"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Gizli Sos: Müşterimin Evi Neden Satılmıyor?

Emlakbroker.com ekibinin en haz veren tarafı, emlakçıların aylarca veya yıllarca teklif vermeden piyasada olan bir mülkü satmalarına yardımcı olmamız oluyor. Peki bu nasıl oluyor? Çünkü alıcıları harekete geçirmek için “gizli sosu” biliyoruz. Sonuç olarak, bu durumda hızlı ve sağlam bir fiyata ev ev satılmasına yardımcı oluyoruz.

Senaryo Böyle Bir Şeye benziyor...

Birkaç aydır piyasada olan bir mülkünüz var. Fiyatının doğru olduğunu hissediyorsunuz ve mülkü pazarlamak için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz, ancak başarılı olamıyorsunuz. Emlakbroker.com'u takip ediyorsanız evi satan çözümü biliyorsunuz demektir: Potansiyel alıcılara evi gösterdiniz çünkü onlar için mükemmel olduğunu hissettiniz, ancak geri bildirimleri gri oldu. Ya da, gerçekçi olmayan ve satıcı için çok maliyetli olan, evde yapılan bir iyileştirmeye veya değişikliğe işaret ettiler. Neredeyse potansiyel alıcılar, mülkü satın almamak için bahaneler uyduruyormuş gibi davranıyor.

Başka bir fiyat indirimi önerme düşüncesinden çekiniyorsunuz ve evi pazarlamak için şimdiden önemli miktarda zaman ve pazarlama harcamalarınız oldu. Artık bir yol ayrımındasınız. Bu senaryolar size de tanıdık geliyor mu?

Emlak işinize yeni bir bakış açısıyla bakmak için kendinize şu iki soruyu sorun:

  • Potansiyel alıcı ilk 30 saniyede ne görüyor? Onlara ilk görüşte sevecekleri bir şey veriyor musunuz, duygusal olarak doğru şekilde bağ kurabiliyorlar mı? Onları ilk zaman diliminde yakalamazsanız, onlarla bağlantı kurma fırsatı ortadan kalkar.
  • Evin ruhunu öldüren odalar var mı? Alıcı kendini yaşamayı düşündüğü bu evde göremezse ve her odanın amacını anlayamazsa, evde nasıl yaşayacaklarına dair cevaplanması gereken sorular bırakır. Amacı olmayan bir odanız varsa, sahneleme çabalarınızı başlatmak için bu oda iyi bir yerdir.

Bu iki soruya vereceğiniz yanıtlar, uzun süredir piyasada olan evler için bir evreleme planı oluşturmanız için temel oluşturacaktır.

Öncesi

Sahneleme Örneği

Geçenlerde 124 gündür piyasada olan bir evi sahneledim. Satıcı zaten başka bir ev satın almıştı ve işler stresli olmaya başlamıştı. Emlakçı, evin fiyatının doğru olduğunu hissetti ve geri bildirim, modası geçmiş bir mutfak, kötü bir yerleşim planına sahip bir ana banyo vb. Daha fazlasının olması gerektiğini biliyordum, bu yüzden hazırlık planımın temelini atmak için önceki iki soruyu yanıtladım. Daha sonra bu iki sorunun yanıtlarına göre her oda için ayrıntılı bir evreleme planı oluşturdum.

Sahnelenen evin yeni fotoğraflarını Cumartesi akşamı ilan sitelerine yükledim. Ertesi sabah iki gösterim planladık ve ev sahnelendikten sonra ilk potansiyel alıcı bir teklifte bulundu. Ertesi ay satış gerçekleşti.

Evreleme sonrası

Bu makale dizisinde, öğrendiklerinizi satılık evlerinize uygulayabilmeniz, sizi ve satıcınızı başarı için konumlandırabilmeniz için bu yeniden tasarımla, bir örnek evin ana banyosunun öncesi ve sonrasını anlatan fotoğraflara yer veriyoruz.

Artık gizli sosa sahipsiniz. Siz de bazı basit sahneleme teknikleriyle önceki potansiyel alıcıların itirazlarının üstesinden gelebilirsiniz.

DİĞER HABER
19 Nisan 2023