"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google Pixel Buds: Anlık Çeviri Yapabilen Kulaklık ile Pazar Alanınızı Genişletin

Gayrimenkul danışmanları, ülke içerisinde hizmet vermenin yanı sıra yabancı müşterilere de destek sunmak isteyebilirler. Nitekim müşteri kitlesinin arttırılmasını sağlamak ve farklı pazarlara açılabilmek adına yabancı dil bilgisi bir hayli önemli. Geliştirdiği ürünleriyle insan hayatını kolaylaştırmayı amaç edinmiş olan Google, yabancı dil sorununa sahip olan kullanıcılara çözüm sunuyor.

Kısa bir süre önce duyurulan Pixel Buds adındaki kablosuz kulaklık, anlık çeviri gerçekleştirebiliyor. Bu sayede yabancı bir müşteriniz ile iletişime geçmekten çekinmenize gerek kalmıyor. Tam 40 dili anlayabilen Google Pixel Buds, sadece günlük kullanıcıların değil aynı zamanda farklı pazarlara açılmak isteyen emlak danışmanlarının da işlerine yarayabilecek.

Kısa demo, izleyicileri büyüledi

Yeni ürünlerini duyurmak adına yeni bir konferans düzenleyen Google, bu esnada Pixel Buds’a ait bir demo gösterimi gerçekleştirdi. İngilizce ve İsveççe arasındaki çeviriyi gözler önüne seren dev firma, simultane çevirinin birkaç saniye içerisinde gerçekleşebileceğini kanıtladı. Çevirisi istenen cümleler söylendikten sadece 2 saniye sonra istenen çeviri elde edilebiliyor.

Google Pixels Buds, işleyiş açısından kullanıcıya kolaylık sunuyor. Çeviri işlemi için sağdaki kulaklığa dokunmak yeterli; ardından çeviri adına cümleyi söylemek ve istenen dildeki halini duymak mümkün. Bu sayede karşınızdaki ile akıcı bir şekilde konuşmanız da olası hale geliyor. Birkaç saniye içerisinde çeviriyi tamamlayan kulaklık, bunu gerçekleştirirken hızlı olduğu kadar doğru sonuçlar elde etmeyi de sağlıyor.

24 saate varan pil ömrü

Çeviri yapabilmesiyle şimdiden kendisine büyük bir kitleyi yakalamayı başaran Pixel Buds, pil ömrü konusunu da es geçmiyor. Açıklanan bilgilere göre Google’ın yeni kulaklığı 24 saate varan pil ömrü sunabilecek. Ancak bu durum, kulaklık ile birlikte gelen kutuyla mümkün oluyor. Şarj edilebilir kılıf, kulaklığın çok daha uzun bir süre boyunca prize takılmadan kullanılmasını gerçeğe dönüştürüyor.

İş hayatında yabancı dile sahip müşteriler ile iletişime geçmeyi neredeyse kolaylaştıracak olan kulaklık, sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çalışacak. Buna ek olarak ufak bir komut ile Google Asistan gibi servisleri de kullanmaya imkan tanıyacak olan kulaklığın fiyatı 159 dolar olarak belirlenmiş durumda. Belli başlı ülkelerde satışa sunulacak olan kulaklık, kasım ayı içerisinde satın alınabilecek.

İlgili: Skype Çeviri Aracı İle Her Dilde Yazın

DİĞER HABER
06 Ekim 2017