"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Google’ın Pixel’i Duyurduğu Etkinlikte Emlak Sektörünü Etkileyecek Ürünler de Sunuldu

İnternet devriminin lokomotifi olan Google, devrim kabul edilebilecek yeni bir adıma daha imza attı. Akıllı telefon devriminin ardından insanoğlunun bir parçası haline gelen bu cihazların üretimi konusunda uzun süredir çalışan Google, ilk akıllı telefonu olan Pixel ve Pixel XL’ı 4 Ekimde San Francisco’da gerçekleştirdiği tanıtım etkinliğinde görücüye çıkardı.

Akıllı telefon rüzgarında Google imzasını taşıyan cihazların piyasayı alt üst etmesi bekleniyor. Ancak Google, bu tanıtım etkinliğinde, yeni akıllı telefonun yanı sıra emlak sektörünü etkileyen akıllı evlere yönelik cihazların da duyurusunu yaptı. İşte tanıtım etkinliğinde gösterimi yapılan diğer yenilikler:

Google Home

Emlak sektörünü derinden etkileyen akıllı evlerde kullanılmak üzere üretilen Google Home cihazının, bu tip evlerde kullanılabilecek mükemmel bir sistem olacağı düşünülüyor. Basitçe kablosuz bir hoparlör olarak tanımlayabileceğimiz Google Home, akıllı sistemler içinde sayılmasını sağlayacak bir yapıya sahip. Sanal Google Asistant desteği ile birlikte kullanılan bu hoparlöre, kullanıcılar sesli komut verebiliyor ve uzaktan kontrol etme imkanı buluyor.

Kullanmak için karşı taraftaki cihazın da bu yapıya uygun olmasının gerektiği akıllı sistemlerde, Google Home için kullanılabilecek cihazlar ise şimdilik Chromecast modelleri olarak piyasaya sunuluyor. Ancak gelecek zaman içerisinde Netflix modellerinin de bu listeye ekleneceği biliniyor.

Google Daydream View VR

Emlak sektöründe kullanım oranları giderek artan bir diğer cihaz da sanal gerçeklik gözlükleri. Google düzenlediği tanıtım etkinliğinde bu alandaki yeni cihazının da duyurusunu yaptı. Google VR başlığı, rakiplerine göre daha farklı bir yapıya sahip olması ile dikkat çekiyor. Hem akıllı telefon desteği ile hem de uzaktan kumanda kontrolü ile sanal başlığı farklı bir boyuta taşıyan Google, cihaz ile uyumlu olan telefon ve kumanda modellerinin duyusunu daha sonra yapacak. Rakiplerine oranla daha hafif ve yumuşak bir yapıya sahip olan Googe VR’nin 79 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Google Wi-Fi

Google’ın etkinlikte sunduğu diğer cihaz ise Google Wi-Fi. Üç ayrı router düşünülerek hazırlanmış olan Google Wi-Fi kullanırken, böylece sinyal gücünün tüm bölgelerde yüksek çekmesi sağlanıyor. Network Assist adını verdiği bir dizi özelliği bulunan Google Wi-Fi cihazının kullanılması için destek uygulamasının indirilmesi gerekiyor.

Chromecast Ultra

Günümüzde televizyonlar sadece tv kanallarını izlemek için kullanılmıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobil cihazların televizyonlar ile bağlantı kurabilmesi hayata inanılmaz yenilikler ve renkler katıyor. Google’ın yeni Chromecast Ultra sistemi de görüntü kalitesi açısından 4K, HDR desteği ile ses kalitesi açısından Dolby Vision desteği sunarak bu yapıyı takipçilerine sundu. Ayrıca kablosuz bağlantının yetersiz kaldığı durumların da düşünüldüğü cihaz için ethernet girişi de yapılmış.

Emlakbroker.com yorumu:

Emlakboker.com uzmanları olarak teknolojinin hayata ve sektöre kattıklarını takip ederek an ve an aktarmayı görev edindik. Google’ın attığı bu adım, özellikle akıllı ev teknolojilerinde artık bir yarışın başladığını gösteriyor. İnsanlar artık ev satın alırken kaç metrekare olduğuna ya da kapısının çelik mi olduğuna değil, evin teknolojiye ne kadar uygun olduğuna bakıyor. Google, kendi sektöründeki başarısını akıllı evlerde de sürdüreceğe benziyor. Emlak danışmanları sektörde ki bu tür yenilikleri yakından takip ederek akıllı ev sistemleri ile ilgili bilgileri şimdiden edinmeye başlamalı.

Çok yakında, müşteri talep kriterlerinin yanına akıllı ev sistemlerinin dahil olacağını ve yapacağınız talep eşleştirmelerinde önceliğin bu tür yenilikçi teknolojilere kayacağını şimdiden belirtelim. :)

DİĞER HABER
07 Ekim 2016