"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Haritalar, Artırılmış Gerçeklik Navigasyonu Özelliğiyle Geliyor

Google, Google Haritalar'da AR modunu (artırılmış gerçeklik) test etmeye başladı. Kullanıcı yerini belirlemek ve doğru yolu seçtiğinden emin olmak için çevreyi doğrudan akıllı telefonlarının ekranında görüntüleyebilir. GPS ve Google Lens verilerini kullanan bu özellik emlak sektörünü de yakından ilgilendiriyor.

Mayıs 2018’deki Google I / O konferansında Mountain View şirketi, amiral gemisi uygulamalarından birinde yeni bir özellik sundu: Google Haritalar’da artırılmış gerçeklik navigasyonu. Ancak o zamandan beri kimse bunu duymamıştı. Şimdi ise konuşlandırılmış ve test topluluğu kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. 

Satılık, kiralık, fiyat ve emlak ile ilgili tüm bilgileri emlak müşterileri çok yakında telefonundan edinebilecek.

Google Haritalar Artırılmış Gerçekliğe Gidiyor

Uygulamanın arayüzünde modu etkinleştirmek için bir "artırılmış gerçeklik" düğmesi bulunuyor. GPS kullanıcıyı konumlandırıyor ve kamera gerçek zamanlı olarak bir çevre görünümüne geçmek için harekete geçiyor. Haritalar, topladığı bilgileri, Google Sokak Görünümü verilerini ekranda gördükleriyle eşleştirmek için kullanıyor. Ayrıca, bu teknoloji sayesinde etkinliklerin, fuarların veya başkalarının gerçek zamanlı çevirisine de erişme imkanınız mümkün.

Ayrıca okuyun: Emlak Sektöründe Google Lens’ten Nasıl Faydalanabiliriz?

Google birkaç ay içinde herkes için kullanılabilir hale gelecek arttırılmış gerçeklik aracını başarısız bir ürün ortaya çıkarmamak için test ediyor. Bu yeni seçenek şimdilik sadece yayalar için geçerli. Ve, yalnızca "yerel rehber" olarak tanımlanan kullanıcılar bu özelliği kullanabiliyor.

Teknoloji fanatikleri olarak şunu açıkça ifade edebiliriz; Google artırılmış gerçeklikten biraz daha fazlasını kullanıcılara sunuyor. Geliştiricilerin katılımıyla bu özelliğin özellikle emlak piyasasında yeni ve farklı girişimler ortaya çıkaracağını şimdiden söyleyebiliriz. Her gayrimenkulün arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile bir barkod sistemi içerisinde yer alacağını düşündüğümüzde sahibinden ilanların mı çoğalacağı ya da danışmanlar için bir avantaj mı sağlayacağını yakın zamanda göreceğiz. 

Emlakbroker.com ekibinin ortak görüşüne göre emlak sektöründe beklenen yıkıcı yeniliğin konum bazlı bir harita girişiminden geleceğini de ayrıca buraya not düşelim.smiley

DİĞER HABER
14 Şubat 2019