık evler hakkında bir makale, daha iyi kredi alma konusunda tavsiyeler ve bir evin nasıl dekore edileceğine dair ipuçları yazabilirsiniz. “Emlakçı Nasıl Seçilir ” veya “ Evinizi Hızlı Satışa Hazırlamanın İpuçları” hakkında birkaç ücretsiz içerik de sunabilirsiniz.

Düzenli olarak “kullanabileceğiniz piyasa haberleri” yayınladığınızdan emin olun. Bu makaleler ya “eğlenceli gerçekler” ya da “hayat tüyoları” olmalıdır. Markanızı oluşturmanın bir yolu olarak bu içeriği düzenli olarak yayınlamanız çok önemlidir.

Bağlamak

Etki yaratmak için içeriğinizin tamamının gayrimenkulle ilgili olması gerekmez. Gayrimenkul gibi hizmet odaklı bir iş icra ederken insandan insana bağlantılar hayati önem taşır. Çevrimiçi satış yaparken, müşterilerinize tüm bu ticari konuşmaların arkasındaki kişiliği gösterin.

Bazı sevimsiz ilham verici alıntıları ve tavsiyeleri paylaşın. Bu, hedef belirleme ve olumlu düşünme gibi işle ilgili olabilir, aynı zamanda kişisel gelişimle ilgili birkaç alıntı da olabilir.

Yaşadığımız zamanları yansıtın. Hepimiz pandemi sırasında evden çalışmanın zorluklarıyla ilgiliyiz. İnsanlar, özgün içerikler gördüklerinde ve dijital pazarlamada biraz savunmasız olduklarında bunu gerçekten takdir ediyorlar.

Dijital mesajlaşmanızı verilerin ve gerçeklerin ötesine taşımanın yararı, insanların size sadece ev satan biri olarak değil, güvenebilecekleri biri olarak bakmasıdır.

Katma değerli pazarlamayı deneyin

Gayrimenkulle ilgili en çok satan kitaplar bile size sadece nasıl ev satacağınızı söyleyecektir. Ama siz sadece birkaç kitap okuyan biri değilsiniz, evlerin değerlemesinde ve evlerin içlerindeki hayatın tadını çıkarma konusunda uzmansınsınız. Sizden satın almak isteyen herkesle bilginizi ve tavsiyelerinizi paylaşırken bağlantılar kurmak için dijital pazarlamanızı kullanın.

DİĞER HABER
22 Haziran 2022